Підготовка стін: загальні відомості

         

Будівельна галузь, що включає в себе і ремонтно-оздоблювальні роботи, розвивається бурхливими темпами. Кожній людині хочеться, щоб його житло виглядало красиво і нетривіально. Сучасність пропонує безліч способів перетворити типову квартиру в приміщення з оригінальним ремонтом, який допоможе підкреслити індивідуальність господаря, створити затишну атмосферу, позначити соціальний статус і буде радувати власника і дивувати гостей протягом довгого часу.

В ремонті важливу роль відіграє кожен процес, підготовчі та оздоблювальні роботи повинні виконуватися з однаковою ретельністю. Особлива увага традиційно приділяється стінам приміщення, а точніше їх вирівнюванню. Велика частина житлових і комерційних об’єктів різних років будівлі має достатньо нерівні стіни: стики панелей, порушення вертикалей і горизонталей, западини і опуклості, а також інші нерівності завадять виконати ремонт так, щоб він виглядав прийнятно і сучасно, якщо стіни криві і нерівні. Для того щоб приміщення мало естетичний вигляд, потрібна підготовка стін до опоряджувальних робіт – вона має фундаментальне значення. Щоб закінчений ремонт виглядав гармонійно і радував погляд, стіни повинні бути належним чином підготовлені до поклейки шпалер, фарбування або інших стінових покриттів.

Підготовка стін для оздоблювальних робіт

Підготовка стін для оздоблювальних робіт

Варіантів підготовки стін існує декілька. Актуальні технології швидкого ремонту передбачають установку гіпсокартону, який потім вимагає мінімальних трудовитрат по вирівнюю. Все ще широко застосовується технологія вирівнювання стін за допомогою шпатлювання, яка передбачає куди більшу кількість часу і зусиль. Ступінь підготовки стін для різних цілей також розрізняється.

Підготовка стін: процес шпатлювання

Розглянемо стандартний варіант підготовки стін, вирівнювання за допомогою шпатлювання. Для того щоб стіни були вирівняні якісно, ​​потрібно деякий інструментарій: кілька шпателів різного розміру, затиральна сітка, рівень, велика кисть і деяка кількість будматеріалів.

Стіни необхідно очистити. Далі необхідно зробити грунтовку. Найбільш оптимальний варіант: використовувати концентрат грунтовки, який розбавляэться з водою. Це найекономніший і простий спосіб.

Традиційно для вирівнювання кривих стін використовують два види шпаклівки: старт і фініш. З назв ясно в якій послідовності їх наносять.

Дуже важливо розуміти, що процес вирівнювання займе деякий час. Кожен шар шпаклівки повинен не просто висохнути перед накладенням наступного, його також необхідно затерти спеціальними затирочними сітками.

Для того щоб кути кімнати мали правильну форму, слід використовувати спеціальний кутник, який служить своєрідним каркасом для формування рівного кута. Його не потрібно кріпити ніякими засобами, він закріплюється, власне, самою сумішшю в міру накладання.

Треба сказати, що порівнюючи складність шпатлювання з вирівнюванням стін гіпсокартоном, про монтаж якого ми розповімо нижче, не йде ні в яке порівняння. Якщо ви раніше не мали справи з шпаклюванням, не рекомендуємо вам починати знайомитися з цим процесом під час власного ремонту, так як існує велика ймовірність того, що результат вас зовсім не задовольнить, а кінцевий вигляд буде зовсім не таким, як ви уявляли.

Шпаклювання стін - важливий етап роботи

Шпаклювання стін – важливий етап роботи

Підготовка стін: монтаж гіпсокартону для вирівнювання

Аж ніяк не завжди у власника квартири є бажання морочитися з багатоетапним процесом шпатлювання, а ще частіше він просто не має на це достатнього часу. Адже залежно від того наскільки криві стіни, на їх вирівнювання може піти об’єктивно до тижня часу.

З метою економії часу і зусиль широко використовується гіпсокартон. Цей метод, звичайно, куди дорожче ніж шпатлювання, однак заощаджений час і неперевершений результат коштують витрачених зусиль. Його монтують на спеціальні профілы, отримуючи рівну поверхню, яку не потрібно вирівнювати. На гіпсокартон шпаклівка наноситися в один тонкий шар для того, щоб приховати стики між плитами.

Незважаючи на масу переваг, гіпсокартон має ряд недоліків. Наприклад, якщо вас сильно залили сусіди зверху, а ваші стіни зроблені з цього матеріалу, наслідки можуть бути сумні. Також потрібно враховувати, що гіпсокартон по суті своїй досить крихкий – якщо ви за вдачею незграбні або любите збирати велику кількість друзів у квартирі, можливо, що цей метод вирівнювання стін не для вас, тому як якщо хтось з силою «впишеться» у вашу красиву стіну, є ймовірність того, що гіпсокартон буде пошкоджено.

Багатьох приваблює той факт, що матеріал досить простий в монтажі. Однак якщо ви не мали з ним справи, краще все-таки делегувати роботу професіоналам, інакше існує можливість збільшити свої витрати на ремонт за рахунок псування матеріалу і тривалість ремонту за рахунок того, що ви не володієте належними досвідом і навичками.

Стіни з гіпсокартону - за і проти

Стіни з гіпсокартону – за і проти

Важливі аспекти підготовки стін

Ще з давніх часів ми почали прикрашати свої оселі. Звичайно, з сучасними можливостями декорування та оздоблення колишні методи мали мало подібності. Розвиток будівельної галузі, природно, спричинило за собою розвиток багатьох суміжних областей, у тому числі і обробно-ремонтної галузі.

На даному етапі ремонтно-оздоблювальні внутрішні роботи – це ціла серія різних маніпуляцій, спрямована на облагороджування житла та приміщень. Люди люблять комфорт і гармонію, намагаються оточити себе гарними речами і впорядкувати простір, в якому мешкають.

Існує безліч різних стінних покриттів. Зазвичай обробку для стін вибирають виходячи з особистих переваг, бюджету і завдань, які стоять перед матеріалом (миється чи ні, стійкий до ультрафіолету і ін.). А підготовка стін під різні типи покриттів має деякі відмінності.

Інструменти для підготовки стін

Інструменти для підготовки стін

Підготовка стін під поклейку шпалер

Ви хочете підготувати стіни до поклейки шпалер? Те, наскільки ідеально їх необхідно буде вирівняти, істотно залежить від того, який тип шпалер ви віддасте перевагу.

Наприклад, досить щільні шпалери на флізеліновій основі з вініловим покриттям або шовкографією за рахунок своєї об’ємної структури приховають деякі дрібні недоліки і дефекти вирівнювання. А, наприклад, під тонкі паперові шпалери необхідно більш ретельно рівняти поверхню.

При поклейці популярних зараз бамбукових і пробкових шпалер необхідно приділити особливу увагу кутах – інакше є ризик, що полотна погано зістикуються і доведеться застосовувати додаткові хитрування.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що підготовка стін під шпалери в цілому менш трудомістка, ніж підготовка стін під фарбування, а нижче ми пояснимо, чому це так.

Поклейка шпалер на стіну

Поклейка шпалер на стіну

Рідкі шпалери: підготовка стін

Що являють собою рідкі шпалери? Це інноваційне стінне покриття, яке відмінно прижилося в країнах СНД. Рідкі шпалери являють собою декоративний фінішний матеріал для стін і стель, який поєднує в собі кращі експлуатаційні властивості звичайних рулонних шпалер, декоративної штукатурки і навіть лакофарбових покриттів. Вони шовковисті і приємні на дотик, відмінно миються, довговічні, абсолютно безпечні.

Підготовка стін під рідкі шпалери здійснюється рівно за тим же принципом, що і для інших видів шпалер, так що спочатку стіни обов’язково потрібно вирівняти. Однак врахуйте, що грунтовку необхідно наносити в два, а краще навіть в три шари – інакше існує ймовірність того, що на шпалерах можуть проступити чужорідні плями. А для більшої надійності зчеплення шовкових чи целюлозних рідких шпалер зі стіною, грунтовку рекомендується доповнити шаром фарби на водній основі.

У цього дивовижного покриття існує всього лише два мінуси: один з них – це довгий термін висихання (до 48 годин), а другий – висока гігроскопічність матеріалу. Рідкі шпалери не є хорошим рішенням для приміщень з підвищеною вологістю або прямим попаданням води.

Рідкі шпалери - сучасний матеріал

Рідкі шпалери – сучасний матеріал

Підготовка стін під фарбування: що варто мати на увазі

У даному випадку технологія вирівнювання дуже схожа на те, як слід готувати стіни до поклейки шпалер, однак при цьому необхідно враховувати, що фарба не приховає ніяких дефектів – вирівнювання має бути здійснене ідеально.

Якщо ви не є майстром і не володієте всіма необхідними навичками, не варто братися за самостійну підготовку стін під фарбування, інакше результат вас точно розчарує.

Підготовка стін під плитку

Технологій підготовки стін під плитку і подальшого монтажу самої плитки існує безліч. До тих пір, поки не були придумані сучасні зручні та ефективні методи, можна було спостерігати дивні конструкції із сірників і шнурів, якими створювали «сітки» при установці плитки. Однак такі «печерні» методи вже в минулому.

Якщо стіна нерівна, є шви або перепади стиків, порушується вертикаль – перед тим як класти плитку, необхідно вирівняти стіну. Не слід забувати, що для якісного вирівнювання буде потрібно перевірка декількох площин: довжини і висоти, адже стіна може бути завалена як по горизонталі, так і по вертикалі. Площини перевіряються за допомогою спеціальних «маячків» (металевих планок). При виборі матеріалу для вирівнювання є деяка варіативність: одні роблять стяжки за допомогою цементного розчину, а інші воліють робити вирівнювання за допомогою все тієї ж шпаклівки.

Раніше плитку клали лише на цементний розчин, тепер же існує спеціальний клей для плитки, який стрімко набрав популярність, адже працювати з ним набагато простіше, ніж з цементним розчином, і сохне він куди швидше.

Накладати основу для монтажу плитки необхідно спеціальним розподільним гребенем, який допоможе нанести клей або цемент рівномірним шаром.

Плитка для стін

Плитка для стін

Своїми руками: підготовка стін

На просторах інтернету існує безліч різних навчальних відео, які допоможуть вам здійснити ремонт своїми руками, але при цьому необхідно віддавати собі звіт в тому, що якщо у вас немає абсолютно ніякого будівельного досвіду цей процес може затягнутися і принести зовсім не ті плоди, яких ви очікували .

Знайти відео з різних ремонтним процесам не складе проблеми – існує безліч інформаційних сайтів з розряду «Зробіть ремонт своїми руками», в яких детально показані етапність, перераховані необхідні інструменти та матеріали, пояснені різні нюанси і аспекти.
Якщо нанесення рідких шпалер не вимагає ніякої особливої ​​вправності і це можна зробити навіть якщо у вас немає будівельного досвіду, то покласти без навички плитку куди складніше.

Якщо у вас є час і бажання, ви можете повільно і поступово робити ремонт самостійно, проте пам’ятайте, що це починання принесе вам деякі проблеми: постійний бруд будинку, нервова обстановка, різке зменшення кількості вільного часу та інші обставини.

Якщо ж вам необхідно зробити ремонт швидко, професійно і ви готові оплатити роботу фахівців, то, можливо, це буде найбільш оптимальним рішенням.

(Visited 681 times, 1 visits today)