Плюси і мінуси керамічних блоків для будівництва будинку

         

Отримавши земельну ділянку, раніше господарі насамперед бралися за обробку землі, облаштування грядок і парників. Останнім часом ця тенденція змінилася, тепер в пріоритеті стоїть будівля будинку, а земля в більшості випадків використовується під газони і галявини.

Зведення будинку – справа відповідальна, трудомістка й витратна. Для початку потрібно визначитися з матеріалом і фінансовими можливостями. Доцільно взяти для стін легкий будівельний матеріал, це скоротить витрати на спорудження фундаменту. Також слід враховувати що, взявши теплий матеріал для стін, можна заощадити на теплоізоляції, а також на опаленні. Радимо звернутись до професіоналів на сайті https://gyvaisol.com/

Дерев’яний дім чи цегляний?

Зведення дерев'яного каркасу для дому

Зведення дерев’яного каркасу для дому

Дерев’яні будинки мають гарну теплопровідність, по вазі вони відносно легкі, і фундамент можна зробити стовпчастий. Такий будинок буде дихати, обійдеться дешевше, ніж цегляний, внутрішня і зовнішня обробка для такої будівлі необов’язкова. Мінуси дерев’яних будинків: горючість, схильність до гниття, цвілі та грибків, тривала усадка. Звичайно, уникнути гниття дерева і поразки грибком можна, але це додаткові витрати.

Будинки з цегли довговічні, не гниють, негорючі, мають гарний зовнішній вигляд, що не вимагає облицювання, не піддаються грибку. Серед мінусів відзначають важку вагу, що вимагає додаткових витрат на фундамент, необхідність додаткового утеплення. Кладка цегли складна, а послуги хорошого майстра коштують дорого.

Будинки з теплих блоків

Керамічні блоки бувають порожнистими, повнотілими, великих розмірів і т. д. Вони являють собою матеріал з глиняної суміші, в яку додають тирсу, перемішують і обпалюють в спеціальних печах. Такі блоки добре підходять для будівництва стін. Перевага матеріалу – хороша теплопровідність, що виключає додаткове утеплення стін.

Двоповерховий будинок з керамічних блоків

Блоки негорючі, при сильному загорянні не виділяють токсинів. Один блок дорівнює за розміром 10 цеглин, що значно зменшує терміни будівництва. Даний матеріал стійкий до грибка і цвілі, ультрафіолету, характеризується відмінною звукоізоляцією і вологостійкістю. Завдяки пористій структурі він важить зовсім небагато.

У зимовий період будинок з керамічних блоків залишається теплим, а влітку зберігає прохолоду. Стіни з цього матеріалу «дихають» і регулюють вологість в приміщенні, зберігаючи потрібний мікроклімат. Хочеться відзначити, що обпалена глина довговічна, і будинок з неї простоїть не менш ста років.

До недоліків керамічних блоків можна віднести крихкість. Для такого будинку буде потрібна внутрішня і зовнішня обробка. Крім того, проблемою є знайти хорошого майстра, оскільки матеріал новий.

Стіни будинку – це база для того, щоб житло було теплим і міцним. При будь-якому вигляді обробки все штукатурні розчини лягають на блоки дуже добре завдяки їх шорсткій поверхні.

Будинок з блоків – хороша альтернатива цегляному

Випускаються різні види керамічних блоків: для зовнішніх стін, перегородок і т. д. Вони розрізняються по товщині. Ціна цього будівельного матеріалу варіюється від доступної до високої. Дешевий матеріал не завжди неякісний, ціна може бути просто маркетинговим ходом нової компанії для залучення купівельного потоку. Середня ціна – ознака стабільної торгівлі компанії, яка вже зарекомендувала себе на ринку. Високий цінник теж не обов’язково означає, що матеріал вищої якості. В вартість може бути включено назву компанії чи бренду.

При покупці матеріалу потрібно простежити, щоб упаковка не була пошкоджена. Також варто звернути увагу на самі блоки. Вони повинні бути без сколів і тріщин, якщо такі є, то товар неналежної якості і з нього не вийде міцний довговічний будинок. На місці покупки слід домовитися з постачальником про можливість повернення товару у разі дефектів чи браку.

Для того щоб будинок з даного будівельного матеріалу був довговічним, потрібно правильно виконати гідроізоляцію фундаменту, а перед цим вирівняти поверхню. А сама кладка стін повинна проводитися не любителями, а майстрами-професіоналами.

Робота зі зведення стін починається з кута, перед кладкою блоки змочують водою, щоб волога з розчину відразу не вбиралася в матеріал. Завдяки цьому розчин на деякий час залишається пластичним, це дасть можливість вирівняти, і підправити блоки при необхідності.

Висновок

На закінчення можна додати, що будинок з такого матеріалу – хороша альтернатива цегляному. Не потрібно гнатися за дешевими матеріалами, адже це не завжди правильний вибір. Будинок з керамічних блоків буде міцною, довговічною і теплою оселею.

(Visited 453 times, 1 visits today)