Поклейка флізелінових шпалер самостійно

         

Про що мріють люди, що роблять ремонт? Кожен про своє: хтось думає, як покласти паркет, лінолеум, пофарбувати стіни або … Насправді існує безліч предметів для жадання, об’єктів зітхання і таємної пристрасті, але найбільша мрія ремонтників – це простий і легкий спосіб наклеювання шпалер. Згадайте, скільки нервів ви витратили, коли займалися цим у власному будинку. А як вам процес обклеювання стін важкими вініловими шпалерами, які піднімаються на стіну з такими ж зусиллями, як в легенді про Сізіфа і горе? А ці неприємні моменти, коли малюнок не збігається або він зовсім наклеєний догори ногами. Сьогодні все це вже позаду, так як з’явилися їхні флізелінові брати. Але навіть найпростіша робота вимагає наявності інформації, тому ми сьогодні вам розповімо, як клеїти флізелінові шпалери.

Світлі вінілові шпалери

Світлі тони виглядають красиво

Флізелінові шпалери – нове слово в ремонті приміщень. Вони значно спростили

Що являють собою такі шпалери

Це унікальні шпалери, і незважаючи на те, що зовні флізелінові майже не відрізняються від інших видів, вони зовсім інші. Основна їхня особливість у тому, що декоративний, вініловий шар, напилюється не так на підкладку з паперу, а на шар флізеліну, який вже приклеюється до паперової основи. Цей матеріал нетканий, його отримують шляхом пресування волокон. Завдяки своєю аморфною структурою, флізелін завжди стабільний, що дозволяє спростити з ним роботу і значно знизити масу самих полотен. Флізелінові шпалери досить часто виробляються в розмірах подвоєною ширини – 1,06 м.

Колір

Флізелінові шпалери в більшості випадків виробляються незабарвленими, що дає можливість створювати свій власний інтер’єр. Адже в останні роки самостійне забарвлення і декорування дуже популярні у світі. Але, варто розуміти, що далеко не будь-яка фарба підійде для їх фарбування. Треба знати і про можливість багатошарового декоративного покриття, і про ручний розпис деяких елементів.

Не зайвим буде проконсультуватися у фахівців перед тим, як щось робити, або скористатися послугами цих самих профі

З чого почати обклеювання

Якщо використовувати правильний клей для флізелінових шпалер, тоді проблем взагалі не повинно виникнути, тому що саме на даному етапі робіт багато помиляються. Основа під них повинна бути заздалегідь підготовленою. Старі покриття обов’язково потрібно зняти. Поверхня стіни краще заштукатурити, зашпаклювати всі тріщини і т.д. Також стіна повинна бути оброблена спеціальною грунтовкою, після якої їй потрібно підсохнути.

Кольори флізелінових шпалер

Забарвлення і обклеювання таких шпалер – не складне заняття

Наступний крок – вимір висоти стіни, на цьому етапі потрібно визначитися і з розміром шпалерних листів, повинен залишатися запас від 5 до 10 сантиметрів, а в деяких випадках можна залишати навіть більше (коли висота стін в приміщенні не рівномірна). Треба уникати яскравих плям на стінах, так як їх може бути видно і крізь вже поклеєні шпалери. А все тому, що папір, який традиційно використовують під час виробництва паперових шпалер, не є прозорим. Ми всі звикли, що під шпалерами стіни не просвічуються. Але флізелін – не папір, він прозорий і тому крізь нього можна побачити “старий візерунок” стіни. Якщо ви будете фарбувати їх, тоді це не є проблемою, через фарбу нічого видно не буде.

Але іноді шпалери не фарбуються, тому і потрібно проводити тест на “просвічуваність”. Для даного тесту потрібно дві людини. Один повинен включити світло в приміщенні і прикласти розправлені рулон до стіни, а інший просто подивиться, чи видно колірні нерівномірності стіни чи ні. Якщо яскраві плями видно, тоді вам потрібно буде або пофарбувати стіни, або пофарбувати шпалери.

Особливості поклейки

Отже, ви практично всі знаєте про те, як клеїти флізелінові шпалери. Але існують деякі особливості, про які також не буде зайвим дізнатися. По-перше, не варто мазати клеєм шпалери, досить нанести клей на стіну. Наноситься клей густо, промащується кожен сантиметр площі. Щоб ідеально рівно нанести клей, потрібно використовувати спеціальний валик. Знадобиться вам і кисть, для того щоб наносити клей у важкодоступних місцях. Щоб розгладжувати шпалери також потрібно використовувати гумовий валик, щітку або шпатель.

Візерунки на флізелінових шпалерах

Візерунки бувають різні

Шпалери з флізеліну клеяться дуже легко: клей не потрібно наносити прямо на них, завдяки чому лист залишається сухим і легким. Крім того, він не розмокає і не рветься в процесі обклеювання. Якщо лист не дуже вдало “ліг”, то його можна акуратно відклеїти і приклеїти знову.

Флізелінові шпалери не розтягуються, тобто, зморшок і міхурів на них не з’явиться. Клеяться вони тільки встик (шви залишаються непомітними). Зрозуміло, що перед тим, як почати клеїти флізелінові шпалери треба дізнатися основні правила роботи і тільки вивчивши їх починати обклеювання стін. Також не можна, щоб у приміщенні були протяги.

Як фарбувати флізелінові шпалери

На упаковці флізелінових шпалер має бути позначка, що вони придатні під фарбування, так як деякі види йдуть спочатку кольоровими і їх пофарбувати можна. Варто звернути увагу і на позначку, що позначає кількість фарбувань.

Найкраще купувати шпалери з можливістю фарбування для тих кімнат, стіни в яких піддані негативним впливам, наприклад, в передпокої або в кухні. Тому що шпалери, які можна фарбувати, набагато міцніші звичайних.

Фарбують флізелінові шпалери, як правило, за допомогою водоемульсіонки або ж за допомогою воднодисперсійної фарби. Колорування фарби замовляється в магазині або робиться самостійно за допомогою колера. Колоровати одночасно можна кілька фарб, адже коли фарба закінчується до моменту, коли всі шпалери будуть повністю пофарбовані, відтінок повторити навряд чи вдасться.

Фіолетові флізелінові шпалери

Спальня в фіолетових тонах

Після того, як ви закінчили клеїти флізелінові шпалери і вирішили їх фарбувати, нанести фарбу на невеликий шматочок і залиште до повного висихання. Можливо, колір вийде іншим: світліше або темніше.

Краще придбати / зробити більше фарби, ніж планується, щоб її вистачило, адже вдруге ви не зможете створити такий же колір.

Висновок!

Отже, що легше: фарбування шпалер або стін ? Процес нанесення фарб на шпалери, практично нічим не відрізняється від фарбування стін. Фарба виливається в лоток, по ній прокачують валиком і фарбують стіну. У важкодоступних місцях використовують кисть. Спочатку фарба наноситися за допомогою валика горизонтально, а після – вертикально. А як ви фарбуєте флізелінові шпалери і підбираєте колірну гамму? Поділіться секретом з читачами!

(Visited 1,135 times, 1 visits today)