Вибираємо покриття для підлоги на кухні

         

Вибір підлогового покриття для кухні – дуже відповідальний крок, адже воно повинне відповідати багатьом важливим критеріям. Пол повинен бути вологостійким, простим в чищенні, стійким до пошкоджень у вигляді подряпин. Гігроскопічність має дуже велике значення, так як напітиваніе вологою призведе до появи цвілі. Покриття не повинне бути слизьким,  краплі жиру і води на ідеально гладкій підлозі приведуть до травм. Крім того, підлогове покриття повинне гармонійно вписуватися в інтер’єр кухні.

Найбільш поширені матеріали для підлоги для кухні – дерево, лінолеум, плитка, пробка, ламінат і керамограніт.
Дерев’яна підлога чудово поєднується з класичними дерев’яними меблями. Але цей вид покриття має істотний недолік. На дерев’яну підлогу згубно впливають температурні перепади і волога. Якщо все ж прийнято рішення використовувати саме цей матеріал, то варто обробити його спеціальними засобами для підвищення стійкості до цих чинників. Дерево досить складне в очищенні, вимагає спеціальних засобів по догляду. Також цей екологічний матеріал має високу вартість, що потрібно врахувати при плануванні бюджету кухні.

Дерев'яна підлога на кухні

Дерев’яна підлога на кухні

Лінолеум для кухні

Бюджетний варіант підлогового покриття – лінолеум. Цей матеріал має масу переваг. Легкий в очищенні, широкий вибір кольорів, довгий термін служби, а також простий в укладанні. Але не кожен лінолеум екологічно чистий. При покупці обов’язково вивчіть маркування матеріалу, зверніть увагу на запах. При наявності їдкого специфічного запаху, від такого матеріалу краще відмовитися.

Лінолеум для кухні

Лінолеум для кухні

Переваги керамічної плитки і коркової підлоги

Коркова підлога – екологічно чистий, дуже теплий, комфортний по відчуттях для ніг і гіпоалергенний, що дуже значимо. Таке покриття легко чиститься, не боїться вологи, стійке до пошкоджень. Головний мінус пробки – висока вартість.

Коркова підлога на кухні

Коркова підлога на кухні

Одним з найбільш економічних і практичних покриттів є керамічна плитка. Покупцеві представлений широкий вибір кольорів і фактур, що дозволить легко доповнити будь-який інтер’єр кухні. Однак, цей матеріал холодний і досить слизький. Це потрібно врахувати сім’ям з маленькими дітьми.

Кахельна плитка для підлоги для кухні

Кахельна плитка для підлоги для кухні

Ламінат та інші види підлогового покриття для кухні

Ламінат – досить тепле покриття, що має велику стійкість, ніж дерево. Можна підібрати варіант для будь-якого бюджету. Істотний недолік – низька вологостійкість, що вимагає якісної стяжки при укладанні.

Найбільш поширений штучний матеріал – керамограніт. Дуже стійкий, міцний, не боїться вологи. Величезний вибір текстур і забарвлень дозволить поєднувати цей матеріал навіть з найскладнішими дизайнерськими виконаннями кухні. Недоліками можна назвати високу вартість і необхідність додаткового утеплення підлоги.

Ще один тип покриття, все більше набирає популярність, – рідкий лінолеум. Це щось середнє між плиткою і лінолеумом. Цей матеріал простий у застосуванні, зносостійкий, покриття буде повністю безшовним, досить легко встановлюється. Також для любителів вишуканого дизайну є можливість зображення на підлозі чудових картин 3d. Недолік такого матеріалу – висока ціна, а також необхідність якісного попереднього вирівнювання під покриття.

При виборі матеріалу для покриття враховуйте всі його характеристики, вартість, загальний інтер’єр кухні, і ви знайдете для себе ідеальний варіант покриття.

(Visited 1,144 times, 1 visits today)