Покриваємо підлогу паркетною дошкою

         

Дерев’яна підлога завжди користувалася величезним попитом. Це обумовлено тим, що матеріал натуральний, екологічно чистий, легко піддається ремонту або заміні його частини. Крім практичного підходу, дерево відрізняє особлива благородна структура і забарвлення, відтінити які можна практично в будь-який колір.

Однією з різновидів оздоблень підлоги є паркетна дошка. Її недоліком при укладанні є складність створення якісної рівной поверхні, яка б не рухалася і не скрипіла при ходьбі. При досить серйозному підході до виконання всіх етапів ремонтних робіт ймовірність високої якості самостійної установки висока.

Використання паркетної дошки актуально не тільки для котеджів і квартир, а й для офісів. Таке підлогове покриття наділить будь-який офіс привабливістю, підвищить його статус в очах партнерів і клієнтів. Для успішного бізнесу кожна деталь в офісі повинна бути продуманою.

Підготовка основи

Початковим етапом обробки підлоги є вирівнювання поверхні основи, на яку будуть укладатися лаги. Це можливо зробити за допомогою цементно-піщаної суміші, висота якої повинна становити щонайменше 5 см. Для отримання цементної стяжки одного рівня – потрібно зробити позначки на стінах для заливки, використовуючи рівень і рулетку. Розчин ретельно вирівнюють, дають йому висохнути. Після повного застигання наносять ґрунтовку, попередньо очистивши місце фарбування від бруду і сміття.

Підготовка основи для укладання паркетної дошки

Підготовка основи для укладання паркетної дошки

Установка опалубки

На другому відрізку роботи відбувається установка дерев’яних лаг з кроковим просвітом в 60 см, які кріпляться між собою, щоб уникнути зрушень. Новинкою останнього часу є застосування регульованих лаг з наскрізними різьбовими отворами для болтів – стійок, які кріпляться дюбель-цвяхами до бетонної підстави.

При застосуванні паркету товщиною менше 22 см під нього лягає шар вологостійкої фанери, більш товстий матеріал укладається безпосередньо на лаги. Ця конструкція дозволяє створити додаткову волого і звукоізоляцію, провести інженерні комунікації і зменшити навантаження на бетонну стяжку. Вирівнювання основи відбувається за рівнем, в разі виявлення відхилення по горизонту, в зазори досипається пісок.

Укладка основного матеріалу

Наступним етапом є процес укладання паркету із застосуванням клею, при цьому не використовуються сполучні матеріали на водній основі, які можуть привести до деформації дерева. Всі роботи потрібно проводити при температурі повітря 18 ° C і відносній вологості 30-60%, в іншому випадку можна буде створити покриття, яке буде скрипіти, розсихатися і дуже швидко зажадає ремонту.

Паркетна дошка в інтер'єрі

Паркетна дошка в інтер’єрі

Захист поверхності

Після того як дошка покладена, потрібно застосувати методи захисту деревини для того, щоб тривалий час зберігався первісний вигляд, а в приміщенні стало можливим проведення вологих прибирань. Використовують два типи фарбування – маслом або лаком, обидва види популярні, мають недоліки і переваги.

Масло досить економічне в витраті. Для покриття кімнати середнього розміру буде потрібно 1 л, наноситься тонким шаром, для блиску додатково використовують добавку воску. Прекрасно підкреслює структуру.

Лак являє собою більш надійне покриття, наноситься на шар фарби на водній основі двома шарами, перший шар шліфується після висихання, потім наноситься другий. Колір також підбирається за бажанням. Для впевненості в результаті колірного відтінку спочатку фарбують пробний зразок.

Лакована паркетна дошка

Лакована паркетна дошка

Використовувати приміщення можна не раніше, ніж через 7 днів після остаточного висихання.

(Visited 604 times, 1 visits today)