Поліуретани. Властивості і параметри. Застосування та особливості

         

Поліуретани – складні полімери, до складу макромолекул яких входять алкіди, акрил або ацил. У своїй більшості за зовнішніми параметрами схожі на гуму, але відрізняються більш високою стійкістю до агресивного середовища, також можуть являти собою жорсткий пластик.

Технічні характеристики

Поліуретан – це в першу чергу першокласний конструкційний матеріал. Цьому сприяють його технічні параметри:

  • Щільність 30-300 кг / м³.
  • Твердість за шкалою Шору 50-98 одиниць.
  • Температурний діапазон користування від -60 до + 80 ° C.
  • Рівень розтягнення до 650%.
  • Не є провідником електричного струму.

При виробництві поліуретану можна заздалегідь задати його відповідність конкретним технічним параметрам, і отримати в результаті матеріал, який відповідає всім вимогам. Наприклад, можна створити його коефіцієнт тертя як зовсім низьким, так і високим. Те ж саме стосується маси, ступеня розтягування, твердості.

На сайті https://silicone.kiev.ua/ компанії Сіліконполісістем – Ви знайдете широкий асортимент силікону, поліуретану, поліефірних смол і акрилових смол.

Вироби з поліуретану. Декори

При його порівнянні з гумою потрібно відзначити перевагу поліуретану по ряду важливих якостей. В першу чергу він сильніше розтягується і швидше приймає вихідне положення. Також він не руйнується в агресивному середовищі, більш зносостійкий і не має настільки вираженого ефекту старіння. Тобто, навіть старий, але не зношений виріб з поліуретану матиме такі ж якості, як і новий. Матеріал також менше забруднюється, аніж гума.

Вироби з поліуретану. Декори

Так як поліуретани можуть мати різні якості, то їх використовують для виробництва різноманітних виробів. Крім деталей механізмів, це:

  • Декори.
  • Монтажна піна і клей-піна.
  • Лаки і фарби.
  • Клей.

Декори з поліуретану при великому обсязі відрізняються малою вагою, при цьому мають високу твердість. За рахунок цього їх використовують при декоруванні інтер’єрів замість цементних розчинів. Готові поліуретанові декори можуть імітувати ліпнину, багети, розетки та інші прикраси.

Це готові вироби, які потрібно тільки приклеїти по місцю монтажу та покрити фарбою. Висока стійкість матеріалу до ультрафіолету, також дозволяє використовувати подібні декори для обробки фасадів. Вироби більш високої цінової групи продаються вже пофарбованими. Вони можуть імітувати натуральний камінь, дерево та інші оздоблювальні матеріали. Тверді поліуретани також використовують для виробництва садових фігур.

Прискорення вулканізації може бути досягнуто нагріванням готової суміші після її нанесення на майстер-модель до 50-60С, але не більше. Залишкова липкість завулканізованого матеріалу на поверхні обумовлюється частковим «випотіванням» затверджувача (при поганому перемішуванні компонентів) і зникає після протирання ізопропіловим спиртом, денатуратом, або іншим летючим розчинником.

Зберігання: рідкий поліуретан повинен зберігатися щільно закритим при кімнатній температурі (20-22 ° C) в приміщенні зі зниженою вологістю. При заморожуванні матеріалу, перед використанням його необхідно витримати при кімнатній температурі не менше доби.

Безпека: Використовуйте рідкий поліуретан тільки при гарній вентиляції приміщення. Контакт зі шкірою та очима може викликати подразнення. Промийте очі водою протягом 15 хвилин і негайно зверніться за медичною допомогою. Змийте з шкіри водою c милом. Преполімери містять незначну кількість TDI, який при ковтанні повинен розглядатися як канцерогенна речовина.

Коли змішуєте рідкий поліуретан, дотримуйтесь заходів безпеки роботи з ізоціанатами. Носіть захисні окуляри, гумові рукавички, довгі рукави, щоб мінімізувати ризик контакту зі шкірою. Неприпустимий контакт з питною водою! При роботі з рідким поліуретаном необхідно застосовувати засоби захисту відповідно до ГОСТ 12.4.011-87.

На окрему увагу заслуговує пінополіуретан. Це в’язкий різновид поліуретану, який при потраплянні в атмосферні умови сильно збільшується в об’ємі за рахунок утворення всередині безлічі бульбашок повітря. Така піна використовується як заповнювач при монтажі вікон, дверей і т.д. Вона сильно збільшується в об’ємі, а після застигання стає твердою. Матеріал має великий попит. Єдиним його істотним недоліком є низька стійкість до ультрафіолету. Він руйнує монтажну піну. Від нього вона стає жовтою і поступово перетворюється в трухлявину.

Отримавши в останні роки високу популярність клей-піна також містить поліуретан. Вона має високу скріплювальну здатністю, але на відміну від монтажної піни має менший коефіцієнт розширення. Клей-піна може використовуватися замість розчину при роботі з газоблоками, піноблоками.

В’язкі форми поліуретану можуть застосовуватися в якості основи для виробництва фарб і лаків. Це продукція середнього цінового сегменту. На відміну від аналогів вона має помірний запах. ЛФМ на поліуретані можуть використовуватися як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Такі фарби і лаки відрізняються високою стійкістю, що створює певні вимоги до техніки безпеки при їх нанесенні. ЛФМ на поліуретані – це горючі матеріали.

Також позитивними якостями відрізняються клеї на основі цього матеріалу. Вони можуть використовуватися для склеювання скла, будь-яких будівельних матеріалів, шкіри. Клей з поліуретану – це розчин в органічному розчиннику.

Хоча він володіє склеюючими якостями що дозволяють з’єднати практично все, проте область використання такого клею обмежена. Потрібно враховувати температурний діапазон його застосування, так як при нагріванні він може послабити свої властивості.

Так як поліуретани відрізняються діелектричними властивостями, вони можуть використовуватися для виробництва ізоляції. Дуже часто матеріал одночасно виконує 2 функції. Він працює як ізолятор для передачі електричного струму, а також утеплювач. Прикладом є спінений поліуретан в корпусах холодильників і морозильних камерах.

(Visited 275 times, 1 visits today)