Правильне укладання плитки на підлогу

         

Плитка на підлогу вважається не тільки красивим обробним матеріалом, але також практичним і довговічним. Цей виріб прекрасно переносить перепади температури, сонячне світло і вплив хімічний речовин. Крім того, за плиткою досить просто доглядати. Періодично необхідно мити підлогу за допомогою миючих засобів. Давайте більш детально поговоримо про правильність укладання даного виробу.

Матеріали і інструменти для укладання плитки

Щоб зробити самостійно укладку керамічної плитки вам потрібно приготувати деякі матеріали і інструменти. Вам знадобиться ємність для розчину, а також міксер для його приготування. Різати плитку найлегше болгаркою з алмазним кругом. Але слід відразу сказати, що робота це досить пильна. Тому, краще під рукою тримати окуляри і пилосос.

Виконати вимірювальні роботи можна за допомогою будівельної рулетки. Для більшої точності можна використовувати рівень водяний. Також потрібно при собі мати шпателі різних розмірів, лопатку, кельму, гумовий молоток і хрестики-прокладки.

Правильне укладання керамічної плитки на підлогу

Правильне укладання керамічної плитки на підлогу

Підготовчі роботи

Тепер можна приступати до підготовчих робіт і безпосередній укладанні плитки. Спочатку перевірте за допомогою рівня підлогу на рівність. Під час замірів слід робити на стінах позначки. Це робиться для визначення рівня стяжки. Після цього можна приступати до організації стяжки. Зробити стяжку можна цементно-піщану або використати спеціальну вирівнюючу суміш.

Укладати плитку можна декількома методами: в перев’язку, шов в шов або по діагоналі. Але в більшості випадків плитку викладають діагональним методом. Слід сказати, що це досить складна робота і при цьому витрачається багато будматеріалів. Зате результат виходить просто чудовим. Але найбільш легким методом вважається укладання плитки шов в шов.

Укладання керамічної плитки на підлогу

Укладання керамічної плитки на підлогу

Розмітку потрібно проводити тільки на підлозі. Для цього необхідно кожну стіну розділити на дві частини, а потім з кожної середини накреслити лінію. Саме з цієї точки перетину ліній потрібно починати класти плитку. Під час укладальних робіт не забувайте стежити, щоб шви між плиткою були однаковими. Для більшої точності слід використовувати спеціальні хрестики. У разі необхідності плитку можна підрівняти гумовим молотком.

Після укладання плитки має пройти мінімум одна доба. Але остаточне висихання відбудеться через 4 дні. Тільки після цього по ній можна буде топтатися. Потім потрібно відмити плитку від засохлого клею і тільки потім приступати до затирки швів. Всю зайву затирку необхідно прибирати мокрою ганчіркою. На цьому укладку плитки можна вважати закінченою.

(Visited 1,542 times, 1 visits today)