Правильний вибір кімнатних шпалер і їх поклейка

         

Насамперед, потрібно оцінити приміщення, в якому планується проведення ремонтних робіт, в залежності від його призначення, вибирається матеріал шпалер. Наприклад, для ванних кімнат потрібно купувати вологостійкі склади, а для звичайного приміщення вибирають класичні паперові шпалери.

У будь-якому будівельному магазині можна почути запитання: чи не потрібні фризи або бордюри? Не знаючи, що це таке, краще підготуватися заздалегідь. Фризи – це такі паперові стрічки, вони мають ширину близько 150-300 мм і довжину близько 12 метрів, використовуються для горизонтальної обробки стіни, тобто, ними можна закрити якісь стики під стелею або наклеїти уздовж меблів.

Фотошпалери в інтер'єрі вітальні

Фотошпалери в інтер’єрі вітальні

Бордюри – це стрічки шириною близько 15-30 мм, найчастіше використовуються для декорації. Також якщо в квартирі є різкі переходи шпалер, їх можна візуально розділити, тільки колір бордюру краще вибрати нейтральний.

Який колір шпалер вибрати?

Психологи давно говорять про те, що від навколишнього простору залежить настрій, особливо від колірної гами. Наприклад, якщо вибрати шпалери занадто активного червоного кольору, то людина буде відчувати постійне роздратування, а ось пастельний салатовий впливає на зорове сприйняття заспокійливо, створюючи атмосферу спокою і гармонії.

Світло також впливає на сприйняття будь-якого приміщення. Якщо для обраної кімнати характерно слабке темне освітлення, то шпалери краще вибрати світлі, щоб трохи розбавити темряву. А якщо кімната, навпаки, дуже світла, то не варто створювати відчуття операційної, краще, навпаки, підібрати якісь яскраві шпалери, можливо, з малюнком, він буде чітко видно.

Комбінування шпалер

Комбінування шпалер

Для темних відтінків характерно трохи применшувати простір, а для світлих – збільшувати, що дуже часто використовується в малих квартирах. Таку ідею варто розглядати і для дитячих спалень.

Не менш важливе завдання стоїть при виборі малюнка, тут теж поділ за розмірами приміщення. Якщо кімната дійсно невелика, то потрібно щоб шпалери були не тільки світлими, а й однотонними, тоді ефект збільшення простору не змусить себе чекати. Для великої квадратури приміщення обмежень немає, але тут можна експериментувати з малюнками, особливо з великими, вони трохи зменшують простір.

Що стосується висоти стель, то тут все залежить від бажання власника, кому-то хочеться їх візуально підняти, кому-то, навпаки. Поперечний малюнок або просто різнокольорові шпалери здатні візуально знизити стелю, а вибір вертикального малюнка ідеальний для низької стелі.

Безсумнівно, обраний, в кінцевому підсумку, варіант повинен поєднуватися із загальним інтер’єром, особливо, якщо шпалери будуть різнокольорові. Отже, починається ремонт зі зняття старих шпалер, нерідко вони тримаються десятиліттями, тому якщо буде складно знімати, потрібно намочити поверхню і скористатися шпателем. Коли все знято, будуть помітні деякі тріщини і щілини, їх потрібно вирівняти спочатку шпаклівкою, потім провести ґрунтовкою.

Темні шпалери в інтер'єрі

Темні шпалери в інтер’єрі

Поклейка шпалер

Як тільки грунтовка повністю просохне, можна приступати до наступного етапу – нанесення клею, розмішувати його потрібно при закритих вікнах, потім нанести на стіни і потім на шпалери, наклеїти.

Поклейку можна проводити двома способами: внахлест і встик. При першому варіанті роботу потрібно починати від вікна, а при другому місце початку неважливо. Для кращого просочення заздалегідь наноситься клей на вже порізані полотна, складені навпіл.

Після нанесення клею на весь матеріал можна приступати до поклейки, прикладаючи шпалери до стіни і розгладжує спеціальним валиком. Нерідко у статі залишаються надлишки шпалер, їх потрібно обрізати, але при цьому, відмірявши близько 5 мм, які потім будуть завертатися під плінтус.
Самостійно провести такі ремонтні роботи зовсім нескладно, але якщо не хочеться ризикувати, то можна скористатися послугами робітників.

(Visited 956 times, 1 visits today)