Проводимо заміну електропроводки

         

Питання справної електропроводки дуже важливе для безпеки всіх проживаючих у квартирі людей. Так як від того, наскільки добре працює електрика, залежить пожежна безпека всього будинку. Але як дізнатися, чи справна ця важлива частина приміщення? Варто відзначити, що важливим фактором справності найчастіше є термін служби споруди, в якій ви живете. Якщо дому вже більше 20 років, значить потрібно замислитися над тим, як поміняти електропроводку в квартирі.

Що може включатися в таку заміну? Зазвичай, це перегляд і зміна кабелів і проводів. Особливо треба придивитися до стану своїх проводів, якщо ви проживаєте в старому будинку, наприклад, в хрущовці.

Монтаж електропроводки

Монтаж електропроводки дома

Чому заміна проводки буває необхідної

Щоб зробити такого роду ремонт, може бути безліч причин. Ось, наприклад, деякі:

 • Розетка може іскрити і сильно нагріватися.
 • Вона також може розломитись і плавитися.
 • Термін служби проводки може бути занадто довгим.
 • У квартирі використовується безліч побутової техніки, які дають навантаження на проводку.
 • Облом кінців проводів.
 • Часте вибивання автоматів.

Навіть якщо ви вирішили змінити планування квартири, рекомендується зайнятися електропроводкою. У цьому випадку можна перейти на одножильні, трьохжильну або п’ятижильну проводку.

Етапи роботи

Коли ви вирішили робити заміну, потрібно спочатку здійснити певні дії по вибору необхідного обладнання. Слід заздалегідь закупити всі необхідні інструменти та матеріали, які будуть потрібні для роботи. Важливо, щоб товари, які ви будете купувати, були якісними, і нехай ціна вас не лякає, тому що саме від цього, в якомусь сенсі, залежить ваше життя. Отже, ось, що ви повинні купити:

 • Розетки електричні.
 • Певного виду перетину і потрібної довжини кабель.
 • Комутуючі і розподільні прилади.
 • Підрозетники.
 • Розподільні коробки.
 • Диммери або електричні вимикачі.
 • Спеціальна труба із пластику або гофрований, для того щоб укладати в неї кабель.

Ось всі необхідні інструменти для виконання робіт, пов’язаних з електрикою:

 • Дриль із победітовим свердлом або перфоратор – ці інструменти потрібні для того, щоб перенести вимикачі та розетки в інше місце.
 • Шнур і будівельний рівень.
 • Мультиметр або прилад, який вказує фази – іншими словами, світлодіодна викрутка.
 • Шпатель.
 • Болгарка.
 • Диск по каменю для болгарки.
 • Шпаклівка.
 • Ізоляційна стрічка.

Коли будете вибирати кабель, потрібно бути особливо уважним. Провід можуть бути декількох типів. Наприклад:

 1. Алюмінієвий.
 2. Мідний.

Звичайно, пріоритетніший будуть дроти з міді. Вони довговічніші і якісніші. Всі професіонали в будівництві та під час роботи з електрикою вибирають і користуються тільки мідними проводами.
Вартість електротехнічних робіт залежить від матеріалу, в якому треба буде укладати дроти, і від кількості кімнат, в яких ви це будете робити.

Дізнавшись, скільки коштує поміняти електропроводку в квартирі, ви, можливо, вирішите працювати самостійно, тоді вам потрібно визначитися з етапами виконання роботи і суворо їх дотримуватися.

Перший етап роботи

Щоб почати виконання заміни, потрібно наочно представити всю роботу, яку ви будете виконувати. Для цього складається спеціальний план або схема. Потрібно на аркуші паперу зобразити всю квартиру і окремо всі кімнати.

Робота починається з грамотно складеної схеми

Робота починається з грамотно складеної схеми

Звичайно, самостійно таку схему можуть створити тільки ті, хто знайомий з електротехнікою. Якщо ж такої освіти немає, потрібно проконсультуватися з цього питання у фахівців. Вони і можуть створити для вас необхідну схему. Якщо ви не хочете мати додаткових витрат через неправильні підрахунки і промахи у плані, поради фахівця не уникнути.

Другий етап роботи

Якщо ви вирішили змінити стару проводку, вам потрібно очистити підходи до неї. Для цього важливо зняти всі шпалери зі стін. На рахунок самих проводів – є дві можливості роботи з ними:

 1. Якщо ви вирішили покласти нову електропроводку в іншому місці, тоді старий кабель можна залишити на місці, а для нового зробити окремі отвори.
 2. Якщо ви хочете на місце старого кабелю покласти новий, тоді потрібно видалити всю зайву штукатурку зі стіни, щоб відкрити повний доступ до проводки.
Важливо відкрити доступ до електропроводки

Важливо відкрити доступ до електропроводки

Третій етап

Для того щоб знати, в яких місцях потрібно робити нові ходи для кабелю, визначитеся, де будуть перебувати електричні вимикачі та розетки. Користуючись старими каналами, можна зробити ще й додаткові самостійно для необхідних електроприладів.

Тепер потрібно прочистити всі канали для кабелю, щоб у них не було сміття. Там, де ви намітили місця прокладання нового кабелю, потрібно зробити отвори. Для цього потрібно використовувати болгарку з диском. Варто пам’ятати, що робота з таким інструментів небезпечна, тому важливо захистити себе навушниками і окулярами, а також респіратором. Роблячи отвори, стежте, щоб було чисто і було не багато пилюки, для цього іноді робіть перерву і прибирайте за собою, використовуючи, наприклад, спеціальний пилосос.

Окрім відділення для кабелю, потрібно зробити спеціальні отвори для розеток і вимикачів. Коли такі підготовчі роботи закінчені, настає час приступити до четвертого етапу.

Четвертий етап

Сюди включається прокладка нового кабелю. Використовуючи монтажні хомути, кріпимо кабель в отвори стіни. Можна також використовувати штукатурний розчин, який зможе добре закріпити кабель на певній відстані. Цей етап потребує перевірки по створеній вами схемою.

Останній етап заміни

Тепер потрібно зібрати силовий щит. Потрібно згрупувати кабель по потужності ліній. На кожен потрібно поставити окремий автомат. За допомогою такої технології вам буде дуже зручно і легко працювати з електрикою і стежити за справністю електропроводки, над якою ви працювали.

Якщо подивитися з позитивного боку, то робота з електрикою не така вже й складна. Не потрібно яких-небудь великих зусиль. Замінивши старий кабель, вимикачі та розетки на нові, ви будете почувати себе в безпеці, і більш імовірно, що не відбудеться пожежа або якийсь нещасний випадок.

(Visited 2,047 times, 1 visits today)