Радіатори опалення – види, характеристики, вибір

         

Опалювальні радіатори, теплоносієм в яких є рідина, вважаються найбільш практичним і надійним видом обігрівального обладнання в регіонах з різко континентальним кліматом. При цьому в умовах негативних температур, що переважають протягом холодного періоду року, тільки перевірені і якісні радіатори зможуть підтримувати комфортну температуру в житлових приміщеннях.
Рядовий покупець далеко не завжди може здійснити правильний вибір при покупці опалювальних радіаторів. Підвищити ймовірність вдалого придбання допоможуть знання про різновиди такого обладнання, а також про їх плюси, мінуси і характеристиках.

Різнокольорові радіатори опалення

Різнокольорові радіатори опалення

Біметалічні радіатори

Якщо потрібно організувати обігрів житлових приміщень в багатоповерховому будинку, то увагу варто звернути на біметалічні радіатори. Біметалічними вони називаються тому, що виготовлені з двох металів – сталі та алюмінію. З першого в них зроблена труба, а з другого – ребра.
Завдяки вдалому поєднанню алюмінію і сталі біметалічні радіатори здатні працювати при високому тиску теплоносія. При цьому вони забезпечують ефективний теплообмін, який здійснюється виключно методом радіації.
Секції у біметалевих радіаторів виконані так, що будь-який контакт алюмінію з теплоносієм повністю виключається. Це забезпечує тривалий термін служби приладів.
Хоча біметалічні радіатори коштують дорого, вони вважаються найбільш перевіреним огрівальним обладнанням, що ідеально підходять для експлуатації в міських умовах.

Чавунні радіатори

До сих пір актуальні надійні і перевірені багаторічною експлуатацією чавунні опалювальні радіатори. Коли пріоритетними параметрами є довговічність і надійність, таке обладнання заслужено вважається самим практичним варіантом. Пояснюється це тим, що чавунні радіатори можуть з легкістю прослужити тривалий час без корозійних процесів. При відсутності в системі опалення сильних гідроударів такі прилади зможуть прослужити до 30-40 років.
У чавунних радіаторів є один істотний недолік – дуже повільний розігрів. Якщо температура теплоносія в трубах є не дуже високою, то на розігрів навіть найсучаснішої моделі чавунного радіатора може піти цілих 20-30 хвилин. І якщо тривалість розігріву в міських умовах з централізованим опаленням може виявитися не дуже значущим чинником, то в умовах сільської місцевості, де повсюдно встановлені автономні дизельні і газові опалювальні системи, вона може грати ключову роль.
На об’єктах заміської житлової нерухомості найкраще використовувати алюмінієві опалювальні радіатори, які цінуються споживачами насамперед за дуже низький рівень теплової інерції. Цей факт в широкій практиці означає те, що прогрів приміщень з таким обладнанням здійснюється дуже швидко. Особливо актуально це у випадках, коли газ в магістральному трубопроводі має тиск нижче стандартного, тобто менше 13 атмосфер. Корисним в таких ситуаціях може виявитися навіть просто теплий теплоносій, що проходить через алюмінієвий радіатор – в будинку буде тепло навіть при дуже низьких температурах на вулиці.

Види чавунних радіаторів опалення

Види чавунних радіаторів опалення

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори, проте, мають один великий мінус – високу вартість. Тому якщо необхідно терміново встановити новий радіатор, в якому поєднуються простота монтажу, доступна вартість і низькі показники теплової інерції, то доцільно придбати нову модель сталевих радіаторів. Таке обладнання повністю виготовлено з штампованих металевих деталей, що забезпечує йому високу надійність.

Сірий алюмінієвий радіатор опалення

Сірий алюмінієвий радіатор опалення

Недолік сталевих опалювальних радіаторів полягає в тому, що їх стабільна робота можлива тільки при наявності великої кількості теплоносія. Так чи інакше якщо необхідно встановити практичне і надійне обігрівальне обладнання, здатне забезпечити ефективну експлуатацію протягом 8-10 років, то сталеві радіатори можуть бути підходящим варіантом.

(Visited 1,109 times, 1 visits today)