Радіатори опалення: різновиди, характеристики і особливості

         

За допомогою опалювальних радіаторів можна перетворити інтер’єр будь-якого приміщення. Це забезпечується тим, що промислове виробництво таких виробів добре налагоджено і вони представлені в магазинах великою різноманітністю.
Радіатори опалення на сучасному ринку представлені продукцією як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Якщо з тих чи інших причин не підходять батареї вітчизняного виробництва, то можна взяти їх імпортний аналог.

Опалювальні радіатори не вічні, тому рано чи пізно їх доводиться міняти. Якщо продовжувати використовувати застаріле і зношене обладнання, то це загрожує важкими наслідками.
Радіатори опалення представлені найрізноманітнішими конструкціями, починаючи від сталевих і алюмінієвих і закінчуючи трубчастими і пластинчастими виробами. Кожен тип батарей має свої характерні особливості, плюси і мінуси.
Багато виробників постійно вдосконалюють свою продукцію, намагаючись позбавити її від колишніх недоліків. Все це дозволяє виготовляти радіатори, які повністю відповідають вимогам споживачів.

Сталеві і чавунні радіатори

Навряд чи вдасться знайти хоча б одну людину, якій не були б знайомі масивні і громіздкі чавунні батареї. Такі радіатори за радянських часів були стандартними для міських квартир.
Хоча чавунні батареї не відрізнялися особливою привабливістю, вони були надійні, міцні і корозійно-стійкі. Сучасні зразки таких конструкцій більш естетичні, але не менш важкі, ніж їх ранні аналоги, будучи до того ж «хорошим» засобом скупчення пилу.
Одним з найголовніших переваг чавунних радіаторів є високі показники тепловіддачі. Саме завдяки наявності у таких конструкцій цієї чудової властивості їм віддають перевагу багато споживачів.

Гарний чавунний радіатор

Гарний чавунний радіатор гармонійно вписаний в інтер’єр

Сталеві опалювальні радіатори в плані дизайнерського оформлення істотно перевершують аналогічні чавунні конструкції. Але не тільки естетичною привабливістю вони відрізняються від інших видів батарей. Сталеві радіатори досить погано протистоять корозії, і це не дивлячись на те, що у них є антикорозійне покриття. Рано чи пізно на різних частинах таких виробів з’являється іржа.
Одна з головних характерних особливостей сталевих радіаторів – це можливість вибору кількості секцій. Показник подібного параметра може варіюватися в межах 2-12 одиниць, хоча деякі виробники пропонують конструкції з великим числом секцій (до 16).

Біметалічні і алюмінієві радіатори

Для опалювальних радіаторів, виготовлених з алюмінію, характерні високі показники тепловіддачі. Забезпечується ця властивість завдяки випромінюванню або конвекції. Алюмінієві радіатори відрізняються привабливим і сучасним зовнішнім виглядом, а завдяки професіоналізму дизайнерів вони навіть можуть виступати в якості одного з основних декоративних елементів.
З недоліків алюмінієвих радіаторів варто відзначити схильність до окислення в процесі експлуатації, що пояснюється впливом на них води.
Затребуваними останнім часом є також біметалічні опалювальні радіатори. Це вироби, в яких ідеально поєднуються характеристики алюмінієвих і сталевих конструкцій.

Біметалічний радіатор в інтер'єрі

Біметалічні радіатори добре вписуються в сучасний інтер’єр

Головні переваги біметалічних радіаторів – це хороша тепловіддача, естетична привабливість і висока міцність. Хоча подібні вироби є досить дорогим задоволенням, вони мають чудові експлуатаційні властивості, які повністю компенсують дороговизну батарей. Крім того, біметалічні радіатори відрізняються універсальністю у використанні, яка проявляється в можливості застосування конструкцій як з централізованим, так і з автономним опаленням.
Але навіть біметалічні радіатори мають недоліки. Так як вони мають неоднорідний склад, різка зміна температури може призвести до виникнення в них скрипів або локального перегріву. Подібні неприємні явища можуть досить негативно відбитися на терміні експлуатації біметалевих радіаторів.
Якщо вибір опалювальних радіаторів супроводжується певними труднощами, то перевагу варто віддати біметалічним або алюмінієвим батареям. Вони забезпечать тривалий термін служби і додадуть приміщень елегантний і привабливий вигляд.

(Visited 1,286 times, 1 visits today)