Ремонт чавунної ванни своїми руками

         

Чавунні ванни досить довговічні і можуть прослужити не одне покоління, проте часто непридатним стає емалеве покриття таких ванн, а це призводить до того, що поверхня набуває неестетичного вигляду. У ванні з пошкодженим емалевим покриттям можна спостерігати жовті плями і відколи, вони обшарпані і мають тріщини, які нічим не вдається вивести. Якщо ви не хочете змінювати ванну, то можна зробити ремонт чавунної ванни своїми руками.

Ремонт чавунної ванни своїми руками

В даний час є кілька способів реставрації:

    • нанесення спеціальної емалі на поверхню виробу;
    • реставрація шляхом вставки вкладиша з акрилу;
    • використання рідкого акрилу.

При нанесенні емалі під час реставрації вам вдасться максимально якісно відновити її. В даному випадку ванна стане як нова, всі дефекти зникнуть і відрізнити її від нової буде дуже важко. Цей спосіб відновлення дуже трудомісткий і вимагає великих фінансів, ніж реставрація за допомогою акрилу. Для робіт з реставрації за допомогою емалі потрібна буде сама емаль (рідка) і затверджувач для неї, розчинник. З інструментів необхідна кисть, тампон і щітка.

Як наноситься емаль

Щоб відновити ванну і надати їй вигляду нової для початку доведеться видалити наявну іржу. Справитися вам допоможуть спеціальні суміші, що мають в своєму складі кислоту, яка ефективно бореться з іржею. Такі суміші необхідно використовувати відповідно до інструкції. В основному діяти слід так: нанести пасту на поверхню ванни, втираючими рухами пройтися по ній щіткою, після чого змити напором води. Після закінчення таких процедур ванні слід дати просохнути. Якщо раптом ви помітили, що видніється метал, то використовуйте для закладення ґрунтовку. Далі, ванна ретельно шліфується спеціальною наждачкою, стійкою до вологи.

Покриття ванни рідким акрилом

Покриття ванни рідким акрилом

Шліфувати слід в місцях, в яких виявлені дефекти, після чого ванна повинна просохнути близько 48 годин. Далі, місця нерівностей шпаклюються і грунтуються. Після закінчення даних процедур необхідно заповнити ємність гарячою водою і дати відстоятися протягом 15 хвилин. Потім вода зливається, а поверхня витирається сухою ганчіркою. Також слід використовувати розчинник, який знежирить поверхню. Ви повинні отримати ванну з гладкою і матовою поверхнею, при цьому вона повинна бути сухою.Отже, ванну ми підготували тепер можемо приступати до покриття її емаллю. Для ремонту ванни чавунної нам потрібно зробити суміш з емалі і затверджувача відповідно до інструкції і придбати відповідну кисть. Кисть слід вибирати якісну, щоб ворсини не випадали. Наносимо для початку на поверхню перший шар емалі і даємо йому відстоятися протягом 20 хвилин. Цього має цілком вистачити для просихання. Потім ванна покривається емаллю вдруге і через вищевказаний час в третій раз.Після того як третій шар затвердіє, йому слід надати глянець. Для цього необхідно ретельно опрацювати ганчіркою з нанесеним на неї розчинником. Переконатися в повному висиханні найкраще торкнувшись емалі в місці, яке не кидається в очі. При виборі емалі ви повинні знати, що емаль у вигляді аерозолю не має в своєму складі затверджувача, через що при роботі з нею на поверхні можна спостерігати патьоки. Професійні реставратори ванн користуються краскопультом, в який за допомогою компресора нагнітають повітря, що дозволяє отримати більш якісний результат. Якщо ви не фахівець, то зв’язуватися з рідким акрилом не варто.Він вимагає правильного розведення, дотримання пропорцій. Ванна покривається рідким акрилом способом наливки, якісно виконати який можуть тільки фахівці.

Ремонт чавунної ванни своїми руками за допомогою акрилового вкладиша

Спосіб реставрації ванни за допомогою акрилового вкладиша з’явився порівняно недавно і зміг завоювати довіру господарів, як метод швидкого і якісного перетворення ванни. З акриловим вкладишем не доведеться довго возитися, не потрібно демонтувати ванну і створювати хаос у ванній кімнаті. Після установки вкладиша ванна відразу стане,як нова. Спершу необхідно заміряти параметри ванни і замовити вкладиш на виробництві. Монтаж відбувається на компонентну піну, наносити яку необхідно спеціальним способом, щоб підвищити зчеплення ванни і вкладиша.

Як тільки вкладиш встановлено, необхідно прорізати отвір для зливу і переливний отвір. Для герметизації зливів їх обробляють герметиком на основі силікону. Далі, необхідно поміняти сифон та іншу сантехніку, після чого підключити ванну до каналізаційної системи. Тепер необхідно наповнити ємність водою і залишити ванну в такому стані на добу. Цього часу має цілком вистачити, щоб емаль і компонентна піна затверділи. Не слід думати, що ремонт, чавунної ванни виконаний самостійно-це щось фантастичне і недоступне для вас.

(Visited 1,275 times, 1 visits today)