Ремонт гіпсокартону своїми руками

         

Гіпсокартонні панелі не так міцні, як того б хотілося. Однак навіть в найскладніших і неприємних ситуаціях, коли гіпсокартонна конструкція з якихось причин була істотно пошкоджена її можна досить просто відновити. Ремонт гіпсокартону легко провести своїми руками. Особливо якщо є хоча б мінімальні навички роботи з розчином і шпателем. Як це зробити, розповідається в цій невеликій інформативній статі.

Невелике пошкодження гіпсокартону

Якщо гіпсокартонна панель була мінімально пошкоджена, найкращим способом впоратися з проблемою буде звичайна шпаклівка. Шпаклівку потрібно брати для цієї роботи спеціальну і тільки ту, яка призначена для гіпсокартону. Інший можливий варіант – гіпсова суміш. Що стосується всіх інших матеріалів, то застосовувати їх можна тільки на свій страх і ризик. Справа в тому, що якщо вибрати матеріал, який за своїми властивостями несумісний з гіпсокартонними панелями, швидше за все, місце ремонту незабаром буде в тріщинах. Нічого складного. Шпаклівкою замазують ушкоджене місце та чекають, коли розчин підсохне. Після цього його якісно шліфують наждаком або малярською сіткою.

Ремонт гіпсокартону за допомогою шпаклівки та гіпсу

Пошкодження гіпсокартону середньої складності

Якщо гіпсокартон продавився, або деформувався і на ньому утворилася невелика пробоїна чи виникло багато тріщин, доведеться постаратися трохи краще. Звичайно, і в даному випадку без шпаклівки не обійтися, але тільки її буде в даній ситуації мало. Спочатку потрібно видалити всі частинки, що посипались. Потім заґрунтувати пошкодження за допомогою СТ17. Після цього гіпсокартон замазують шпаклівкою, і поки вона не стала підсихати, приклеюють поверх неї марлю.

Ремонт гіпсокартону за допомогою марлі

Марля буде грати роль надійної арматури. Після того як вона добре приклеїться, можна не переживати, що в майбутньому на цьому ж місці з’являться якісь дефекти у вигляді відшарувань, тріщин чи інших неприємностей. При цьому якщо пошкодження суттєве, то марлю краще приклеювати не в один, а в два шари. Потім, поверх марлі намазують ще один шар шпаклівки, намагаючись добре його вдавлювати в поверхню шпателем. Іншими словами, потрібно докладати певних зусиль, щоб отримати якісний очікуваний результат, а не просто злегка намазувати розчин на поверхню. Коли розчин схопиться, його можна відшліфувати, після чого проблема з пошкодженим гіпсокартоном буде повністю вирішена.

Сильне пошкодження гіпсокартону

Якщо гіпсокартон пошкодився досить суттєво, наприклад, в ньому утворилася пробоїна або велика вм’ятина, доведеться ремонтувати його кардинально. Тільки шпаклівкою обійтися в даному випадку не вдасться. В такому випадку кращим рішенням буде латка на гіпсокартон, яку наносять на місце пошкодження.

Виправлення сильного пошкодження гіпсокартону за допомогою латки та дерев’яних рейок

Спочатку з окремої гіпсокартонної панелі вирізують латку потрібного розміру. Після цього її прикладають на пошкоджену ділянку та обводять олівцем. По отриманих контурних лініях пошкодження з гіпсокартонної конструкції вирізають. Залишилося тільки закріпити латочку. Для цього беруть широку дерев’яну рейку, вставляють її в отвір і прикручують саморізами. Тепер латочку можна поставити на своє місце і прикрутити до дерев’яної рейки.

Подальша робота з усунення пошкодження, як і в попередньому випадку, полягає в тому, щоб закрити непотрібні отвори марлею і ретельно все зашпаклювати з наступним шліфуванням. Втім, якщо пошкодження гіпсокартонної панелі виявилося по-справжньому великим, іноді краще повністю замінити пошкоджену панель, так як ремонтувати її часто буває просто не вигідно і це не має сенсу. Пошкоджений гіпсокартон звільняють від кріпильних елементів, знімають, а на його місце прикручують нову панель.

(Visited 578 times, 1 visits today)