Гіпсокартонні панелі не так міцні, як того б хотілося. Однак навіть в найскладніших і неприємних ситуаціях, коли гіпсокартонна конструкція з якихось причин була істотно пошкоджена її можна досить просто відновити. Ремонт гіпсокартону легко провести своїми руками. Особливо якщо є хоча б мінімальні навички роботи з розчином і шпателем. Як це зробити, розповідається в цій невеликій інформативній статі.
Невелике пошкодження гіпсокартону
Якщо гіпсокартонна панель була мінімально пошкоджена, найкращим способом впоратися з проблемою буде звичайна шпаклівка. Шпаклівку потрібно брати для цієї роботи спеціальну і тільки ту, яка призначена для гіпсокартону. Інший можливий варіант – гіпсова суміш. Що стосується всіх інших матеріалів, то застосовувати їх можна тільки на свій страх і ризик. Справа в тому, що якщо вибрати матеріал, який за своїми властивостями несумісний з гіпсокартонними панелями, швидше за все, місце ремонту незабаром буде в тріщинах. Нічого складного. Шпаклівкою замазують ушкоджене місце та чекають, коли розчин підсохне. Після цього його якісно шліфують наждаком або малярською сіткою.
Пошкодження гіпсокартону середньої складності
Якщо гіпсокартон продавився, або деформувався і на ньому утворилася невелика пробоїна чи виникло багато тріщин, доведеться постаратися трохи краще. Звичайно, і в даному випадку без шпаклівки не обійтися, але тільки її буде в даній ситуації мало. Спочатку потрібно видалити всі частинки, що посипались. Потім заґрунтувати пошкодження за допомогою СТ17. Після цього гіпсокартон замазують шпаклівкою, і поки вона не стала підсихати, приклеюють поверх неї марлю.
Марля буде грати роль надійної арматури. Після того як вона добре приклеїться, можна не переживати, що в майбутньому на цьому ж місці з’являться якісь дефекти у вигляді відшарувань, тріщин чи інших неприємностей. При цьому якщо пошкодження суттєве, то марлю краще приклеювати не в один, а в два шари. Потім, поверх марлі намазують ще один шар шпаклівки, намагаючись добре його вдавлювати в поверхню шпателем. Іншими словами, потрібно докладати певних зусиль, щоб отримати якісний очікуваний результат, а не просто злегка намазувати розчин на поверхню. Коли розчин схопиться, його можна відшліфувати, після чого проблема з пошкодженим гіпсокартоном буде повністю вирішена.
Сильне пошкодження гіпсокартону
Якщо гіпсокартон пошкодився досить суттєво, наприклад, в ньому утворилася пробоїна або велика вм’ятина, доведеться ремонтувати його кардинально. Тільки шпаклівкою обійтися в даному випадку не вдасться. В такому випадку кращим рішенням буде латка на гіпсокартон, яку наносять на місце пошкодження.
Спочатку з окремої гіпсокартонної панелі вирізують латку потрібного розміру. Після цього її прикладають на пошкоджену ділянку та обводять олівцем. По отриманих контурних лініях пошкодження з гіпсокартонної конструкції вирізають. Залишилося тільки закріпити латочку. Для цього беруть широку дерев’яну рейку, вставляють її в отвір і прикручують саморізами. Тепер латочку можна поставити на своє місце і прикрутити до дерев’яної рейки.
Подальша робота з усунення пошкодження, як і в попередньому випадку, полягає в тому, щоб закрити непотрібні отвори марлею і ретельно все зашпаклювати з наступним шліфуванням. Втім, якщо пошкодження гіпсокартонної панелі виявилося по-справжньому великим, іноді краще повністю замінити пошкоджену панель, так як ремонтувати її часто буває просто не вигідно і це не має сенсу. Пошкоджений гіпсокартон звільняють від кріпильних елементів, знімають, а на його місце прикручують нову панель.