Ремонт і обробка приміщення своїми руками

         

Багато хто думає, що ремонт або будівництво це справа обраних, а таке заняття надто клопітка і складна робота. Насправді  це не так, а зовсім навпаки. Будь яке приміщення повинно пристойно виглядати. В статті наводиться список матеріалів та інструментів, які слід приготувати для ремонту. Насамперед враховується стан приміщення. Якщо воно зовсім в плачевному стані, а саме: криві стіни, нерівно покладені плити на стелі і облуплена скрипуча підлога, то варто дослухатись порад, що описані далі.

Готуються всі необхідні інструменти для свердління, пиляння, забиття, прикручування, різання по металу, шпаклювання, а також пасатижі та канцелярський ніж. В запасі повинно бути необхідна кількість витратних матеріалів, таких як: саморізи, дюбелі, побідитові свердла і бойовий настрій.

З основних матеріалів потрібно придбати, насамперед, гіпсокартон, направляючі для його кріплення і ті деталі, які знадобляться для того, що б прикріпити ці направляючі до стін та стелі. Для підлоги купується деревно-стружкові плити або фанера, мінімальною товщиною 10 мм. Розраховувати кількість матеріалів, необхідно з огляду на розміри приміщення, а саме слід враховувати ті поверхні, які підлягають вирівнюванню.

Гіпсокартон – це відмінний спосіб вирівняти стіни в приміщенні

Починати необхідно з підлоги. Відірвавши старі плінтуса, полотном ножівки по металу знаходяться лаги (бруси), до яких будуть кріпитися дошки. Робиться це звичайним промацуванням по нижньому краю найдовшої стіни. Після того, як лаги знайдені і відзначені, за допомогою дриля з насадкою, саморізами по дереву, прикручується кожна дошка до лагів. На кріпленнях не слід економити, так як скрип підлог є найжахливішим звуком з усіх придуманих.

Кріплення дощок для підлоги на саморізи самостійно

Після зміцнення підлоги приступають до її вирівнювання. Розмітивши та розпилявши по розміру приміщення всі листи фанери або ДСП  прикручуємо саморізи до підлоги, з розрахунку один саморіз через 30см по периметру підлоги, і 4-6 посередині з таким же зазором.

Кріплення вагонки на гіпсокартонний лист стіни

Підлога майже готова, переходимо до стін. Важливим рішенням є розмітка. З огляду на те, що стандартний розмір листа гіпсокартону по ширині 120мм, розмічаємо строго вертикальними лініями розташування направляючих так, що б два листа сходилися, і мали можливість скріпитися між собою. Розмітку потрібно починати від кута відступивши сантиметрів двадцять. Гіпсокартон повинен кріпитися ще і по середині аркуша. Це треба врахувати та закріпити додаткову напрявляючу між основними напрямними.
Подібні операції проводяться і для кріплення напрямних стелі.

Всі ці засоби конструкцій повинні супроводжуватися обов’язковою перевіркою спеціальним пристосуванням для визначення вертикальності або горизонтальності. Тобто за допомогою рівня.
Установка (прикручування) гіпсокартону здійснюється за допомогою дриля або шуруповерта, оснащеного простою або спеціальної «битою» (насадкою), пристосованою саме для цієї операції. Потрібна глибина закручування саморізу в тіло гіпсового листа легко визначається будь-яким інструментом, наприклад шпателем. Кріплення проводиться через 30-40 сантиметрів. Це бажано, але не обов’язково.

Таким чином, вирівнявши стіни по маяках, підлогу і стелю, можна приступати до підготовки поверхонь до обклеювання або фарбування. Насправді це один з найвідповідальніших моментів.

При попередній роботі утворилося багато стиків та нерівностей. Перед вирівнюванням необхідно проклеїти стики між листами гіпсокартону малярським самоклейним скотчем, а задирки, що утворилися в процесі закручування саморізів – видалити за допомогою канцелярського ножа. Потім вирівняти шпаклівкою на гіпсовій основі, так як гіпс практично не дає усадки. Шпаклювання потрібно провести ще раз після затвердіння першого шару та довести до ідеального стану зашкуривши дрібнозернистим наждачним папером. Стики на підлозі слід теж зашпаклювати.

Обклеювання стін шпалерами – дуже відповідальна і рутинна робота

Після того, як підготовчі роботи завершені, можна почати обклеювати або фарбувати стіни і стелю, попередньо прогрунтувавши спеціальним розчином глибокого проникнення. Це дійсно важливо для комфортної роботи з матеріалами остаточного облагородження поверхонь.
Підлогою можна займатися і до і після ремонтих робіт зі стінами. Єдине, що необхідно врахувати – це те, що фарбуванням можна забруднити готову підлогу, а укладанням паркетної дошки, ламінату або лінолеуму, можна пошкодити покриття стін. Точність і акуратність в роботі допоможе уникнути неприємних наслідків.

Після закінчення робіт з облагороджування поверхонь останнім штрихом буде установка плінтусів на підлозі і карнизів (якщо необхідно) по краях стелі. Всі рішення з приводу обрамлень віконних прорізів і ніш та підключенням опалювальних приладів залишаються на власний розсуд та враховуються окремо.

Таким чином, застосовуючи мінімальну кількість оздоблювальних матеріалів та інструментів, будь-яке приміщення можна легко перетворити на цілком прийнятне для життя або роботи місце.

(Visited 507 times, 1 visits today)