Ремонт санвузла в хрущовці: варіанти перепланування

         

Покупка житла в хрущовці на сьогодні є найбільш доступним способом вирішити проблему житла. Незручне планування приміщень в такій квартирі – це проблема, яку можна частково вирішити в ході капітального ремонту. Перший крок у цьому напрямку – ремонт санвузла в хрущовці, варіанти перепланування якого можна знайти самим або звернутися до професійних  дизайнерів.

Дизайн ванної в хрущовці

Дизайн ванної в хрущовці

Варіанти перепланування

У хрущовських квартирах зустрічаються два варіанти санвузлів – суміщений і роздільний. У першому випадку перепланування не потрібне, достатньо ремонтних робіт. Якщо санвузол роздільний і стінка між туалетом і ванною не є капітальною, то кращим рішенням стане об’єднання двох приміщень в одне більш просторе. При глобальному переплануванні в зону санвузла можна перекласти і частину коридору.

Створення суміщеного санвузла

Створення суміщеного санвузла

Приймаючи рішення по об’єднанню приміщень, необхідно пам’ятати, що загальна площа поєднаного санвузла виявиться дещо менше, ніж сума двох роздільних площ. Це відбувається з наступних причин:

 • Стіни і кути в будь-яких приміщеннях хрущовки значно відхиляються від вертикального положення, їх доведеться довго вирівнювати, фактично створювати нові поверхні на рівні найбільш виступаючих частин площин.
 • Для того щоб заховати водопровідну розводку також доведеться робити накладні стіни з гіпсокартону, які частково зменшують простір.
 • Якщо унітаз переноситься в інше місце, то доведеться додатково прокладати каналізаційні труби до стояка, що відніме частину простору у висоту або за площею.
 • Підвісна стеля також займе до 20 см висоти приміщення, але по зручності експлуатації він значно перевершує фарбовані або покриті вапном поверхні.

Все це в деякій мірі компенсується за рахунок демонтованої стіни між туалетом і ванною, але загальне зменшення площі неминуче.

Після того, як санвузол буде об’єднаний, основну увагу необхідно приділити дизайну, оформленню поверхонь, вибору та розстановці сантехніки і меблів.

Об’єднувати санвузол не рекомендується, якщо в квартирі проживає сім’я з трьох і більше осіб, особливо за наявності дітей. Виграш у площі в даному випадку призведе до істотних втрат в комфорті. Важко розслабитися у ванній, якщо під дверима тупцюють члени родини. Особливо загострюється ця проблема вранці, коли вся сім’я повинна відвідати санвузол, а час обмежений.

У результаті ремонту санвузла в хрущовці, варіанти перепланування зобов’язані зробити приміщення ванної кімнати зручним, функціональним і максимально просторим (хоча б візуально).

Основний упор робиться на грамотний вибір сантехнічного обладнання, його оптимальну розстановку і колірні рішення поверхонь.

Звернення до досвідчених дизайнерів гарантує, що ремонт і перепланування закінчаться створенням комфортного і красивого приміщення. Самостійно також можна домогтися необхідного результату, якщо враховувати загальні принципи створення інтер’єру в маленькому приміщенні.

Загальновідомими принципами візуального розширення приміщення є:

 • використання світлих відтінків з невеликими включеннями темнішого кольору для створення ефекту глибини простору;
 • наявність дзеркал і хорошого (бажано розсіяного) освітлення;
 • мінімальна кількість предметів і аксесуарів, які захаращують об’єм приміщення;
 • дотримання співвідношення відтінків – темна підлога, більш світлі стіни і найсвітліший стелю.

Деякі поради з облаштування санвузла в хрущовці

Для того щоб зробити користування санвузлом комфортним, варто запам’ятати і застосувати ряд корисних рішень:

 • Передбачити в приміщенні примусову вентиляцію, яка включається одночасно з включенням світла. Це позбавить від неприємних запахів, а також знизить рівень вологості, особливо небезпечною для стану пральної машинки.
 • Якщо санвузол роздільний, то досить передбачити можливість відкривати вікно між ванною і кухнею.
 • Не варто відмовлятися від раковини. Якщо простору зовсім мало, можна вибрати модель маленького розміру або з кутовим розташуванням. Раковина, розташована на тумбочці, створить додаткові місця для зберігання. Підвісну модель можна помістити над пральною машиною.

Ще до початку ремонту санвузла в хрущовці, варіанти перепланування вже повинні бути продумані в найдрібніших деталях.

(Visited 976 times, 1 visits today)