Ремонт вікон своїми руками

         

Вікна не тільки елемент дизайну, але і важлива складова внутрішнього клімату квартири. Через них в ваш будинок потрапляє природне світло, вони повинні захистити вас від протягів і зайвої вологи. Тому ваші вікна повинні бути герметично встановленими, не пропускати воду і вітер, а також радувати вас своїм зовнішнім виглядом.

Насамперед потрібно визначитися, який ремонт вікон ви будете робити – повністю міняти старі вікна на нові або ж приводити в порядок старі. Якщо міняти вікна, то необхідно демонтувати старі. А для ремонту старих дерев’яних вікон необхідно видалити старе покриття і оцінити стан деревини. Якщо старі вікна сильно зіпсовані, то задумайтеся про доцільність ремонту вікон своїми руками, може, буде простіше замінити їх на нові.

Ремонт стулок вікна

Якщо стан не зовсім плачевний, то приступаємо до ремонту дерев’яних вікон. Необхідно зняти стулки вікон, при необхідності замінити скло. Якщо навіть такої необхідності немає, то все одно потрібно вийняти скло, щоб не пошкодити його. Займаємося стулками – видаляємо стару фарбу, використовуючи фен і шпатель. Феном нагрівають фарбу, яка стає м’якшою, видаляють її за допомогою шпателя.

Так само існують спеціальні рідини для видалення фарби – наносимо рідину, чекаємо певний проміжок часу (залежить від конкретного виду і написаний в інструкції), видаляємо старе покриття. Далі необхідно визначити ступінь жорсткості стулок. Для цього поставте стулку вертикально на підлогу і трохи покачайте її уздовж полотна. Якщо необхідно зміцнити стулку, то скористайтеся металевими куточками. Виставте кути стулок під 90 градусів, прикріпіть металеві куточки шурупами. Рекомендується трохи втопити металеві куточки в деревину і зашпатлевать зверху. Потім стулки необхідно повністю отшпатлеванную.

У магазинах можна знайти підходящу шпаклівку для будь-яких видів деревини.

Після повного висихання штукатурки потрібно отшкуріть стулки. Для цього використовують шліфувальну машину, дрель зі спеціальною насадкою або ж наждачний папір з невеликою образивністю.

Ремонт віконної рами

Далі необхідно відремонтувати віконні рами. Також, похитує їх для визначення жорсткості. Деякі будівельники рекомендують акуратно розібрати раму і подивитися, що знаходиться між прорізом і рамою.

Дерев'яна рама зі склопакетом

Дерев’яна рама зі склопакетом

Адже якщо будівельники використовували неякісний матеріали, то рами будуть хитатися, пропускати вологу і знижувати теплоізоляцію квартири.

Для якісного ремонту вікон рекомендується закріплювати раму в отвір за допомогою монтажної піни. Далі повторюємо етапи – видаляємо стару фарбу, шпатлюем, шліфуємо. Потім встановлюємо стулки на місце і перевіряємо щільність закриття вікон. Якщо при закритих вікнах з’являються щілини, то усунути їх можна, використовуючи віконні утеплювачі. Вони продаються в більшості спеціалізованих магазинів, бувають різної товщини і ширини. При такому асортименті, ви зможете підібрати утеплювачі необхідні для ремонту саме ваших вікон. Далі необхідно пофарбувати рами і стулки. Фарб проводиться дуже багато, тому вибір залежить від виду деревини, ваших потреб і дизайнерських задумок. Після повного висихання фарби встановлюємо скла на місце. Для більшої надійності і герметичності рекомендують встановлювати скла на герметик, який наносять тонким шаром. Отже, при невеликих витратах ви зробили ремонт дерев’яних вікон.

Звичайно, вибір виду ремонту вікон залежить від ваших можливостей.

Чи будете ви робити реставрацію вікон або ж замініть їх – необхідно зважити всі “за” і “проти”.

Ремонт старих дерев’яних вікон забере у вас 3-4 дня, з урахуванням часу на висихання фарби і шпаклівки. Вартість матеріалів складе в середньому 300-600 гривень, варіюється в залежності від обсягу необхідних робіт, вибору конкретних матеріалів.

Ремонт пластикових вікон

На користь вибору пластикових вікон виступає їх довговічність, висока тепло і звукоізоляція, простота в догляді, герметичність. Також, пластикові вікна виключають необхідність подальшого косметичного ремонту. Тобто, їх не потрібно фарбувати, вони не змінюють колір. Але, якщо ви вибираєте пластикові вікна, пам’ятайте – вони мають властивість розширюватися при високій температурі і звужуватися при низькій. Тому рекомендується використовувати більш якісні вікна і монтажну піну. Також пластикові вікна не піддаються косметичного ремонту – подряпини та інші дрібні дефекти з пластика так просто не прибрати.

Фурнітура для пластикового вікна

Фурнітура для пластикового вікна

Ремонт пластикових вікон своїми руками полягає в заміні фурнітури, регулювання вікон. Для заміни ручки необхідно повернути пластину біля основи на 90 градусів. Там знаходяться шурупи, які кріплять ручку. Відкрутіть їх, зніміть стару ручку, поставте нову і прикріпіть тими ж шурупами.

Існують алюмінієві вікна, т. Е. Вікна з алюмінієвого профілю. Вони не дуже поширені в наших будинках через те, що його вважають холодним металом, що не відповідає для домашнього затишку і комфорту. Але сучасні виробники вікон пропонують великий асортимент “листкових” вікон. Являють собою вони з’єднання шарів – зверху алюміній, всередині дерево або пластик. Такі вікна в півтора – два рази дорожче, ніж ПВХ вікна.

Виконуючи ремонт вікон, і визначаючись з вибором матеріалу, з якого будуть виготовлені ваші вікна, пам’ятайте про основні призначеннях цієї частини вашої квартири – забезпечення герметичності, захист від протягів і пилу, хороша світлопроникність, надійність всієї конструкції і гарний зовнішній вигляд.

(Visited 668 times, 1 visits today)