Ремонт загального під’їзду своїми силами

         

На превеликий жаль, майже кожному з нас доводиться по кілька разів на день проходити по «улюбленому, чистому, непереборному» під’їзду. Відчуття, напевно, у всіх різні, кому просто сумно, кому огидно, а до кого і взагалі блювотний рефлекс до горла підкочується. Напевно, це така національна традиція, жити в таких «красу». ЖЕК поблажок не робить, раз в 10 років побілять крейдою, що потім тиждень потрібно вимивати двері і підлога від побілки, і мешканцям багатоквартирних будинків все частіше доводиться проявляти ініціативу в плані ремонту злощасних під’їздів.

Ну, так би мовити «очі боятися, а руки роблять”, і “дорогу подужає той, хто йде», якщо дуже захотіти і постаратися, то все не так вже й страшно.

Що потрібно робити:

1. Потрібна людина, яка буде організовувати весь хід роботи: домовитися з усіма сусідами, і що вони не проти ремонту і підтримають ідею матеріально і фізично.

2. Потім потрібно прорахувати, що знадобитися для цього самого ремонту: інструменти, і пристосування з чого працювати, будматеріали.

А) З інструментів вам знадобитися: кілька шпателів, пару відер, кельму, терка для штукатурки, щітки для побілки, два пензлики для фарби, валик і коритце для фарби, віник для пилу та павутиння, ганчірки. Швидше за все, що і купувати нічого не доведеться, у кожного, щось знайдеться будинку.

Б) З пристосувань потрібно буде пошукати старий кухонний стіл, або козлик якщо стелі високі. І ще знадобитися вузький табурет, для роботи зі сходинок, або збити мініатюрний козлик з різною довжиною ніжок для двох сходинок.

В) І, нарешті, будматеріали: цемент, пісок, шпаклівка стартова, шпаклівка фінішна, (у багатьох знайдуться вдома залишки від ремонту), вапно краще не гашене, фарба для панелі, грунтовка, це доведеться купити в магазині.

Починайте з прибирання, в перший день або два потрібно підготувати всі підстави. Змести павутину і пил. Якщо до цього під’їзд білився крейдою, змити по можливості крейда губкою, це не так складно. Обдерти роздуту побілку і фарбу, штукатурку, яка погано тримається. Ще необхідно в перші дні заштукатурити всі місця, де це потрібно, тому що цементно-піщана штукатурка довго сохне. Розчин замішуємо 1: 3, одна частина цементу і три піску, глибокі тріщини і місця де саме відвалилося, змочуємо водою, і закладаємо. Що б розчин краще прилипав і швидше сіх, додайте в готовий розчин підлогу кельми алебастру. Місця з нанесеною штукатуркою затріть штукатурної теркою, і залиште сохнути.

Наступний етап зашпаклювати фінішною шпаклівкою всі дрібні тріщини, кути, і місця на фарбованої панелі, де облупилася фарба, і ті місця, де раніше було заштукатурити розчином і вже висохло. Не намагайтеся за один шар змазати вибоїни рівно, не вийти. Залиште їх підсохнути на пів години, годину, і нанесіть ще один шар шпаклівки, буде набагато краще, і залишайте сохнути до наступного дня. Так як в під’їздах буває волого і сиро, можна залишити сохнути на два дні.

Тепер приступаємо до побілки, вапно повинна бути готова з вечора, замочіть її або загасите в залізному відрі. Сім кілограмів цілком вистачить на стандартний під’їзд в панельній п’ятиповерхівці. Уже загашенную вапно, відбираємо по чуть-чуть в інше відро, розбавляємо водою і білимо. Пробілюємо верхню панель, і низ сходових маршів, даємо висохнути, і переходимо до фарбування панелей. Перед початком забарвлення, зашкурьте зашпатльовані місця дрібним наждачним папером, і обов’язково обробіть грунтовкою. Край панелі необхідно навести простим олівцем, під довгу рівну рейку. Край і низ відводимо пензликом, валиком профарбовуємо все зашпатльовані місця і залишаємо сохнути на добу. На наступний день профарбовуємо панель повністю, фарбують перила і відводимо плінтус іншим кольором. Фарби знадобитися з розрахунку одна банка вагою 2.8 кг на поверх з перилами разом, і одна баночка 0.8кг для плінтуса.

Ну ось в принципі і все що потрібно буде зробити. При старанності і старанні можна вкластися в чотири п’ять днів. І найголовніше, не соромтеся залучати молодь, всі роботи нескладні, нехай вони вчаться що щось робити своїми руками, свою працю і цінувати почнуть, і менше будуть пакостити в відремонтованому чистому під’їзді.

(Visited 1,529 times, 1 visits today)