Декоративна штукатурка своїми руками: виготовляємо і наносимо

         

Декоративна штукатурка може перетворити вашу квартиру або офіс у справжній витвір мистецтва. Виробники пропонують величезну кількість варіантів покриттів, здатних моментально перетворити нудну сіру поверхню. Причому зробити це своїми руками може практично кожен.

У першу чергу треба відзначити, що штукатурка буває двох видів. Звичайну використовують для того, щоб підготувати стіну до декорування: вирівняти поверхню, закрити тріщини і т. д. Декоративна штукатурка, як вже зрозуміло з назви, призначена власне для прикраси стіни. Таких штукатурок безліч: структурна, фактурна, з кам’яною крихтою, венеціанська, флокового і т. д. Готові декоративні покриття, як правило, досить дорогі, проте багато з них можна зробити своїми руками зі звичайної шпаклівки.

Приклад декоративної штукатурки

Приклад декоративної штукатурки

Штукатурна суміш своїми руками

Для виготовлення штукатурного розчину вам знадобиться шпаклівка, вода і клей ПВА. Якщо ви будете робити ремонт в звичайному приміщенні, можна використовувати шпаклівку з гіпсу, якщо в приміщенні з підвищеною вологістю — то краще акрилову або цементну. На 6 кг шпаклівки берете 2 літра води і замішуєте будівельним міксером до стану густої сметани. В отриману суміш додаєте 200 гр клею ПВА — він необхідний для кращої в’язкості. Якщо ви хочете зробити кольорову штукатурку, то барвник варто додавати в воду перед тим, як ви розмішаєте в ній шпаклівку.

Готуємо поверхню

Стіну, на яку ви зібралися наносити «декоративку», потрібно в першу чергу почистити від пилу і після цього покрити ґрунтовкою. Щоб поверхня стала ідеально рівною, необхідно зашпаклювати всі тріщини і затерти металевою сіткою всі нерівності, які ви виявите. Після цього потрібно ще раз заґрунтувати стіну, а потім повністю зашпаклювати. Потім на шпаклівку наносять третій шар грунтовки. Він же останній. По завершенні всіх цих процедур можна наносити декоративну штукатурку.

Підготовка поверхні

Готуємо робочу поверхню

Способи найпоширеніших видів декоративної штукатурки

  • Фактурна суміш. Штукатурку наносять на стіну за допомогою шпателя і кельми. Залежно від того, який рельєф ви хочете у результаті отримати, вибирається товщина шару. Якщо ви плануєте лускату структуру, то шар повинен бути не менше 3 мм. А взагалі — чим товще, тим краще. Потім шпателем шириною близько 10 см зверху вниз робляться рівномірні мазки, в результаті яких на стіні з’являється візерунок, що нагадує луску. Є ще простіший спосіб використання фактурної суміші. Наносьте склад шпателем рівним шаром, після чого берете шматок поліетилену і доторкуєтесь стіни по всій площі. Виходить ефект печери. Взагалі наносити фактурну штукатурку найпростіше. Ви можете нанести будь-який візерунок, який захочете, використовуючи для цього металеву щітку, губку для миття посуду, валик — так взагалі практично все, що потрапить вам під руку. Головне — фантазія.
  • Короїд. Цей вид штукатурки нагадує деревину, з’їдену комахами. Виглядає дуже стильно. Щоб домогтися такого ефекту, вам краще купити вже готову штукатурку, а не пробувати зробити її самостійно. Покупну суміш треба розбавити водою (пропорції повинні бути вказані на упаковці). Потім шпателем і кельмою отриману суміш потрібно нанести на стіну. Коли вона підсохне, треба зробити затирку за допомогою спеціального пластмасового пристосування.
Короїд

Короїд

  • Венеціанська штукатурка. Її наносити найскладніше. Взагалі, звичайно, краще звернутися до професіоналів, але можна постаратися і самостійно. Спочатку в хаотичному порядку рівномірно наноситься перший шар. Коли він висихає, так само наноситься другий шар. Потім іде третій. Коли висохне останній шар, потрібної зробити затирку за допомогою спеціальної кельми. Наприкінці стіну потрібно покрити воском і ретельно відполірувати.
Венеціанська штукатурка

Венеціанська штукатурка

(Visited 5 576 times, 1 visits today)