Дизайн кухні в хрущовці з газовою колонкою

         

У нашій країні до цих багато живуть в хрущовках — маленьких квартирках, покликаних вирішити проблему дефіциту житла в радянські роки. Як правило, таке житло дуже тісне, а на кухні взагалі складно розвернутися, особливо, якщо там встановлена ​​газова колонка. Проте хороший дизайн завжди допоможе створити в крихітному просторі затишний куточок.

Правила пожежної безпеки

При оформленні дизайну інтер’єру будь-якої кухні в першу чергу потрібно пам’ятати про правила пожежної безпеки. З кухнею, в якій встановлена ​​газова колонка, складніше. По-перше, навколо колонки для вентиляції необхідно вільне місце — воно має бути не менше 3 кв.м. Якщо ви вирішили вбудувати колонку в шафку, то вона обов’язково повинна бути виготовлена з негорючого матеріалу з тепло відбиваючим шаром. Шланги й трубки від газової колонки категорично не можна замуровувати. Місце поряд з колонкою не можна обклеювати паперовими шпалерами — вони можуть спалахнути. Краще використовувати керамічну плитку.

Так можна замаскувати газову колонку

Так можна замаскувати газову колонку

Основні поради та рекомендації

Як правило, площа кухні в хрущовці не перевищує 6 кв.м. — Це дуже маленький простір. Щоб візуально його збільшити, краще всього використовувати в інтер’єрі світлі тони. Однак, щоб ваша кухня не нагадувала лікарню, можна зробити кілька яскравих акцентів, наприклад, на шафках для посуду. Існує думка, що червоний колір посилює апетит, а помаранчевий — покращує настрій, тому можна використовувати меблі таких кольорів — це буде набагато оригінальніше, ніж звичайний гарнітур під дерево. А можна зробити для шафок дзеркальні дверцята — це буде ще оригінальніше. Крім того, дзеркала сприяють візуальному розширенню простору. Однак врахуйте, що в такому випадку вам заважатимуть сонячні зайчики.

Дизайн яскравою кухні

Дизайн яскравою кухні

Ще трохи про меблі. Стандартний кухонний гарнітур займає багато місця і навантажує простір. Замість нього можна поставити шафи-пенали — вони займають мало місця і при цьому дуже місткі. Те начиння, яке ви використовуєте найчастіше краще помістити на рівні вашого росту, решту — або вгорі, або внизу. У пеналах часто розміщують вбудовувану побутову техніку. До речі, вбудована техніка — це відмінний спосіб заощадити дорогоцінний простір маленької кухні, проте не всім вона за смаком.

Вбудована техніка на кухні

Вбудована техніка на кухні

Дуже часто дизайнери рекомендують виносити стіл і холодильник за межі кухні. Що стосується столу, то ця порада слушна. Ви можете використовувати кухню виключно як місце для приготування їжі, а вживати приготоване можна вже у вітальні. З холодильником складніше — все ж краще, щоб він був у вас під рукою під час готування. Для зручності господині краще, щоб холодильник, плита і раковина представляли собою трикутник. При такому плануванні кухонну плиту можна встановити в кутку, холодильник біля стіни, а мийку — замість підвіконня.

Кухня з підсвічуванням

Кухня з підсвічуванням

Ще один важливий момент — це освітлення. Воно повинно бути яскравим, але при цьому не бити по очах. Щоб домогтися такого ефекту, краще замість однієї люстри використовувати декілька різних джерел світла по краях кухні. Одна лампа може знаходитися над зоною готування, інша — над столом, третя — над мийкою. Відмінна знахідка — це приховане світло: воно створює відчуття природного освячення. Для цього рівномірно встановіть галогенні світильники по довжині стелі або стіни. Такі світильники на кухні можна встановити і на підлозі — вони поміщаються в лунках, розташованих нижче рівня підлоги, зверху їх закриває протиударне скло. Підсвічування підлоги створює чарівний ефект паріння і невагомості.

Є і ще способи візуально збільшити простір вашої кухні. Один з них — це двері, вірніше, їхня відсутність. Замість стандартних дверей можна оформити красиву арку, однак у цього рішення є істотний мінус — це запахи їжі, що готується. Якщо ви не хочете, щоб вся квартира пропахла їжею, вам варто встановити над плитою дуже потужну витяжку.

(Visited 862 times, 1 visits today)