Кухні в стилі арт деко

         

Пройшли часи, коли всі кухні в наших будинках були схожі один на одного, як у фільмі «Іронія долі …». Зараз кожна господиня своє домашнє «Місце роботи» намагається обставити максимально стильно — у відповідності зі своїм смаком і розмірами гаманця. Варіантів безліч і деякі просто вражають своєю красою і розкішшю. Наприклад, стиль арт деко, інші назви — ар деко (так правильніше) і модерн. Кухня в стилі арт-деко — це еталон пишної розкоші, але з ідеальним смаком і дорогим виконанням.

Родом цей стиль з Франції і виник в першому десятилітті 20-го століття, коли багаті сибарити з’єднали в одне тодішній химерний модерн з більш суворим і витонченим неокласицизмом. У цьому стилі поєднуються елементи розкішного рококо і сучасні технічні досягнення.

Принципи оформлення інтер’єру в стилі арт-деко

Вибирати оздоблювальні матеріали та меблі для цього стилю треба вкрай обережно, інакше замість вишуканості можна отримати банальну блискучу і перевантажену непотрібними елементами какофонію або кітчевий інтер’єр, який підсвідомо буде дратувати і самих господарів.

Меблі в стилі арт деко

Меблі в стилі арт деко

Якщо коротко зробити огляд основних принципів цього стилю, то вони наступні:

  • Приміщення має бути просторим і високим.
  • Можна поєднувати елементи з інших стилів: хитромудрі орнаменти, в тому числі східні, прозорі і щільні тканини, авангардний декор, сучасна техніка, поєднання керамічної плитки і тканинних шпалер, відсутність яскравих кольорів, плавне перетікання одного тону в інший і.т.п.
  • Основні кольори стилю — білий, чорний, їх поєднання, всі відтінки сірого. А ще так звані вінтажні кольори: бузковий, фіолетовий, смарагдовий, вершковий, охристий, попелястий, слонова кістка і т.п.
  • Обов’язкова наявність блискучої обробки — срібло, золота, дзеркала. Багато суперечок викликає питання, скільки золота припустимо застосовувати на кухні в стилі арт деко? Більшість експертів прийшли до висновку, що не більше 10% обробки. Причому, золоті елементи можуть бути в будь-яких проявах: плитка з відливом, золоте тиснення на шпалерах, світильники на позолочених ніжках, фурнітура на меблях.
  • Меблі обов’язково дерев’яні, уточнимо, що не громіздка, в темному виконанні. Обов’язкова інкрустація по дереву, поєднання зі склом і металом. Стільці і дивани — обов’язково оббиті тканиною, оксамитом, шовком або натуральною шкірою. Застосування натурального каменю — граніту, мармуру, лабрадориту вітається. Штучні матеріали можуть бути представлені тільки в техніці, або в стільниці. Усі матеріали дорогі.
  • Обов’язкове повне оформлення вікна: важкі штори і легкі завіси. Жалюзі недоречні.
  • Лінії строгі, геометричні, багато овальних елементів, які плавно перетікають один в одного, створюючи єдине гармонійне ціле. Якщо кухня поєднується з їдальнею, то обідню зону часто виділяють подіумом.
  • На кухні повинно бути багато дорогого посуду, яка відкрита погляду.
  • Побутова техніка — дорога, з елементами декору.
  • Модна сучасна новинка — 1-2 елемента, що імітують натуральне освітлення: натяжні стелі з блиском, фотошпалери, де зображені пейзажі з сонцем, нічне місто і т.д.

Біла кухня в стилі арт деко

Це досить складний у виконанні інтер’єр, в якому білий колір повинен тільки переважати на 60-70%. На додаток найчастіше беруть чорний, фіолетовий, рідше — бордо. Правила такі — якщо меблеві фасади білі, то стільниці — чорні, плитка на підлозі — біла з чорними вкрапленнями або навпаки. Текстиль — двоколірний: чорно-біла смуга, зебра або абстракція.

Біла кухня в стилі арт деко

Біла кухня в стилі арт деко

Може бути присутнім золото — в малюнку на стінах, у світильниках, в декорі меблевих фасадів. Але більш органічно виглядає срібний металевий блиск. Зараз серед оздоблювальних матеріалів набирає популярність металізована фольга з голографічним ефектом, що дозволяє домагатися приголомшливого кольорового і світлового ефекту.

Біла кухня з золотом в стилі арт деко

Біла кухня з золотом в стилі арт деко

Чорна кухня арт деко

В оформленні трохи інший підхід: основного кольору не більше половини і тільки в меблів — фасади завжди чорні, з інкрустацією або позолотою, в інших місцях чорний завжди доповнюється другим кольором.

Чорна кухня в стилі арт деко

Чорна кухня в стилі арт деко

Найгармонійніші поєднання: з білим, світло-сірим, всіма відтінками фіолетового, шоколад, світлі пастельні тони.

Чорно біла кухня в стилі арт деко

Чорно біла кухня в стилі арт деко

Текстиль — або двоколірний, або більш красиво — підбирається третій колір, гармонізує з другим основним. Яскрава пляма — вітраж в стелі або на вікні.

Кольорові кухні в стилі арт-деко

Головне — ніяких кричущих відтінків, мінімум зеленого і синього кольорів. До речі, в стилі арт-деко ні живі, ні штучні рослини не присутні. Також, як і рослинні орнаменти.

Чорно бузкова кухня в стилі арт деко

Чорно бузкова кухня в стилі арт деко

Щоб ви могли наочно зрозуміти, в чому особливості цього чудового стилю — в нашій фото галереї кращі зразки кухонь та їдалень в стилі арт деко.

(Visited 557 times, 1 visits today)