Шукаємо золоту середину між функціональністю і красою: кухонні гарнітури для маленької кухні

         

Невелика за розміром кухня — зовсім не рідкість у наш час. На відміну від просторих кухонь-віталень, які ми часто бачимо в кіно, в наших реаліях дуже часто кухня — маленьке за розміром приміщення. Однак від цього воно не стає менш функціональним. Незалежно від розміру кухні господині хочеться, щоб вона була зручною, що відповідає її потребам і, звичайно, красивою. Чи це можливо? Безумовно. Мабуть, найважливіша роль у функціональності і зовнішньому вигляді вашої кухні належить кухонному гарнітуру. Давайте розберемося, яким може бути дизайн кухонного гарнітура для маленької кухні.

Вибираємо планування

Гарнітур для маленької кухні

Гарнітур для маленької кухні

Отже, які у нас є варіанти розстановки предметів гарнітура?
Найбільш популярні три з них: по прямій лінії (також має назву лінійна розстановка), у вигляді літери «Г» (її ще називають кутовою розстановкою) або літери «П».
Останній варіант в більшою мірою підходить для просторих приміщень, тому про нього ми, мабуть, говорити не будемо. А ось перші два варіанти можуть знайти застосування і на маленькій кухні.

Кухонний гарнітур кутовий для маленької кухні якось більше прижився на маленьких кухнях. У цьому випадку у господині все знаходиться під рукою, можна візуально розділити зону для приготування їжі і обідню зону. Кутовий гарнітур для маленької кухні ідеальний у тому випадку, якщо приміщення має квадратну форму.

А ось для прямокутних кухонь більше підійде лінійний варіант розстановки кухонного гарнітура. У цих видів гарнітурів є ще один істотний плюс — це ціна. Як правило, вони коштують дешевше інших варіантів. На фото ви легко побачите, як ці два види планування відрізняються один від одного.

Але визначитися з формою кухонного гарнітура — це ще далеко не все. Існують спеціальні прийоми, які допоможуть вам за допомогою меблів зробити простір візуально просторіше. Перш за все, звичайно, це грамотне використання кольору. Світлі кольори візуально розширюють простір, в той час як темні роблять його візуально меншим — це необхідно пам’ятати при виборі як оздоблювальних матеріалів, так і меблів для кухні. Це означає, що при виборі гарнітура краще віддати перевагу світлим натуральним відтінкам. Можна вибрати і гарнітур насиченого яскравого кольору, але в цьому випадку в оздобленні стін варто зупинитися на спокійних світлих тонах. А ось гарнітури модного чорного кольору та інших темних відтінків краще залишити для просторих приміщень.

У невеликих за розміром кухонних гарнітурах не варто використовувати складні хитромудрі великі візерунки і багато декору, це візуально зменшить приміщення. Краще віддати перевагу простим лаконічним формам. При виборі фурнітури для невеликого гарнітура краще віддати перевагу невеликим і лаконічним ручкам, які не будуть сильно виділятися і привертати до себе увагу.

Крім того, не забувайте, що приміщення здається більше при грамотному використанні дзеркальних глянцевих поверхонь і зонуванні освітлення. Тому в невеликих кухнях вітається використання підсвічування і глянцевих фасадів.

Плануючи дизайн гарнітури для маленької кухні, віддайте перевагу функціональність дизайну. Подумайте, чи дійсно вам потрібна модна барна стійка, якщо вона зробить прохід по кухні незручним та забере дорогоцінну площу?

Саме на маленькій кухні дуже важливо використовувати простір максимально грамотно, тому ергономіка простору у вашому кухонному гарнітурі надзвичайно важлива. На що ж звернути увагу господині при плануванні кухонного гарнітура? Сучасні виробники кухонних меблів пропонують безліч «фішок», які допоможуть грамотно використовувати кожен сантиметр кухонного простору. І ці тонкощі особливо важливо знати, якщо ви плануєте зібрати кухонний гарнітур для маленької кухні своїми руками, благо сьогодні магазини меблевої фурнітури пропонують найширший вибір комплектуючих для складання меблів самостійно. Сподіваємося, наша інструкція буде вам корисна.

Секрети ергономічного простору

Перш за все, для створення ергономічного дизайну кухні, радимо звернути увагу на таке «соломонове рішення», як використання замість навісних шаф стандартної форми більш високих шаф. Вони можуть бути практично до стелі, адже зазвичай простір між верхньою частиною навісної шафи і стелею ніяк не використовується. Як правило, стандартна висота шафки становить порядку 70 см ви ж можете замовити або виготовити самостійно шафи висотою до 95 см. Це істотно поліпшить місткість шафи. Тільки майте на увазі, що доступ до верхніх полиць в цьому випадку буде достатньо ускладнений через їх велику висоту. Тому є сенс зберігати там речі, які не потрібні господині щодня.

Дизайнери рекомендують для візуального збільшення простору встановити у верхній частині таких шаф напівпрозорі, з матового скла, дверцята й світлодіодне підсвічування. Це зробить загальний вигляд кухонного гарнітура більш повітряним і стильним.

Так як основним лейтмотивом при опрацюванні дизайну кухонного гарнітура для невеликої кухні стає економія простору, варто звернути увагу і на сучасні механізми відкривання дверей. Стандартні дверці не дуже зручні, оскільки вони вимагають досить багато місця і можуть заважати відкривати знаходяться поруч з ними шафи. Тому радимо звернути увагу на підйомні дверцята. Вони набагато зручніше, відкриваються плавно, їх можна зафіксувати у відкритому положенні. Недолік їх в тому, що вони коштують дорожче, ніж класичні розстібні дверцята, через складність механізму.

Так як на невеликій кухні важливий кожен сантиметр, дуже зручний будуть кутові полиці, які носять назву «каруселі». Так як вони обертаються, на такий полиці немає недоступних куточків, її вміст добре видно і легко доступно.

Полка карусель для кухні

Полка карусель для кухні

Не бійтеся «пограти» і з висотою полиць. Адже полиці повинні бути насамперед зручні саме вам. Продумайте цей момент на стадії проектування гарнітура, це дозволить вам максимально зручно використовувати простір шаф. Нехай на одній полиці у вас зберігаються банки, на іншій — високі келихи, на третій — різноманітні дрібниці. Якщо ви не можете вирішити, зробити вибір на користь відкритих полиць або закритих шаф, варто продумати, що і як ви будете там зберігати. Безумовно, відкриті полиці виглядають більш «легко», але при цьому всі їх вміст буде на виду. Якщо ви не схильні підтримувати на кухні ідеальний порядок і сортувати всі баночки за кольором і розміром, краще, мабуть, зробити вибір на користь закритих шаф. Крім того, кожна господиня знає: на відкритих полицях збирається пил набагато швидше.

Дуже популярне і зручне сучасне рішення для невеликих кухонь – це вузька шафа-пенал. Їм можна заповнити нефункціональну вузьку нішу, в такій шафі можна зручно розставити банки з крупами, ліки та багато іншого.
Для підлогових шаф рекомендуємо вибрати варіант з висувними ящиками. Це набагато зручніше і функциональней стандартних дверець. Крім того, заощадити дорогоцінний простір вам допоможуть різноманітні сучасні ємності для зберігання: піддон для столових приладів, підібрані за розміром контейнери, банки для спецій і сипучих продуктів. Ящики також можна розділити на кілька секцій за допомогою спеціальних роздільників, в цьому випадку зберігання буде ще більш впорядковано, кожна річ буде лежати на своєму місці.

У кутових кухонних гарнітурах простір під мийкою дуже часто не використовується. Щоб уникнути цієї популярної помилки можна придбати спеціальні ємності для зберігання там миючих засобів та приладдя, потрібних для прибирання.

Безумовно, в цій статті ми перерахували далеко не всі корисні пристосування, які можуть бути корисні на маленькій кухні. «Розумні» системи для зберігання налічують десятки різноманітних аксесуарів: це можуть бути полки, що повертаються за принципом каруселі, висувні секції і корзини, різноманітні контейнери і сітки для організації внутрішнього простору, кутові конструкції.

При плануванні розмірів гарнітура для маленької кухні деякі власники воліють використовувати зменшені підлогові шафи. Цей прийом дійсно може допомогти вам заощадити простір, але не забувайте врахувати при плануванні розміри вбудованої техніки, яку ви плануєте використовувати на вашій кухні.

Як бачите, якщо підійти до питання планування кухонного простору з розумом, кожен сантиметр вашої невеликої кухні буде служити вам вірою і правдою.

(Visited 884 times, 1 visits today)