Монтаж електричної розетки

         

Якщо ви зайняті ремонтом квартири (навіть якщо це просто поклейка нових шпалер), скоріше за все вам доведеться зіткнутися з такою операцією, як монтаж електричної розетки. Багато людей панічно бояться електрики, а, між тим, установка електричної розетки — операція зовсім не складна, здійснити її може практично кожен, за умови наявності деяких мінімальних знань і навичок. Про те, які види розеток бувають, ви можете почитати також у нас на сайті. А ми поки зупинимося коротко на особливостях пристрою розеток і на вимогах, які існують для їх установки.

Кожна розетка складається з декількох обов’язкових частин: вхідна клема (підключає дроти, що виходять з проводки), ізолятор (містить струмонесучі частини), вихідні контакти (створюють передачу струму від проводки до вилки приладу) і корпус (на ньому закріплені всі перераховані вище частини).

Треба сказати, що вимоги до монтажу електричної розетки сьогодні мінімальні. Основне полягає в тому, що відстань від розетки до будь-якого іншого електричного обладнання повинна бути не менше півметра. Висота розташування розетки може бути будь-яка, тут варто керуватися тільки міркуваннями зручності. Звичайно, оптимально, коли розетки по стилю підходять до приміщення в цілому. Крім того, радимо вам звернути увагу на спеціальні розетки для запорошених і вологих приміщень. Їх зручно встановлювати, наприклад, у ванній кімнаті. У такої розетки обов’язково повинно бути заземлення, а також вона захищена від попадання води спеціальною кришкою. При монтажі електричної розетки у ванній варто витримати відстань між розеткою і ванною або душовою кабіною не менше 60 см.

При установці розеток дуже важливо дотримуватися правил безпеки. Монтаж проводиться тільки при відключеному струмі.

А тепер перейдемо власне до процесу монтажу електричної розетки. Для цього вам знадобиться ряд інструментів. Серед них — викрутка (проста і хрестова), індикатор для перевірки наявності \ відсутності напруги, молоток, дриль.

Перед початком роботи не забувайте відключити електрику! Після цього необхідно індикатором перевірити наявність напруги в розетці. Якщо напруга є, працювати небезпечно.
А якщо напруги немає, можна переходити до монтажу. Якщо у вас в стіні до цього стояла розетка, яку ви хочете замінити, її слід акуратно прибрати. Для цього спершу слід прибрати зовнішню панель. Найчастіше зараз панель кріпиться за допомогою засувок, але може зустрітися і гвинтове кріплення.

Після цього потрібно послабити гвинти, розташовані на панелі збоку, і дістати внутрішню частину розетки. Акуратно звільнити з контактів дроти.

Тепер можна встановити нову розетку. Порядок дій тут зворотний. Вставляємо дроти в контакти. Закріплюємо внутрішню частину розетки за допомогою розпірних гвинтів. Встановлюємо зовнішню панель і закріплюємо її.

Як монтувати розетку

Як монтувати розетку

Варто відзначити, що у різних розеток може бути різна схема підключення. Так, наприклад, євро розетки підключаються за допомогою гвинтового затиску. У розетках нашого виробництва використовується гвинт з шайбою, яка і дозволяє притиснути провід до пластині з контактами.

Принципово відрізняється процес монтажу зовнішньої і внутрішньої розетки. Так, для зовнішньої розетки на дюбелі кріпиться підкладка. На цю підкладку і встановлюється розетка.
Для внутрішніх розеток знадобиться отвір у стіні для установки корпусу розетки. Воно робиться за допомогою дриля. Зверніть увагу, що в разі монтажу розетки в стіну з гіпсокартону, слід використовувати спеціальну монтажну коробку.

(Visited 1 001 times, 1 visits today)