Мийки з нержавіючої сталі і композиту — яка краща?

         

Кухня — улюблене місце для любителів смачно поїсти, а також фанатів приготування вишуканих страв. Тільки от миття посуду — заняття досить нудне. Щоб якось полегшити цю рутину і зробити приємним проведення часу, при облаштуванні кухні слід грамотно підійти до вибору мийки.

Асортимент сучасних мийок дуже різноманітний. Найголовнішим критерієм при виборі є якість матеріалу. Найбільшу увагу і популярність по праву заслужили мийки з нержавіючої сталі і композитних матеріалів, докладніше читайте тут. Так якій же з них віддати перевагу?

Мийки з нержавіючої сталі

Мийки з нержавіючої сталі виготовляють з безпечного для здоров’я і міцного сплаву хрому і нікелю. Ідеальним вважається співвідношення 18:10 відповідно. Це буде дійсно якісна сталь. Визначити її якість візуально навряд чи вдасться. Однак є нехитрий спосіб перевірки: проведіть над мийкою магнітом. Він повинен м’яко ковзати і не притягатися до поверхні. Крім того, рекомендується купувати мийку товщиною сталі від 0,6 мм і вище. А адже деякі виробники люблять економити і випускають вироби товщиною 0,4-0,5 мм, про якість яких можна тільки здогадуватися.

Мийка з нержавіючої сталі

Мийка з нержавіючої сталі

Самі бюджетні мийки з нержавіючої сталі виготовляють із сталевого листа методом штампування. Чаші у таких мийок мають глибину не вище 15 см. Більш глибокі мийки роблять шляхом приварювання чаші до основи. Шов при цьому майже не помітний за рахунок подальшого шліфування й полірування. Ну і, відповідно, ціна у таких мийок на порядок вище.

Перевагою мийок з «нержавійки» є їх міцність, стійкість до корозії та впливу лугів і кислот. Тільки от метал є метал (особливо, якщо мийка з дешевого сегмента). Він шумить і деренчить при попаданні на нього струменю води. Але це не біда. Встановивши із зворотного боку гумову звукопоглинаючу підкладку, цей недолік легко можна усунути.

Мийка з нержавіючої сталі на кухні

Мийка з нержавіючої сталі на кухні

Ринок сталевих мийок пропонує кілька варіантів обробки поверхні. Вона може бути глянцевою, матовою або рифленою (нагадує лляну тканину). Рифлена мийка вважається самою практичною, оскільки на ній не видно подряпини, сліди від води і вапняний наліт.

Ціна на сталеві мийки стартує від 20 $ залежно від розміру, модифікації, комплектації і компанії-виробника.

Мийки з композиту

Мийки з композитних матеріалів — найбільш модні і «просунуті». Композит — екологічно чистий матовий і має різні назви залежно від виробника. Композитні мийки роблять з гранітної крихти і акрилової смоли (виконує сполучну функцію) у співвідношенні 4: 1. Тому такі мийки називають гранітними або кам’яними.

Мийка з композитного матеріалу

Мийка з композитного матеріалу

Мийки з композиту мають ряд переваг. Крім естетичного вигляду, такі вироби вигідно відрізняються від своїх побратимів з «нержавійки» широкої колірною гамою, що дозволяє вдало вписується в будь-який інтер’єр. Разом з тим композитні мийки дуже практичні, надійні і «довгограючі». Вони витримують як високі, так і низькі температури, не бояться «хімії». Композит, не будучи пористим матеріалом, що не дає жиру і бруду прилипати, а також відмінно чиститься.

Трапляється, що з часом мийки з композиту темніють від сонця. Щоб повернути виробу первозданний вигляд, потрібно почистити його спеціальним миючим засобом для композитного граніту. Навіть раптово з’явилися відколи й подряпини легко усунути за допомогою спеціальної шліфувальної машинки. Єдиний мінус даного матеріалу полягає в його чутливості до ацетону.

Мийка з композитного матеріалу на кухні

Мийка з композитного матеріалу на кухні

Сьогодні ринок наповнений композитними мийками не найкращої якості. Тому при виборі слід звернути увагу на тильну сторону мийки, яку, як правило, не шліфують — композит не повинен бути пористим і неоднорідним.

Вартість композитної мийки набагато вище аналога із сталі і починається від 200 $. І це зовсім не дивно. Адже така мийка вірою і правдою прослужить довгі роки, не втрачаючи товарний вигляд. А якість і краса, як відомо, коштує грошей.

Одним словом вибрати є з чого, і якість в обох випадках — гідне. І тільки лише товщина гаманця може обмежити вибір.

(Visited 1 228 times, 1 visits today)