На якій висоті вішати телевізор на стіну для зручного і безпечного перегляду

         

Не існує строгих правил, які регламентують, на якій висоті вішати телевізор на стіну. Однак існують загальноприйняті корисні рекомендації офтальмологів та інших експертів, які слід мати на увазі, щоб забезпечити зручний і безпечний перегляд ТБ. Для правильної установки телевізора необхідно враховувати призначення і габарити приміщення, діагональ екрану і особливості обстановки в кімнаті.

Які чинники впливають на вибір висоти розташування телевізора на стіні

Вибір висоти розташування телевізора на стіні

Існує кілька факторів, які впливають на вибір місця і висоти телевізора відносно підлоги. Першими з них є розмір і призначення приміщення. Від цих критеріїв залежить оформлення інтер’єру, вибір і розстановка меблів. Необхідно, щоб поблизу розташовувалася парна розетка для пристрою, яка повинна знаходитися на відстані не більше 45 см від кронштейну. Завдяки цьому створюється естетичний вигляд стіни, яка не буде захаращеною проводами.

В першу чергу висота розташування телевізора залежить від розміру пристрою

Оптимально підібране місце для установки телевізора безпосередньо впливає на комфорт перегляду. Для цього рекомендується зайняти зручне положення в приміщенні і за власними відчуттями виявити стіну, де повинен висіти прилад.

За рекомендаціями фахівців телевізор повинен розташовуватися по прямій лінії між зоною перегляду і стіною, де він знаходиться. Цей простір не можна перевантажувати іншими елементами інтер’єру, щоб не створити дискомфорт при перегляді ТБ.

Наступним важливим критерієм є розмір екрану. Відстань до телевізора і діагональ пристрої знаходяться в певному співвідношенні. Чим більше розмір екрана, тим далі повинен розташовуватися телевізор від місця сидіння людини і тим вище по відношенню до підлоги. Другий чинник пов’язаний з тим, що при віддаленні екрану кут огляду значно звужується. На даний параметр також впливає висота крісла, дивана, стільця або іншого елемента меблів, з якого буде здійснюватися перегляд.

Методи визначення відстані до екрану телевізора від точки перегляду

Визначити, на якому рівні вішати телевізор, можна двома способами. Перший ґрунтується на особистих відчуттях. Для цього слід зайняти зручне положення в точці перегляду. Незважаючи на те що комфортна поза може бути сидячою, напівлежачою або лежачою, екран повинен знаходитися на рівні очей людини, який його переглядає. На кілька секунд необхідно закрити очі. При миттєвому їх відкриванні погляд впаде на певну точку на стіні. Ця зона повинна стати центром екрана.

Перший спосіб визначення висоти розміщення телевізора пов’язаний з власними відчуттями від перегляду

При такому способі не дотримується правило залежності розміру телевізора від відстані до нього. Тому, якщо повністю довіритися такому варіанту, з великою долею ймовірності можна сказати, що будуть втомлюватися очі при перегляді ТБ.

Другий варіант передбачає математичний розрахунок. До уваги приймаються рекомендації фахівців. Екран повинен розташовуватися на рівні очей. Якщо він знаходиться нижче або вище, буде спостерігатися спотворення зображення. Оптимальною відстанню від очей до екрана телевізора є значення, рівне розміру діагоналі, помноженому на 3. Для плазми габарити екрану множаться на 4.

Якщо вибирається техніка для перегляду формату 3D або LED, тоді враховується також роздільна здатність екрана, що впливає на якість зображення і рівень комфорту при перегляді.

Для екранів з роздільною здатністю 720р рекомендована відстань до телевізора обчислюється шляхом множення значення діагоналі на 2,3. Для пристроїв 1080р, які практично не викликають погіршення зору і втоми очей, розмір екрану множиться на коефіцієнт 1,6.

З огляду на обидва способи, слід зробити висновок, що телевізор повинен розташовуватися від підлоги на відстані 1-1,3 м. Якщо телевізор повісити нижче, зростає ймовірність механічного пошкодження екрану і тертя об нього різних предметів, які можуть бути в руках дітей, що бавляться, або від дорослих, що проходять проходять. Для невисоких людей вибирається нижня межа границі. Для людей зростом 160-185 м варто вибрати значення 1,1-1,15 м, а для більш високих людей підбирається верхня межа.

При виборі висоти розташування телевізора щодо стіни також необхідно враховувати висоту меблів для сидіння.

Корисні рекомендації фахівців щодо розташування телевізора

Розмірковуючи, яка відстань має бути до телевізора, більшість офтальмологів прийшли до єдиної думки. Потрібно, щоб пристрій був закладений на оптимальній відстані від рівня очей, що обчислюється шляхом множення розміру діагоналі на коефіцієнт, що дорівнює 2.

Рекомендації щодо розташування телевізора

Кут відхилення від пристрою не повинен перевищувати 30 °. Оптимальним значенням є 15-20 °. Чим менше це значення, тим краще таке розташування для очей. Мінімально допустимий поріг дорівнює 10 °. Якщо він буде нижче, то при перегляді зображення будуть сильно напружуватися очі.

Розгорнутий кут огляду по ширині не повинен перевищувати 40 °. Більше значення можливо для короткозорих людей. За рекомендацією офтальмологів перегляд телевізора повинен здійснюватися в сидячому положенні з рівною спиною, яка повинна бути перпендикулярна підлозі, а голова може бути злегка нахилена вперед. Саме така поза зводить до мінімуму ймовірність розвитку короткозорості і утворення сколіозу. Мінімальна безпечна відстань від підлоги до телевізора має бути не менше 1 м.

Для встановлення телевізора на стіну рекомендується використовувати похилі кронштейни. Вони дозволять відрегулювати кут нахилу пристрою під час перегляду і вибрати найбільш зручне положення для конкретної ситуації. Система кріплення повинна бути призначена виключно для телевізора, оскільки інший варіант може не витримати ваги пристрою. Кронштейни слід періодично підкручувати для більш надійної фіксації.

Варіанти кріпильних елементів для підвісного телевізора

Для надійного розташування плазми на стіні важливо правильно підібрати якісне кріплення. Існує кілька варіантів кронштейнів для телевізорів: жорсткий, похилий і універсальний. Перший тип кріплення (жорсткий) забезпечує фіксацію телевізора в одному положенні. Пристрій неможливо буде повернути або нагнути. Телевізор розміщується впритул до стіни, при цьому забезпечується мінімальний вентиляційний зазор.

Для кріплення телевізорів до стіни використовують похилі, жорсткі і універсальні кронштейни

Похилий кронштейн дозволяє нахиляти телевізор по вертикалі, регулюючи при цьому кут перегляду. Це дуже зручно при зміні пози тіла під час перегляду телевізора. За допомогою похилого кронштейна можна вибрати зручне положення екрану під час перегляду передачі або фільму лежачи, що особливо актуально в разі розміщення телевізора в спальні. Між пристроєм і стіною буде забезпечений зазор для вентиляції 7-10 см.

Універсальний тип кронштейна вважається найскладнішим варіантом кріплення. Його спеціальний електронний пристрій дозволяє не тільки нахиляти телевізор по горизонталі, але і повертати його вправо або вліво. Даний тип кронштейна є найдорожчим в порівнянні з попередніми аналогами.

Процес установки телевізора на стіну — доволі простий. Для цього знадобиться перфоратор і обраний елемент кріплення. Будь-яка модель кронштейна комплектується необхідним набором кріпильних деталей для надійної фіксації пристрою на стіні.

(Visited 763 times, 1 visits today)