Правильна установка пральної машини

         

Втомилися від прання вручну? Значить, вам варто придбати машину автомат. Але важливо врахувати те, що однієї покупки недостатньо, щоб відразу ж почати нею користуватися. Важливо зрозуміти, як встановити пральну машину правильно. У сучасному суспільстві майже у кожного є цей зручний у використанні апарат. Без нього просто не обійтися. Щоб заощадити гроші при покупці і не оплачувати окремо ще й установку машини, можна спробувати поставити її самостійно. Перед покупкою, поцікавтеся у продавців, чи може пропасти гарантія на цей апарат, якщо його встановлювати своїми руками? Якщо таке не станеться, можете спокійно без страху займатися установкою.

Пральна машина

Купивши і встановивши пральну машинку, ви забезпечите собі прання з комфортом

Етапи установки

Щоб правильно встановити пральну машину, потрібно слідувати деяким правилам і робити все поетапно. Варто відзначити кілька певних етапів:

 • Огляд купленої техніки;
 • Зняття всіх деталей транспортування;
 • Вибір місця для установки;
 • Установка машини згідно рівню;
 • Підключення апарату до водопроводу;
 • Підключення до каналізації;
 • Підключення машини до електромережі;
 • Запуск для тестування.

Огляд купленої техніки

Якщо при покупці цього обладнання ви замовили доставку до дому, коли вам привезли його, уважно огляньте привезену вам машину. І спішіть розписуватися в бланку кур’єрської доставки.

Потрібно поступати таким чином:

 1. Попросіть кур’єра, щоб він розпакував машину автомат.
 2. Уважно огляньте, чи є на зовнішньому покритті будь-які вм’ятини або подряпини.
 3. Легенько потрясіть машину в одну й іншу сторону. Вагома причина для заміни обладнання, якщо в ній ви почуєте якісь стуки і шуми.
 4. Навіть якщо вам щось не сподобалося, не соромтеся про це відразу ж говорити, тому що для придбання цього обладнання ви витратили свої гроші.
 5. Пам’ятайте, підписуватися на квитанції можна тільки в тому випадку, якщо ви повністю впевнені в тому, що з пральною машиною ніяких проблем немає.
 6. Так як ви будете користуватися вашим придбанням кілька років, не слухайте вмовляння кур’єра, оскільки для них немає різниці, який саме продати апарат, зламаний чи добрий.

Зняття всіх деталей

До цього етапу відноситься зняття деталей транспортування. Для того щоб під час перевезення нічого не пошкодилося, встановлюють спеціальні деталі. Щоб зрозуміти, які деталі знімати, а які ні, варто сказати, що для транспортування використовуються брусочки, скоби та болти. Такий демонтаж дуже важливий, тому що якщо його не зробити, при включенні цього обладнання машинка може просто напросто поламатися. Найкраще заздалегідь прочитати інструкцію.

Вибір місця для установки

Тепер важливо вирішити, де встановити ваше нове придбання.

Пральна машина ванна

Пральну машинку можна встановити у ванній

Іноді єдиним варіантом установки є кухня. Це відбувається тоді, коли габарити квартири дуже маленькі. Якщо потіснити інші пристрої, можна розташувати пральну машину автомат у ванній. Цікаво, що вигідним варіантом установки також вважається і коридор, в деяких випадках це єдиний правильний варіант.

Щоб зрозуміти, де буде стояти машинка, потрібно все обмірити, а також дізнатися, які габарити у вашої покупки. Найкраще не ставити цю техніку впритул до стінки, так як при роботі вона вібрує. Самим мінімальною відстанню між стінкою і машиною вважається два або три сантиметри. Незалежно від того, де буде стояти апарат, на кухні або в санвузлі, варто пам’ятати, що поверхня під нею повинна бути рівною. Деякі вважають за краще таку установку здійснювати в кухні під раковину.

Пральна машина на кухні

Не рідко кухня стає єдиним місцем установки пральної машини

Установка машини згідно рівню

Щоб по горизонталі машина стояла рівно, потрібно скористатися рівнем. Зверніть увагу, що внизу пральної машини є спеціальні опори, які регулюються. У нових моделях такі опори знаходяться тільки спереду.

Щоб зафіксувати кожну ніжку на необхідній висоті, варто скористатися спеціальною контргайкою. Дуже важливо гарненько її затиснути, тому що якщо цього не зробити, з часом ніжки розкрутяться і вам доведеться знову все починати спочатку.

Підключення апарату до водопроводу і каналізації

Якщо у вас в квартирі все передбачено для машини автомат, то робота повністю полегшена. Якщо ж такого немає, потрібно гарненько попрацювати і зробити виводи самостійно.

Можливо, необхідні виводи вже підготовлені, тоді вам просто потрібно буде з’єднати машину з водопроводом спеціальним шлангом. Цей шланг йде в комплекті з технікою. Також потрібно буде вставити в трійник каналізаційної системи спеціальний гофрований шланг для водопроводу.

Встановлення пральної машини

Встановлення пральної машини

Щоб зробити все самостійно, необхідно придбати такі деталі:

 • Трійник;
 • Перехідник від різьблення 1/2 дюйма до різьблення 3/4 дюйма;
 • Вентиль;
 • Фторопластову ущільнену стрічку.

Всі вище перелічені деталі потрібно зібрати разом. Коли вузол зібраний, потрібно розрізати трубу водопроводу і вставити трійник. Після до вентиля потрібно прикріпити через перехідний шланг з машини.

Якщо ви думаєте, що вентиль не потрібен, то пам’ятайте, що він дозволить вам в потрібний момент від’єднати від водопроводу машину автомат. Завдяки вентилю це можна зробити, не перекриваючи водопровід.

Щоб зробити відвід, подивіться, з чого зроблені у вас труби. Якщо вони залізні, то значить потрібно для них використовувати зварювальний апарат, якщо пластикові, значить, потрібен паяльник. Якщо ж ви не має таких інструментів, значить потрібно купити муфту-відвід. Ціна і діаметр для труб може бути різною. Вам необхідно купити на 15 міліметрів або, можливо, трохи більше.

Тепер потрібно подумати, як встановити злив пральної машини? Щоб підключити машинку до каналізації необхідно взяти такі матеріали та інструменти:

 • Відведення — діаметр 5 см, довжина 40 см;
 • Трійник 5 см;
 • З’єднувальна муфта;
 • Гумова манжета;
 • Хомут кріпильний;
 • Повітряний клапан 5 см.

Важливо забезпечити, щоб був вільний доступ до зливного шлангу в точці зливу. Після цього, використовуючи ножівку по металу, потрібно зробити в тому місці вхід для труби 12 см. У зроблений отвір потрібно вставити трійник п’яти сантиметровий і муфту. Пластикові труби потрібно встановити так, щоб вони могли вільно рухатися з боку в бік, щоб встановити трійник і муфту.

Якщо ви ставите машинку під стільницю на кухні, зверніть увагу на стояк каналізації. У ванній стояк становить 10 см, а от на кухні в два рази менше — 5 см. Також візьміть до уваги те, на якому поверсі ви живете і наскільки старий ваш будинок.

Може виникнути питання, як встановити вбудовану пральну машину? Зазвичай робити вбудовану машину потрібно тоді, коли сама квартира маленька і кухня теж. Важливо пам’ятати, що необхідний деякий зазор від стільниці, щоб під час прання вона не торкалася ДСП. Підключення таких машин також робиться за вищезазначеною схемою, але вже трохи складніше, тому що враховується те, що навколо машину стоять столи.

Підключення машини до електромережі

Щоб машинка працювала, потрібно гарантувати їй:

 • Воду;
 • Каналізацію;
 • Електроенергію.

У відповідність з цими трьома пунктами, потрібно визначити, де краще встановити апарат в квартирі. Якщо ви все-таки вирішили поставити машинку автомат у ванній потрібно пам’ятати, що є два способи підключення до електроенергії:

 1. Підключиться за допомогою подовжувача;
 2. Розмістити розетку неподалік.

Розетка відрізняється від звичайної. У ній має бути заземлювальний контакт. До електробезпеки потрібно ставитися серйозно, оскільки ванна — це джерело вологості.

Запуск для тестування

Пам’ятаючи, скільки коштує апарат, який ви купили, робити тестове завантаження потрібно дуже обережно. У таку перевірку не входить прання речей. Потрібно просто засипати пральний порошок і включити режим прання, завдяки цьому ви не тільки зможете перевірити, як працює машинка, але й очистити її від пилу і заводського сміття. Звертайте увагу на те, як заливається вода, наскільки швидко і як гріється. Якщо віджимання і злив виконуються коректно, значить, все в порядку.

Як приємно тестувати нову техніку!

Як приємно тестувати нову техніку!

Деякі користувачі встановлюють пральну машинку навіть в туалеті, якщо більше ніде немає місця. Місце, куди можна встановити апарат може знаходитися над бачком унітазу. Дане місце також досить вигідне, так як є не тільки хороший злив і подача води, а також у деяких встановлені розетки для підключення до електроенергії.

Виконуючи всі роботи, будьте особливо уважні. Звертайте увагу на те, як рівно встановити пральну машину, як безпечно її підключити до електроенергії та водопроводу, а також вибирайте найоптимальніше і зручне для вас місце. Тоді прання білизни не просто буде приносити вам задоволення, вона ще й заощадить ваш час.

(Visited 2 610 times, 1 visits today)