Реле Sonoff для розумного дому з керуванням через Wi-Fi і Інтернет

         

Сьогодні Вашу увагу я хотів би звернути на реле (перемикач) Sonoff версії Basic з можливістю управління прямо з мобільного телефону через мережу Wi-Fi або Інтернет. Реле Sonoff Basic являє собою невеликий за габаритами пристрій (88х38х23 мм), яке без проблем можна розмістити за стелею, в будівельній ніші, чаші люстри, або світильнику.

Його вартість на момент виходу статті становить трохи менше 100 грн. Як Ви розумієте, це цілком прийнятні гроші, до того ж за такий сучасний девайс. Придбав я його на всім відомому торговому майданчику АліЕкспресс.

Як виглядає Реле Sonoff Basic

У комплекті додавалися дві захисні кришки з кріпильними шурупами, а ось інструкції, на жаль, не було.

Реле Sonoff має такі технічні характеристики, частина яких зображена прямо на його корпусі:

 • максимальний струм керованої навантаження 10 (А)
 • напруга живлення від 90 (В) до 250 (В)
 • стандарт безпровідного зв’язку 802.11 b / g / n
 • протокол безпеки WPA-PSK / WPA2-PSK
 • температура експлуатації від 0 ° С до 40 ° С
 • маса близько 50 г

Можливості реле Sonoff Basic:

 • управління навантаженням через Wi-Fi
 • управління навантаженням через Інтернет
 • управління навантаженням по заданому таймером, як з прямим, так і з зворотним відліком
 • управління навантаженням з декількох мобільних телефонів

Ось такі ось можливості має реле Sonoff. Його можна сміливо застосовувати в системах розумного дому, або для інших потреб. Спочатку я Вам розповім про те, як підключити Sonoff, а потім перевіримо всі його заявлені на сайті виробника способи управління на практиці.

Установка і підключення реле Sonoff

Для роботи реле Sonoff йому необхідна напруга живлення 220 (В), а значить його без проблем можна встановити в зручному для Вас місці, наприклад, в чаші люстри або прямо під натяжною стелею, а також безпосередньо в розподільній коробці, якщо там більш ніж достатньо місця.

Як підключити Sonoff

Схема підключення реле Sonoff дуже проста. Однак, Ви завжди можете скористатись послугами електрика відвідавши сайт http://elektrik.zp.ua

На клеми (L) і (N) з боку (Input-Вхід) підключається, відповідно, фаза і нуль напруги живлення 220 (В). При підключенні не забуваємо про кольорове маркування жил.

Зверніть увагу, що жили повинні бути перерізом не більше 1,5 кв.мм. Але я все ж спробував підключити жили перерізом 2,5 кв.мм. В результаті, жорсткий (однодротяний) провід ще можна підключити без проблем, а от гнучкий (багатодротяний) з втулковим наконечником НШВІ вже з великими труднощами вставляється в клему, так що довелося його навіть трохи сплюснути та деформувати.

Для прикладу я використав кабель живлення марки ПВС, який як раз таки має перетин 2,5 кв.мм. На іншому кінці кабелю є вилка, яку в подальшому я підключу в будь-яку розетку з напругою 220 (В). До речі, клемні кришки несуть не тільки захисну функцію, а й грають роль затискачів проводів живлення.

Підключення реле Sonoff. В якості навантаження звичайна лампа освітлення

В якості навантаження не обов’язково використовувати тільки лампу або групу ламп. На вихідні клеми можна сміливо підключати будь-які інші прилади, що не перевищують номінальний струм 10 (А). А якщо Вам все ж необхідно управляти навантаженням, що має значення струму вище 10 (А), то Sonoff можна підключити до контактора, а за допомогою реле управляти котушкою цього контактора.

У зв’язку з цим можна додати, що при використанні контактора можна управляти, хоч однофазним навантаженням, хоч трифазним, хоч змінним струмом, хоч постійним. Таким чином, сфера застосування реле Sonoff дуже широка і різноманітна. Ним можна управляти, хоч однією лампочкою, хоч потужним однофазним електронагрівачем, хоч трифазним електродвигуном і т.д. Все залежить тільки від Ваших потреб.

Розглянемо всі можливості управління реле Sonoff більш докладніше

Розкривати реле і дивитися його будову я не буду. Достатньо інформації в Інтернеті — подивіться відповідні ресурси по електроніці. І судячи з відгуків, виконання у реле цілком гідне. До речі, кому цікаво знати, то реле зібрано на базі відомого китайського мікроконтролера ESP8266.

Управління навантаженням через телефон по мережі Wi-Fi

Перш ніж розповісти про управління реле через Wi-Fi, скажу, що ним можна управляти і в ручну. Для цього на його корпусі є невелика втоплена кнопочка чорного кольору. Так ось при одному короткочасному натисканні реле включається, а при повторному натисканні, відповідно, виключається. Причому для цього не обов’язково, щоб реле було підключено до мережі Wi-Fi — управління буде здійснювати і в Offline режимі.

Мобільний додаток eWeLink для пристрою Sonoff

Для реалізації можливості управління навантаженням через Wi-Fi та Інтернет необхідно встановити на телефон мобільний додаток eWeLink. Цю програму можна знайти, як для пристроїв з Android, так і з iOS. Для полегшення пошуку додатка можна скористатися необхідними QR-кодами на упаковці.

Для пристроїв з Android додаток eWeLink можна безкоштовно скачати з Google Play і без особливих проблем встановити собі на телефон. Інтерфейс програми підтримує російську мову. Для пристроїв з iOS ця програма є в App Store. Після установки програми eWeLink необхідно буде відразу пройти реєстрацію, вказавши країну і свою електронну адресу. При цьому телефон повинен обов’язково бути підключений до Інтернету.

Після цього на пошту прийде код (дійсний 30 хвилин), який необхідно ввести в відповідному рядку «Email код». На цій же сторінці необхідно ввести пароль для входу в свій майбутній аккаунт (не менше 8 символів). Далі заходимо в додаток eWeLink і натискаємо «Додати пристрій» (синя кругла кнопка з плюсом).

Потім необхідно створити пару реле та роутера шляхом тривалого утримання (протягом 5 секунд) тієї самої кнопки на корпусі вимикача, після чого на реле заблимає зелений світлодіод. Ставимо галочку на першому режимі підключення і натискаємо «Далі».

Управління Sonoff через мобільний додаток

Тепер необхідно вибрати зі списку нашу Wi-Fi мережу і ввести від неї пароль. Щоб кожного разу не вводити пароль — можна поставити галочку «Запам’ятати пароль». Натискаємо «Далі», після чого почнеться пошук нашого пристрою і його реєстрація (за часом це зайняло у мене не більше 2-3 хвилин).

Після успішного створення пари, реле автоматично передає дані на китайську хмару (Amazon AWS або Coolkit), що дає можливість керувати ним через Інтернет. Але до цього я ще повернуся трохи пізніше.

Далі вводимо ім’я нашого знайденого пристрою. Тут вводите будь-яке ім’я, яке легко відрізнить його від інших подібних пристроїв (раптом воно у Вас буде не одне). Наприклад, я позначив його, як «Реле 1». Як бачите, наше реле тепер відображається в списку всіх пристроїв (поки воно єдине в списку, але найближчим часом з’являться й інші).

Коли реле знаходиться в Online (в мережі), то на його корпусі завжди горить зелений світлодіод. Як тільки світлодіод починає моргати, то значить зв’язок з роутером або Інтернетом втрачено. Якраз по цьому індикатору і зручно визначати, знаходиться реле в мережі (Online) чи ні (Offline). Поки я тестував даний пристрій, проблем з втратою мережі я не помічав. Пристрій завжди знаходиться в мережі і стабільно реагує на команди управління.

Тепер можна спробувати включити реле через телефон. Для цього натискаємо на «Реле 1». Тут же з’явилася червона напис про те, що необхідно оновити додаток eWeLink, хоча в Google Play оновлення не відображається. Заходимо в налаштування пристрою (три крапки в правому куті) і бачимо, що програма має поточну версію 1.5.2, а доступна новіша версія 1.5.5. Натискаємо на іконку «Завантажити» і починається оновлення додатка. Після поновлення червоний напис зникає, а в налаштуваннях ми можемо побачити нову актуальну версію 1.5.5.

Управління датчиком Sonoff через Інтернет за допомогою телефона

Запам’ятайте! Головна умова роботи реле — це наявність доступу в Інтернет. Якщо раптом пропаде доступ в Інтернет, то на корпусі реле почне блимати зелений світлодіод, а в додатку на його вкладці відобразиться режим Offline (Офлайн), тобто недоступний для управління.

Отже, щоб включити наше «Реле 1», необхідно увійти в нього і натиснути на круглу віртуальну кнопку в центрі екрану. Причому управляти реле можна з загального списку всіх пристроїв, натискаючи на відповідну маленьку кнопку (зліва). Загалом, кому як сподобається. При відключеному положенні реле кнопка має білий колір з заливкою навколо неї сірого фону. При включеному положенні реле — кнопка змінює свій колір на зелений, а фон навколо неї стає синім.

Управління Sonoff за допомогою таймерів

Крім банальних принципів управління можна задати час включення або відключення реле за таймером, налаштувавши відповідну дату і час його управління. Причому здивувало те, що реле спрацьовує по заданому таймері навіть тоді, коли знаходиться поза мережею (Offline), а значить всі задані програми таймера зберігаються безпосередньо в пам’яті реле.

Натискаємо на кнопку «Додати таймер» і переходимо на сторінку настройки таймерів. Кожен таймер налаштовується, або на включення реле, або на відключення. Всього є два варіанти настройки таймера:

 • одноразовий (разове спрацьовування по заданої дати і часу)
 • повторний (періодичні спрацьовування по заданої дати і часу, в тому числі із зазначенням конкретних днів тижня)

Крім таймера прямого відліку, є таймер зворотного відліку. Дуже потрібний функціонал для певних цілей. Налаштовується він аналогічно прямому таймеру, тільки з можливістю одноразового спрацьовування. Крім прямого і зворотного таймерів, у вкладці «Налаштування» (три крапки в правому куті) є циклічний таймер. У цій вкладці можна налаштувати різні варіанти циклів спрацьовування реле. Про це я докладно розповідати не буду, тому що тут все просто і інтуїтивно зрозуміло.

Загальна кількість налаштованих таймерів, включаючи циклічний таймер, може бути не більше 8. І будьте уважні, тому що при накладенні один на одного часу різних таймерів жоден з них може не спрацювати!

Також в налаштуваннях можна вказати, в якому стані залишатиметься реле, якщо раптом з нього буде відключене живлення 220 (В). Тут є три варіанти. Відмічаючи відповідні галочки можна вибрати, що при повторній появі живлення 220 (В) реле може, або включитися, або відключитися, або залишитися в поточному стані.

До речі, це дуже зручна функція. Оскільки можливий нюанс контролера (світча) для люстри з радіоуправлінням, який при зникненні напруги 220 (В), чомусь завжди включається, причому навіть перебуваючи в відключеному початковому стані. А уявіть собі, що Вас немає вдома, трохи «моргнула» напруга в мережі і контролер самостійно включив люстру. Тут такого інциденту не відбудеться, тому що в подібному випадку все можна налаштувати під Ваші потреби.

Можливості реле Sonoff Basic

Крім сказаного вище, все підключені у Вас пристрої в додатку eWeLink можна групувати між собою і об’єднувати різними сценаріями.

Чи можна управляти реле відразу з декількох телефонів?

Можна, звичайно, тільки при цьому на кожен телефон необхідно встановити додаток eWeLink. Тут є два варіанти. Перший варіант, це заходити в додаток eWeLink під тим самим іменем та паролем з різних телефонів та управляти реле Sonoff.

Правда, якщо на одному телефоні увійти в додаток, а потім в цей же час увійти в додаток під цим же логіном і паролем, але вже на іншому телефоні, то на першому телефоні виникне помилка і відбувається автоматичний вихід з програми. При цьому другий телефон залишається в додатку і за допомогою нього можна управляти пристроями.

Другий варіант, це делегувати управління реле іншому користувачеві, який зареєстрований в мобільному додатку. Доступ до управління реле іншому користувачеві можна відкрити, натиснувши на кнопку «Поділитися пристроєм». При цьому хотілося б відзначити, що при управлінні реле з одного телефону, його статус відображається практично миттєво відразу ж на всіх телефонах, які до нього підключені.

Управління навантаженням через Інтернет

Крім управління реле через телефон по мережі Wi-Fi,  ним також можна управляти і через Інтернет з будь-якої точки Вашого місцезнаходження, тобто абсолютно з будь-якої точки світу, де є доступ в Інтернет.

Отже, для управління вимикачем через Інтернет, необхідно увійти в цей же додаток eWeLink під своїм ім’ям і паролем, які Ви вказали при реєстрації. А далі все за аналогією. Це ж додаток, ці ж настройки, ці ж кнопки управління, і т.п., різниця лише в тому, що Ви перебуваєте не вдома (в зоні дії Вашої Wi-Fi мережі), а на відстані сотень чи тисяч кілометрів від дому.

Трохи про хмару для Sonoff

Але все ж без Інтернету управляти реле Ви не зможете, тому що управління йде не через локальну мережу, а через мережу Інтернет, тобто та сама китайська хмара, про яке я згадував вище. І не важливо, управління йде через Wi-Fi або через Інтернет, звернення при управлінні завжди йде через хмару, а для доступу до хмари потрібен доступ в Інтернет.

У зв’язку з цим різні народні умільці вже придумали як відв’язати даний пристрій від китайської хмари або зробити управління тільки через локальну домашню мережу. Кому цікаво, то дану інформацію можна знайти на певних ресурсах.

Як виглядає температурний датчик Sonoff TH 16

До речі, якщо Вам необхідно аналогічний пристрій, але з додатковою функцією радіоуправління з пульта, то можна замовити реле Sonoff версії RF.

Якщо Ви хочете керувати навантаженням там, де немає взагалі мережі Інтернет, то можна скористатися реле Sonoff версії G1 (GSM / GPRS з підтримкою SIM-карти). Також у даного виробника є в наявності реле з датчиками температур і вологості Sonoff ТН10 / ТН16 і двоканальні (для управління двома незалежними навантаженнями) реле Sonoff Dual.

(Visited 660 times, 1 visits today)