Ремонт кухні: як правильно проводиться обробка стін

         

Не тільки будівельникам з досвідом, а й людям, які ніколи не займалися ремонтом, відомо, що перед облицюванням кухонних стін плиткою поверхню потрібно відповідним чином підготувати. Оскільки очевидно, що її необхідно зробити абсолютно рівною і до того ж гладкою. Досягається це, найчастіше, нанесенням на цегляні або бетонні стіни спеціального штукатурного складу (як варіант — попередньо встановлюється гіпсокартон, якщо стіна настільки «погана», що вирівнюванню практично не підлягає).

Укладання плитки на підлогу кухні

Укладання плитки на підлогу кухні

Установка маячків

Першим кроком цього процесу є установка маячків. Першими встановлюються на ліплення основні маяки, і робиться це уздовж заздалегідь проведеної прямої лінії. Робляться вони розчинними і «утоплюються» прямо в розчині. Після цього кожен маячок вирівнюється за допомогою будівельного рівня і за отриманими маяками простягаються нитки. Потім проводиться наступна лінія — і так до тих пір, поки не утвориться «розграфлена» площина, що покриває всю стінну поверхню. На наступному етапі за основними слідують проміжні маячки, відстань між якими для зручності залишають на 20-30 см менше, ніж довжина правила.

Нанесення грунтовки

Другий крок — нанесення грунтовки, що найзручніше робити валиком (хоча допускається і «дідівське» використання кисті). Грунтовка необхідна з високою проникаючою здатністю, і якщо ступінь поглинання матеріалу поверхні значний, після висихання першого шару потрібно нанести другий. Для стін з цегли ситуація зворотна, і досвідчені фахівці рекомендують просто добре змочити цеглу водою.

Оштукатурювання стіни під плитку

Це процес зазвичай трьохетапний, в якому кожен з етапів полягає в нанесенні на матеріал різних по консистенції і товщині шарів. У першу чергу роблять найбільш рідкий і тонкий (до 2 мм) набризг. Після швидкого висихання на нього наносять більш густий грунт — приблизно 5-6-міліметрової товщини. Другий шар сохне довше, і тільки після повного просихання слід закінчити процес третім шаром — фінішним, який остаточно вирівнює стіну.

Облицювання стіни плиткою

Для кухні керамічна глазурована плитка є найбільш практичною обробкою, оскільки вона краще, ніж пробка, ламінат або декоративна штукатурка протистоїть волозі і легше відмивається від забруднень. При цьому декоративне різноманіття плиток (як за розміром і формою, так і по малюнку) практично необмежена, що робить покриття не тільки надійним, але і красивим.

Методи облицювання керамікою вертикальних поверхонь надзвичайно різноманітні — як по технології нанесення клейових розчинів, так і по взаємному розташуванню елементів. З цієї причини перед укладанням на стіну наноситься схема майбутнього розташування плиток (особливо коли форма малюнка досить складна, і являє собою діагональ, складну «розбіжку» і т.д.). Однак для всіх, у кого облицювальний досвід не багатий (а тим більше першого), рекомендується вибирати найпростіше укладання з рівними швами по горизонталі або, в крайньому випадку, по вертикалі.

Перший ряд краще починати з середини стіни, а наступні продовжувати у зворотний бік з кутів. Простіше і економічніше всього укладати плитку перпендикулярно знизу вгору — не забуваючи постійно стежити за точністю дотримання строгих ліній, по яких проходять шви. Важливу роль при цьому відіграє і рівномірна товщина швів — для чого у продажу є спеціальні невеликі пластикові хрестики, призначені для установки на перетині кожних 4-х плиток (двох нижнього ряду і двох верхнього).

Оскільки крайні плитки напевно доведеться обрізати, майстри рекомендують у таких випадках не закінчувати повністю ряд, а спочатку викласти всю стіну цілими плитками. І тільки потім приступати до заповнення незакінчених рядів обрізками.

У міру укладання (якщо вона відбувається досить повільно) необхідно прибрати розчин що залишився з поверхонь плиток, а по завершенні облицювання повністю — дочекатися повного «схоплювання» розчину і ретельно і щільно заповнити шви спеціальної затіркою. Наносити її найзручніше гумовим шпателем — вибравши таке забарвлення складу затирки, який або буде збігатися з відтінком плитки, або максимально гармоніювати з ним.

(Visited 496 times, 1 visits today)