Ремонт туалету в панельному будинку: бюджетний або косметичний, послідовність

         

Близько 70% житлового фонду наших міст складають, так звані, будинки панельного типу. Практично кожен з нас знає, що ремонт в панельних будинках — це не найлегше завдання. Тим не менш, всі ми прагнемо облаштувати свою квартиру максимально зручно і комфортно. Туалет є найбільш функціональним приміщенням у квартирі, однак, завдяки його невеликим розмірам, ремонт туалету в панельному будинку не складе великих складнощів. Все, що необхідно для здійснення даного виду робіт — це складання чіткого плану робіт.

На самому початку слід визначитися, ремонт якого масштабу буде здійснюватися: капітальний або косметичний. Визначити масштаб проведених робіт і розробити дизайн туалетної кімнати. Потім слід визначитися з кошторисом ремонтних робіт. Давайте розглянемо декілька варіантів ремонту туалетів в панельних будинках.

Косметичний ремонт туалету в панельному будинку

Оскільки ми робимо ремонт самі, ми природно хочемо заощадити гроші і, при цьому, оновити приміщення туалетної кімнати. Найпершим варіантом для ремонту туалету буде косметичний. У даному випадку ми просто оновлюємо покриття стін і можливо фарбуємо або замінюємо двері і міняємо сантехніку:

На самому початку слід очистити приміщення від всіх меблів і сантехніки. Перевірити якість труб та стоків і при необхідності замінити їх.

Знімаємо двері. Якщо ви вирішили просто оновити двері і пофарбувати їх, то варто робити це в приміщенні, де є хороша циркуляція повітря. Забарвлювати двері треба в горизонтальному положенні для запобігання патьоків. Якщо ви повністю міняєте двері, варто також демонтувати короб старих дверей і підготувати проріз для нового короба.

Підготовку стін проводимо залежно від майбутньої обробки стін. Спочатку слід позбутися старої обробки. Якщо це фарба, її легко можна зняти за допомогою дрилі і металевою круглої щітки, скребка.

Знімаємо старий шар фарби

Знімаємо старий шар фарби

Після цього, варто нанести штукатурку і вирівняти стіни. На висохлу штукатурку наносимо грунтовку, так ви підготуєте стіни до подальших робіт.

Наносимо грунтовку

Наносимо грунтовку

Тепер вам варто вирішити, як декорувати стіни в туалеті. Це також може бути фарба або ж шпалери. При фарбуванні стін використовуйте якісну вологостійку фарбу. Не варто покривати стіни водоемульсійною фарбою, оскільки вона не є довговічною.

Якщо ви вирішили поклеїти шпалери, вибирайте шпалери що миються або шпалери під фарбування. З цим варіантом ви зможете оновити ваш туалет через кілька років, просто пофарбувавши шпалери іншим кольором.

Шпалери в туалеті

Шпалери в туалеті

У разі якщо на стіни вже покладений кахель, і ви не хочете його змінювати, ви можете очистити міжплиточні шви від старої затирки і перетерти їх заново. Так ви відновите стіни в туалеті.

Затирка швів

Затирка швів

Тепер приступаємо до підлоги. Якщо на підлозі вже покладена плитка, і ви не плануєте замінювати її на нову, варто просто оновити шви між плиток. Для цього інструментом для очищення швів видаліть стару затирку і нанесіть нову. Ваша плитка для підлоги відразу буде виглядати свіжіше. Якщо ви хочете пофарбувати підлогу, вирівняйте всі нерівності спеціальною сумішшю, почекайте, поки вона застигне і висохне, і пофарбуйте підлогу.

Попередньо очищену стелю можна пофарбувати водоемульсійною фарбою або зашити пластиковими панелями.

Стеля зашита панелями

Стеля зашита панелями

Останнім етапом робіт буде установка унітазу і дверей.

Бюджетний ремонт туалету в панельному будинку

На сьогоднішній день існує багато варіантів для бюджетного ремонту туалету в панельному будинку. Кожен з них має свій план проведення робіт.

На початку будь-яких ремонтних робіт в туалеті слід звільнити приміщення від сантехніки і меблів. Перевірити труби і стоки і по можливості замінити їх на пластикові. А також підготувати стіни для подальшої обробки, прибравши стару фарбу. Фарба зі стін легко знімається залізною щіткою, насадженої на дриль. Шпалери можна зняти за допомогою шпателя, якщо старі шпалери знімаються погано, ми рекомендуємо їх злегка змочити водою. Так ви полегшите процес. Старий кахель легко демонтувати за допомогою перфоратора.

Зняття плитки перфоратором

Зняття плитки перфоратором

Стіни слід зачистити, поштукатурити і при необхідності покрити ґрунтовкою.

Обклеювання стін шпалерами, фарбування стін або декорування стін панелями ПВХ — це самі бюджетні варіанти ремонту в туалеті.

ПВХ панелі в туалеті

ПВХ панелі в туалеті

Якщо ви вибираєте фарбування стін та декорування стін шпалерами, то треба врахувати, що необхідно проводити ці роботи на поштукатурені і прогрунтовані стіни.

Панелі ПВХ монтуються на профільну обрешітку або на монтажну планку.

Стелю ж можна декорувати пластиковими панелями або пофарбувати водоемульсійною фарбою.

Оскільки приміщення туалету не великої площі, на підлогу можна покласти плитку. У разі обмеженого бюджету ви можете пофарбувати підлогу, попередньо вирівнявши її.

Останнім етапом проведення робіт буде заміна сантехніки на нову або установка старого комплекту і монтаж туалетних меблів.

Завдяки нашим порадам ви з легкістю зробите бюджетний або косметичний ремонт в туалеті панельного будинку і будете насолоджуватися затишком і комфортом в цьому приміщенні вашої квартири.

(Visited 865 times, 1 visits today)