Як підібрати люстру на кухню в класичному стилі

         

Люстра грає важливу роль в облаштуванні кухонного інтер’єру. Вона не тільки захищає лампу від зовнішніх впливів (води, пилу, перепадів температур) декорує її, а й надає закінченість дизайну приміщення. За допомогою люстри можна візуально збільшити або зменшити простір, змінити форму приміщення і навіть визначити його стиль. Для кухні в класичному стилі люстру вибирають особливо ретельно якщо підібрати цей елемент інтер’єру неправильно, він буде виглядати дивно та некрасиво. Широкий асортимент люстр можна переглянути на сайті https://svetilnikof.com.ua/svetilniki-dlia-kuhni . Про різновиди люстр і нюанси їх вибору читайте далі.

Вибір конструкції світильника

При виборі класичної люстри для кухні важливо заздалегідь визначитися з її конструкцією. Від цього залежить вид інтер’єру в цілому і зручність використання. Варіанти конструкцій люстр: пристельова люстра — найпопулярніша з усіх.

Люстра на кухні в класичному стилі

Вироби такої конструкції кріпляться в декількох місцях до стелі і буквально прилягають до нього. Оскільки люстра не висить у просторі, а знаходиться на стелі, вона візуально не зменшує висоту кімнати. Такий варіант підходить для кухонь з низькими  стелями.

Підвісні класичні люстри — масивні конструкції. В цьому випадку плафони з лампами звисають зі стелі на ланцюгу або стрижні. Вони мають масивну основу, виконану з дерева або металу. Вона надійно фіксується на стелі, утримуючи ланцюг з плафонами у підвішеному стані.

Такий елемент інтер’єру відразу привертає до себе увагу, але візуально робить кімнату нижче. Також люстри можуть мати закриту і відкриту конструкцію. У першому випадку патрон для лампочки знаходиться в плафоні з отвором, через яке і вкручується освітлювальний прилад. При цьому сам плафон буває спрямований як вгору, так і вниз.

Щоб поміняти лампочку, розбирати люстру не доведеться. Плафони закритого типу не мають отвори зовні, куди можна вкрутити лампочку. Найчастіше вони мають напівкруглу форму і прикручуються до основи. У цьому випадку, щоб поміняти лампочку, доведеться відкрутити плафон.

Підвісна класична люстра

Підвісна класична люстра

Дизайни класичних люстр

Класичні люстри класифікуються не тільки за типом конструкції, але і по дизайну. У списку представлені основні види:

Консервативні. Мають масивне підставу з металу, оформлене під ковку. Це підвісні конструкції. Плафони до основи кріпляться ланцюгами або товстими металевими стрижнями. Характерно наявність канделябрів, кованих елементів, вітіюватого декору. Як правило, такі люстри виконані з металу, зістареного або декорованого під золото і срібло. Це масивні і дорогі вироби, які виглядають, як елементи декору замку або бального залу.

Кришталеві. Такий різновид люстр часто використовується в класичних інтер’єрах. Вона складається їх кришталевих або скляних намистин, які відбивають світло, переливаючись. Раніше це були масивні підвісні конструкції, тепер зустрічаються і пріпотолочние компактні кришталеві світильники.

Мінімалістичні. Складаються з одного плафона, який може бути виконаний зі скла або тканини. Такі люстри добре виглядають на невеликих кухнях в класичному стилі.

Флористичні. Відрізняються рослинним декором. Листя і квіти виконують зі скла, металу і навіть пластика. Часто світильники зроблені з декількох матеріалів.

Тіффані. Мають скляний плафон і металеву основу. Їх прикрашають мозаїкою.

Люстри не тільки виконують практичну функцію освітлювального приладу, але і вважаються декоративною частиною інтер’єру. З їх допомогою зонують приміщення, розділивши кухонний простір на функціональні частини, або візуально змінюють форму кімнати.

Люстри для маленької кухні

На невеликих кухнях не рекомендується використовувати більше одного масивного стельового світильника. В іншому випадку люстра візуально зробить простір ще більш тісним і захаращеним. Якщо є необхідність візуального відділення обідньої частини від зони готування, то по центру приміщення встановлюють компактну люстру. Краще використовувати пристелевий варіант.

Щоб візуально не опускати стелю, вибирають напівпрозорі дизайни або плафони, колір яких максимально наближений до відтінку стелі. Окремо підсвічують зону з кухонним гарнітуром. Для цього використовують невеликі точкові світильники, які не привертають уваги і не впливають на сприйняття простору. На дно верхніх шаф прикріплюють світлодіодну стрічку, яка зробить освітлення більш яскравим.

Світильники для середніх і просторих кухонь

На просторих кухнях встановлюють по одній люстрі в кожній зоні. Це дозволяє зробити акцент на кожній функціональній частині. Якщо в приміщенні використовується кілька освітлювальних приладів, то вибирають компактні конструкції.

Наприклад, над обіднім столом розміщують підвісну скляну конструкцію з флористичним дизайном, у вітальній зоні встановлюють пристелеву люстру з функцією регулювання інтенсивності та кольору освітлення, а біля кухонного гарнітура — кілька невеликих стельових світильників.

При цьому всі вони повинні мати схожий дизайн, щоб не вибиватися із загальної концепції. Простіший з дизайнерської точки зору варіант — встановити на стелі кілька ідентичних люстр. Тоді не доведеться продумувати загальну концепцію різних освітлювальних приладів так, щоб вони виглядали єдиною композицією.

Третій і найпоширеніший варіант облаштування освітлення в просторому приміщенні — установка в центрі стелі однієї масивної підвісної люстри з декількома плафонами. В цьому випадку по периметру приміщення встановлюють точкові світильники. У великих кімнатах рекомендується використовувати багаторівневе освітлення. Встановлюють не тільки точкові світильники, але і настінні бра.

Люстри для витягнутої кухні

Щоб зробити витягнуту кімнату більш затишною, їй намагаються візуально надати більш правильну квадратну форму. Це роблять не тільки за допомогою розміщення меблів і оздоблення стін, але і за допомогою люстр.

В цьому випадку стеля візуально ділять на 2 рівні частини. По центру кожної з них встановлюють по одній люстрі. Якщо розмір приміщення дозволяє, використовують масивні підвісні конструкції. Додатково над кухонним гарнітуром встановлюють точкові світильники, щоб забезпечити хороше освітлення в зоні готування.

Яскравість і якість освітлення

Яскравість освітлення залежить від обраної лампочки і форми плафона. Так, в закритих напівпрозорих плафонах світло буде більш м’яким і тьмяним. Найяскравіше освітлення вийде при використанні люстр, плафони яких спрямовані вниз.

Якщо лампочки спрямовані до стелі, але не закриті, то світло вийде розсіяним. Якість освітлення багато в чому залежить від використовуваної лампочки. У списку представлені найпопулярніші види:

Лампа розжарювання. Найпопулярніший варіант. Має невисоку вартість, створює м’яке жовтувате світло. До недоліків відноситься недовговічність і небезпечність. Такі лампи швидко нагріваються і при різкому перепаді температури (наприклад, при зіткненні з краплею холодної води) вибухають.

Якщо прикласти до гарячої лампі аркуш паперу, він почне тліти — так що такий варіант ще і пожежонебезпечний.

Люмінесцентна лампа. Створює яскравий білий світ. Має тривалий термін служби. Не нагрівається. Недоліком вважається сприйнятливість до перепадів напруги (в цьому випадку лампочка починає блимати). Також тривалий вплив яскравого світла люмінесцентної лампи стомлює очі.

Галогенні лампи. Створює розсіяне приємне світло. Головним недоліком вважається висока вартість, але вона окуповується завдяки тривалому терміну служби. Ще один мінус — такі прилади сильно нагріваються.

Світлодіодна лампа. Це самий практичний варіант. Відрізняється економічністю в плані енергоспоживання і самим тривалим терміном служби. Такі вироби виготовляють з міцних матеріалів. Вони не нагріваються і часто мають функцію регулювання кольору та інтенсивності освітлення.

Світлодіодні світильники коштують дорого, але це окупається. Існують норми потужності для ламп різного типу. Чим більше приміщення, тим потужнішим має бути освітлювальний прилад: лампи розжарювання — 12-35 Вт / м²; люмінесцентні і світлодіодні лампи — 8-10 Вт / м²; галогенні лампи — 28-35 Вт / м².

(Visited 681 times, 1 visits today)