Як правильно клеїти шпалери

         

Ще зовсім недавно шпалери призначалися для приховування вад в стінах і до них не ставилися як до елементів декорування. Проте зараз вони займають досить міцне місце в інтер’єрі і вимагають ретельного підходу і підготовки. Перед тим, як поклеїти шпалери, необхідно повністю вирівняти поверхню і добитися ідеальної рівності. Ці вимоги повністю задовольняє штукатурка, нанесена декількома шарами і ретельно обшліфовувана. Ця поверхня дозволяє поклеїти шпалери самостійно і не потребує доопрацювання при майбутніх косметичних ремонтах.

Оклейка шпалерами важких місць

Оклейка шпалерами важких місць

Після завершення підготовчих робіт необхідно перевірити міцність поверхні. Для цього твердим і гострим предметом в непримітному місці потрібно подряпати стіну навхрест. Якщо після нанесення подряпин не з’явилося відколів, то поверхня готова до обробки шпалерами.

Які шпалери купити для поклейки

Найбільш затребуваними і практичними вважають вінілові і флізелінові шпалери. Вони не тільки володіють підвищеною міцністю, водостійкістю і можливістю легкого очищення, але й легко видаляються зі стін, поступаючись місцем новому матеріалу. Будівельний ринок пропонує безліч забарвлень, текстур і малюнків, які здатні задовольнити будь-які фантазії і бажання.

Якщо все ж в каталогах і магазинах не знайшлося потрібного відтінку, то не варто засмучуватися. Завжди можна купити вінілові шпалери під фарбування і підібрати потрібний відтінок самостійно. Перед тим як наклеїти шпалери, необхідно проконсультуватися з фахівцями, які підберуть необхідний колір і текстуру, виходячи із загального інтер’єру.

Ні в якому разі не варто економити гроші на цьому матеріалі. Паперові шпалери коштують дешево, але не підлягають миттю, швидко брудняться, втрачають свій колір під впливом сонячного світла і через кілька років вимагають заміни. Тому краще відразу купити якісний матеріал і дізнатися, як поклеїти шпалери, щоб вони придбали гідний вигляд і прикрасили інтер’єр.

Шпалери під фарбування на стелю

Наклеювання вінілових шпалер під фарбування на стелю

Для якісного виконання робіт знадобляться спеціальні інструменти. Саме з їх допомогою можна значно прискорити процес і поліпшити якість роботи.

Ось приблизний перелік необхідного спорядження:

 • драбина полегшена;
 • нове пластикове відро для змішування клею;
 • малярський валик 25 см із середньою густотою хутра;
 • плоска кисть не менше 5 см завширшки;
 • телескопічна рукоятка;
 • шпалерний ніж з комплектом запасних лез;
 • олівець і рулетка;
 • лінійка;
 • рівень;
 • гумові валики (широкий для полотна і вузький для стиків);
 • пластиковий шпатель;
 • товста будівельна плівка з більшою шириною, ніж рулон матеріалу;
 • щільна губка і шматочок марлі;
 • викрутка, ізоляційна стрічка, плоскогубці.

Ці матеріали необхідно придбати новими і чистими, перед тим, як обклеювати шпалерами приміщення. Не варто використовувати замість драбини риштовку або будівельні козли — вони досить габаритні і важкі, тому можуть легко пошкодити тільки що поклеєний матеріал.

Підготовка до обклеювання, нарізка рулонів, розмітка стін

Практично всі шпалери випускаються з малюнком, і чим він більший, тим більше буде відходів. Щоб знати, як поклеїти шпалери на стіни, потрібно підігнати малюнок, нарізати смуги, підписати їх і складувати. Насамперед, потрібно застелити підлогу чистою клейонкою і розкотити рулон. Перша полоса відрізається довжиною в висоту стіни з запасом не менше 10 сантиметрів. Друга полоса розміщується поряд з першою і малюнок на них поєднується. Після цього ставляться мітки олівцем і смуга відрізається.

Запас потрібно залишати з двох сторін, щоб не возитися з лінійками і не прогадати по висоті. Адже в кожному точці кімнати вона може розрізнятися. Попередня смуга може зайняти своє місце в кімнаті. На зворотному боці необхідно відзначити верх і низ, поставити номер і згорнути зовнішнім шаром всередину. Розмістити її необхідно біля стіни, для якої вона призначається. Полотна необхідно розставляти в тому порядку, як наклеювати шпалери на стіни.

Тепер необхідно розмітити стіни. Це робиться за допомогою водяного рівня. Вертикальна лінія повинна бути строго рівною і наносити її потрібно легким пунктиром. Також необхідно зробити невеликий припуск, приблизно на сантиметр більше, ніж ширина шпалер. Кромка смуги повинна бути строго паралельна лінії.

Нанесення клею і просочення матеріалу

Відразу після підготовчих робіт можна приступати до обклеювання. Перед тим, як наклеїти шпалери, потрібно розвести клейовий склад у відповідність до рекомендацій виробника. Склад розводиться в чистій і прохолодній воді. Поступово висипаючи суміш тоненькою цівкою, необхідно ретельно розмішувати чистою лопаткою. Розводити потрібно тільки одну упаковку, бо суміш дуже швидко гусне, і можуть утворитися грудочки, які залишаться під шпалерами.

Смугу матеріалу треба розкачати на чистому матеріалі, і ретельно промазати клеєм. Дуже важливо, перед тим як поклеїти шпалери, ретельно промазати кромки. Шар клею повинен бути рівномірним і тонким. Після нанесення суміші шпалери потрібно згорнути вдвічі і залишити на кілька хвилин просочуватися. Краще намазувати кожну смугу після наклеювання попередньої, тому що якщо їх залишити на більш тривалий термін, шпалери склеяться.

Стоячи на драбині, необхідно розгорнути смугу. Далі з невеликим припуском на стелю докласти смугу до стіни і починати розрівнювати зверху вниз. Після наклеювання другої смуги потрібно підігнати полотна і прокатати їх широким валиком видаляючи при цьому залишки клею губкою. Її відразу ж варто промити в проточній воді.

Стики, після того, як поклеєні шпалери, прокочуються маленьким валиком. Можна докладати велике зусилля і сильно терти шви ганчіркою. Тоді на них не з’явиться неприємного акценту, і кімната виглядатиме цілісно.

Підрізання шпалер

Підрізання шпалер у важкодоступних місцях і кутах

Обклеювання важких місць

Перед тим, як поклеїти шпалери, обов’язково потрібно зняти всі розетки і вимикачі. Найкраще вирізати в шпалерах отвори під майбутні електроприлади. Загорнутий всередину матеріал не забезпечує належної пожежної безпеки. Вирізання таких отворів по контуру виглядає не естетично.

Поки шпалери не висохли, необхідно вирізати потрібний отвір. Дуже важливо убезпечити роботу з цими приладами. Тому при демонтажі всі дроти обов’язково ізолюються.

У тому, як поклеїти шпалери в кутах, насправді немає нічого складного. Матеріал клеїться з невеликим нахлестом, а потім по сирому підрізається за допомогою шпалерної лінійки. При хорошому світлі прекрасно видно, де одна смуга стикується з іншою і це дозволяє точно і рівно відрізати необхідну смугу.

Як видалити зайві шматочки

Не таке страшне питання, як поклеїти шпалери, як страх обрізання зайвих шматочків і виразно потрібних отворів під фурнітуру. Однак у цій справі немає нічого страшного і неможливого. Основним помічником стане лінійка. Вона влаштована таким чином, що здатна щільно притиснутися навіть до нерівних поверхонь. З її допомогою шпалери легко вирізаються.

Підгонка шпалер

Підгонка шпалер

Важливо пам’ятати, що після кожного надрізу потрібно обламувати кінчик леза. Ніж завжди повинен бути гострим. Тільки тоді кути будуть красивими і рівними.

Висновок!

Перед тим як клеїти шпалери варто уважно ознайомитися з рекомендаціями по роботі з матеріалом, клейовою сумішшю і фарбою, якщо був обраний варіант під фарбування. До речі, такі шпалери не потрібно стикувати і працювати з ними набагато простіше.

Дуже важливо в роботі з цим матеріалом, щоб руки завжди були чистими. Тільки тоді полотна ляжуть рівно, стики НЕ БУДУТЬ помітними, а результат роботи порадує своїм прекрасним видом.

(Visited 775 times, 1 visits today)