Как сделать ограждение самостоятельно с использованием болтов DIN 933

         

Предполагается сделать ограждение для небольшого дачного участка высотой до 2 м. Помимо защитной функции оно может стать важным украшением садового ландшафта, если его цвет будет гармонировать с красочными оттенками самого дома. На столбах можно сделать кованые украшения, и посадить вьющиеся растения.

Выбор материала

Для ограждения оптимально подходят стальные элементы, специально обработанные для придания жестких свойств. Толщина гофрированных поверхностей меняется на 0,8 мм. Чем более толстый материал, тем выше его несущая способность. Для дачного забора подойдут листы с шириной 40 – 80 мм, толщиной приблизительно 1 мм, с гребнем высотой 2,1 мм. Стоимость профлиста меняется от 600 до 15000 рублей за погонный метр. Рекомендуется марка С8 – экономичный стеновой оцинкованный облицовочный материал со средней несущей способностью.

Огорожа зроблена своїми руками

Огорожа з профлиста

В якості стійок застосовуються цегляні або кам’яні стовпи, порожнисті труби з різним перерізом, металеві профілі. Найдешевший, часто використовуваний варіант це труби з діаметром 6,0 см. В якості поперечної деталі для огорожі використовуються металеві лаги, труби товщиною не менше 2 мм. Для двометрового паркану достатньо 2 лаг, якщо висота більше, необхідно додати ще одну балку. Як кріплення використовуються саморізи або болти DIN 933. Фарба для металу підбирається так, щоб профільовані листи, лаги і стійки підходили один до одного з точки зору декору. Для кріплення і засипання стовпів потрібні гравій і цемент.

Розраховується необхідна кількість листів і стійок:

  • вимірюється довжина огорожі по периметру ділянки;
  • визначається матеріал і розміри воріт;
  • якщо хвіртка робиться з таких же листів, що і паркан, її розміри також включаються до кошторису;
  • для визначення необхідного числа профнастилу, потрібно розрахувати, скільки листів вкладеться за величиною периметра;
  • висота стовпів повинна бути на одну третину більше величини забору, так як треба враховувати частину труби, яка буде вкопують у землю.

Як робити ями

Проміжок між трубами дорівнює 2 — 2,5 м для отримання хорошої міцності і стійкості конструкції. Починати копати треба від місця, де планується розміщення воріт або де вони вже знаходяться. Як робочий інструмент краще застосовувати садовий бур. Якщо його немає, можна користуватися лопатою. Це значно важче фізично, і робота рухається дуже повільно. Отвори в землі робляться по ширині, сумірною з розмірами стояків. Глибина повинна бути нижче, ніж одна третина стійки, так як на дно засипається шар гравій і утоптує.

Установка стовпів

Труби опускаються в ями по черзі. Прямий кут перевіряється будівельним рівнем. Отвір угорі труби заварюється або закривається фіксатором, щоб всередину не потрапляла волога. Під час зимових морозів замерзла вода сприятиме деформації стійок. Поставлені стовпи заливаються бетонним розчином, що складається з цементу і гравію в співвідношенні 1 до 4. Перед тим, як склад буде виливатися на підставу стовпа, його треба ретельно перемішати. Це необхідно для того щоб не було повітря, що впливає на однорідність розчину, і на міцність з’єднання в подальшому. Можна замість стовпів використовувати палі, які забиваються в грунт. Цей метод більш дорогий і трудомісткий. Остаточною операцією є забарвлення труб.

Кріплення лаг і профлистов

Після тижневої сушки фундаменту встановлених стовпів, треба приєднувати лаги. При наявності зварювального апарату їх приварюють до стояків. У разі з’єднання за допомогою болтів DIN 933 в балках і стовпах робляться отвори наскрізь, потім скріплюються болтами і гайками.

Поперечні лаги треба прикріплювати на відстані 20 см від землі і від верхнього краю стовпа. В кінці їх потрібно пофарбувати. Металеві листи укладаються на лаги внахлест і кріпляться за допомогою дриля або шуруповерта. Профнастил повинен знаходитися на відстані 15 см від землі, щоб здійснювався рух повітря, яке не дасть окислюватися металу. Кріплення потрібно робити досить частим, через одну хвилю для міцності з’єднання. Важливо не купувати найдешевших матеріалів, знайти потрібне відповідність: ціна-якість. В цьому випадку вийде огорожу, яке прослужить тривалий час.

(Visited 660 times, 1 visits today)