Заміна рушникосушки у ванній, особливості робіт

         

Найбільш складною сантехнічною роботою у ванній кімнаті, є заміна рушникосушки. Пов’язано це з прямим підключенням сушки для рушників до стояка гарячої води всієї секції багатоквартирного будинку та різноманітністю схем підключень.

Чому змінюють рушникосушки

Будь-які ремонтні роботи у ванній це оновлення. Оновлення старої обробки, заміна плитки у ванній, зміна сантехнічних приладів. Чи не виключення сантехнічний прилад під назвою рушникосушка.

По суті рушникосушка це батарея опалення, зроблена з сантехнічних водопровідних труб, зварених або просто вигнутих в різному дизайні. Для підключення на приладі встановлено накидні гайки діаметром ¾ дюйма (G 3/4 «).

При виборі та купівлі багатотрубної рушникосушки важливо звернути увагу на розташування гайок підключення. Якщо гайки розташовані внизу, такий прилад вважається приладом нижнього підключення, якщо збоку — це прилад бокового підключення. Від розташування гайок підключення залежить вибір схеми підключення, підводка труб до рушникосушки і, як наслідок, його нормальна робота.

Рушникосушки не повинні бути чимось, що ви повинні ховати за дверима ванної кімнати

Варіанти заміни рушникосушки

Існує кілька варіантів заміни рушникосушки у ванній. Їх потрібно знати, щоб правильно спланувати проведення робіт.

Проста заміна

По-перше, це проста заміна. В даному варіанті, стару рушникосушку, відразу міняють на нову без серйозних робіт з загальної трубою ГВС. Для цього:

 • Вибирають схему підключення в залежності від типу нової рушникосушки і розташування відводів до неї від загальної труби ГВП;
 • Стояк гарячої води відключають;
 • Старий прилад знімають;
 • Від місця старого місця підключення за схемою прокладають новий водопровід до місця установки нового приладу;
 • Встановлюють і підключають новий опалювальний прилад;
 • Включають воду ГВС.

Ці роботи найбільш прості, хоча важливо правильно вибрати схему підключення і правильно підвести труби до приладу опалення.

Переконайтеся, що спланували правильно, де рушникосушка буде монтуватися на зовнішній стіні

Установка байпаса

Другий варіант, заміна з установкою байпаса

Байпас це сантехнічна перемичка, що встановлються на загальну трубу ГВС, щоб відсікти вашу рушникосушки від сусідів і зробити її підключення не послідовним, а паралельним.

Потрібен байпас щоб, обслуговуючи опалення у ванній кімнаті, вам не потрібно було кожен раз перекривати гарячу воду і відключати всіх мешканців вашої секції від гарячого водопостачання.

Етап встановлення рушникосушки у ванній кімнаті

Для цих цілей після перемички на труби ставлять запірні крани. Закриваючи ці два кульових крана, ви відключаєте опалення своєї ванни, не порушуючи гаряче водопостачання своєї та інших квартир.

При встановленні байпаса варто відзначити кілька нюансів:

1. Байпас або перемичка, для металевих труб, може бути врізана на різьбі за допомогою різьбових фітингів або наварена зварюванням. При виборі способу монтажу перемички потрібно враховувати і наступні нюанси.

2. Якщо труби в будинку старі і з’єднання слабкі, то переважно врізають байпас зварюванням. Накручування різьбових з’єднань може прорвати трубу ГВС у верхніх або нижніх сусідів.

3. Нормальний стан труб дозволяє обійтися без зварних робіт і встановити байпас на різьбових з’єднаннях. Для цього використовуються трійники, які і дозволяють встановити байпас-перемичку.

Рушникосушка у ванній

Діаметр перемички байпаса

Вибір умовного діаметра труби перемички байпаса залежить від типу нового опалювального приладу. Якщо він простий, однотрубний, то діаметр перемички повинен дорівнювати діаметру труби стояка ГВП.

Якщо нова сушка складна, наприклад, у вигляді сходів, то вибір діаметра труби перемички байпаса включають багато факторів. Його діаметр залежить від:

 • схеми підключення;
 • розташування врізок в стояк;
 • від зсуву байпаса щодо труби стояка;
 • підведення труб до рушникосушки від стояка;
 • від виду (верхньої або нижньої) подачі води в стояк;

У деяких варіантах, використовують прийом завуження байпаса, тобто його діаметр роблять на крок менше діаметра труби стояка ГВП. Наприклад, стояк 1 дюйм, перемичка ¾ дюйма.

Варіант завуження і схема підведення до самого приладу залежить від багатьох факторів, починаючи від верхньої або нижньої подачі води до рівня установки рушникосушки по відношенню до відведень стояка. Вирішувати ці питання повинні кваліфіковані фахівці.

На що звернути увагу

Заміна рушникосушки у ванній вимагає звернути увагу, на наступні важливі деталі: 

Намагайтеся уникати діагонального підключення. Рушникосушка не радіатор опалення; Ніколи не робіть діагональний підключення складної рушникосушки, якщо нижня / верхня точка врізки в стояк розташовані вище / нижче патрубка рушникосушки;
Трубопровід до рушникосушки слід підводити діаметром не менше = 20 мм (25мм для пластику або 3/4 «для металевих труб);
Діаметр запірних кульових кранів байпаса не менше 3/4 «; Видалення приладу від стояка з поліпропіленових труб не більше 4,5 метрів;

Незвичайні рушникосушки у ванній мають дуже милий та красивий вигляд

Установка третього вентиля на саму перемичку байпаса заборонена. Нею ви можете самостійно перекривати гаряче водопостачання ваших сусідів по секції. При монтажі підводки, рушникосушка повиненна бути куплена і показана майстру. Від його типу залежить схема монтажу.

Заміна стояка

Третій варіант, це заміна рушникосушки у ванній з заміною стояка. Найбільша витратна, але найбільш ефективна робота. При заміні стояка в межах своєї квартири ви самі можете задати висоти відводів для сушки для рушників, погодившись з його типом і місцем розташування. Це дозволить майстру вибрати не просто оптимальну, а найбільш прийнятну схему монтаж підводки і підключення.

Висновок

Повторимось, заміна рушникосушки у ванній найбільш складна сантехнічна робота в квартирі. Від правильного вибору схеми підключення залежить його подальше прогрівання. За виконанням даних робіт краще звернутися до фахівців.

(Visited 969 times, 1 visits today)