Історія біде починається з більш ніж трьох століть тому, але, незважаючи на це, для багатьох сучасних людей воно є малознайомими. Конструкція у цього предмета проста і кожен майстер знає, як встановити біде. Але давайте повернемося до історії: спочатку воно було виготовлено у вигляді маленької табуретки з ванною для дамського туалету. У XX столітті воно переїхало з спальні в ванну кімнату, до нього була підведена вода за допомогою труб, і воно стало більш-менш нагадувати наш унітаз.
Сьогодні на ринку будівельних матеріалів можна знайти багато різновидів біде, дизайн і функціональність яких задовольнить смак найвимогливіших споживачів.
Загальна інформація
Біде швидко увійде у ваше життя і вразить вас своєю функціональністю і естетичним виглядом. Труднощів, як уже говорилося, з установкою цього різновиду сантехніки виникнути не повинно, адже схема установки і сам процес не відносяться до розряду надскладних, тому роботу можна зробити навіть самому, але про це пізніше.
Установка біде – під силу навіть новачкові сантехнічної майстерності
Вибір біде
Отже, перед тим як встановити біде, потрібно його вибрати і купити. Варто звернути увагу на підлогові і підвісні пристрої, наприклад, для приміщень з невеликою площею кращим вибором стане підвісний тип. Правильна установка залежить від пари чинників, наприклад, змішувач потрібен не завжди, краще запитати поради у професіонала, щоб знати точно, потрібен змішувач чи ні, саме у вашому випадку. Найчастіше змішувач ставлять тоді, коли вода у ванну подається з цистерни, а якщо вода подається з міського водопроводу, то краще зробити два окремих крана – на холодну і гарячу воду. Існують біде і з висхідним, “фонтаноподібним” потоком води, а самі прості конструкції зовні взагалі можуть нагадувати звичайну раковину.
Поради та рекомендації
Установка підвісного біде – це, звичайно ж, відповідальна справа, яку краще довірити майстру, він зможе під’єднати прилад до водопроводу, каналізації. Саме підключення до водопроводу проводиться за допомогою гнучких і мідних трубок.
Біде з висхідним потоком відрізняється ще більш складною конструкцією, тому що крім автоматичного клапана зливу, присутній ще і клапан змішувача. Водний потік повинен пройти всередині обода сидіння, нагріваючись під час цього, а після чого тепла вода подається вгору по знайомому нам принципу фонтану під впливом регуляторів.
Отвір фонтану розташований внизу, а це означає, що на нього зверху буде литися брудна вода, але не варто переживати. У подібних приладах передбачений спеціальний спосіб підведення води, він дуже схожий на спосіб підводки води в душі, тобто, відпрацьована і брудна вода назад всмоктуватися не буде і чиста вода у водопроводі ніколи не буде брудною.
Для монтажу біде з подібною конфігурацією настійно рекомендується запросити сантехніка, адже, по-перше, потрібно буде правильно зібрати, а, по-друге, правильно підключити сам механізм регулювання роботи, а, тільки закінчивши з цим, можна приєднувати прилад до каналізації і водопроводу.
Майстер знає свою справу, тому, будучи невпевненим у своїх силах, краще звернутися до нього за допомогою
Зливний клапан
Зливний клапан незалежно від сантехнічного пристрою або від його конфігурації є повністю автоматичним, його не потрібно з’єднувати з сифоном. У санвузлі до підлоги біде прикріплюється за допомогою спеціального кріплення для унітазів, а щоб під’єднатися до каналізації, сантехнік використовує гнучку трубку і фасонну каналізаційну частину. Змішувач встановлюється останнім (якщо він потрібний), а після цього вже можна приєднувати саме біде до водопровідних труб. Не варто забувати, що кожен предмет має свої особливості, які варто враховувати.
Встановлюємо біде
Встановити біде можна і своїми руками. Звичайно ж, краще, щоб роботу виконував професіонал, але робота не дуже складна і у вас, безсумнівно, все вийде!

Встановивши стильне біде в перший раз, ви переконаєтеся, як це з одного боку – нелегко, але з іншого – красиво
Інструменти
Отже, щоб встановити біде потрібно підготувати весь необхідний арсенал інструментів:
- дриль або перфоратор з побідитовими свердлами з діаметром кріплення біде;
- газовий або розвідний ключ для металевих труб і гнучкою проводкою;
- монтажна стрічка, клоччя для гідроізоляції;
- силіконовий герметик;
- викрутки, а також гайкові ключі.
Перед самою установкою біде, потрібно гарненько ознайомитися з усіма інструкціями з установкам і слідувати всім рекомендаціям, наданими виробником.
Підготуйте заздалегідь всі інструменти – це полегшить роботу з встановлення біде
Збірка змішувача
Процес складання змішувача ділиться на кілька кроків, почнемо:
- Установка біде повинна починатися зі збірки водного змішувача, до якого прикріплюється гнучка трубка – гумова. Варто звернути увагу, що трубку не варто сильно затягувати, інакше можна пошкодити герметичність кріплення, і вся конструкція буде текти.
- Після установки гнучкого шланга можна починати роботи по кріпленню самого змішувача до біде. За допомогою спеціальних шпильок змішувач і прикручується. Щоб уникнути пошкодження фаянсу, потрібно надіти невеликі прокладки з гуми на гайки. Отже, закінчивши з центруванням змішувача, його потрібно затиснути за допомогою звичайного гайкового ключа.
- Всі з’єднання для більшої надійності обробляються спеціальним герметиком. Як вже говорилося – не потрібно сильно затискати, бо крихкі і ламкі деталі можуть пошкодитися. Якщо у вашій моделі біде передбачається подача води за технологією “фонтан”, тоді ще потрібно попередньо зібрати механізм по регулюванню і подачі води, і тільки після цього встановити цей механізм на біде і підключити до водопроводу.
Сифон
Підготовка сифона, як змішувача відбувається в кілька кроків:
- Установка сифона в біде практично ідентична установці сифона в раковині. Після того, як воронка була заставлена в певний отвір в біде, прокладки з гуми потрібно обробити прозорим герметиком і закріпити з нижньої сторони біде, використовуючи спеціальне кільце.
- Приклеївши прокладки, потрібно зібрати нижню частину сифона і з допомогою того ж герметика приєднати гофровану трубку для зливу в каналізацію. Пам’ятайте, що розмір шланга повинен бути ідентичний розміру зливного отвору.
Монтаж біде
Для початку потрібно поставити біде на місце, яке ви заздалегідь вибрали, після чого потрібно перевірити чи вистачає довжини всіх шлангів і т.д. Якщо щось не так – коригуємо процес. Процес кріплення починається з точної розмітки кріпильних елементів.
За допомогою дриля або перфоратора проробляємо необхідні отвори з потрібним нам діаметром. Щоб не пошкодити кахельну поверхню, потрібно починати свердлити на невеликих оборотах. Після чого за допомогою пилососа видаляють весь пил. У отримані отвори акуратно без зайвих рухів потрібно вставити дюбеля з пластмаси.
Отже, приставляємо біде до розмічених точок на поверхні стіни або підлоги і прикручуємо болтами. Під капелюшки у болтів потрібно помістити гумові прокладки, щоб не було навіть міні-тріщин.
Біде прикріплено, залишилося тільки під’єднати його до всіх комунікацій. Гофру сифона потрібно прикріпити до зливної трубки, а гнучкі трубки під’єднуємо до систем подачі води. Всі кріплення потрібно обробити герметиком, після їх потрібно обмотати монтажною стрічкою або клоччям.
Висновок!
Закінчивши з роботою, не забудьте провести тест вашого біде. Якщо воно десь протікає – усуньте всі проблеми. Дуже швидко ви зрозумієте, що це дуже зручний предмет гігієни, встановивши який ви не пошкодуєте жодного разу.