Самостійна заміна унітазу

         

Неприємні історії пов’язані з ремонтом припиняться лише по завершенню самого ремонту, а питання як поміняти унітаз самостійно з’явиться чи не відразу ж після того як почнеться ремонт. Причин для заміни такого необхідного аксесуара може бути багато, починаючи з банальних тріщин у вигляді павутини, продовжуючи його істинним віком, а закінчити можливий список причин навряд чи вийде.

Старі унітази виглядають зовсім непривабливо

Старі унітази виглядають зовсім непривабливо

Для тих, у кого проблем з грошима немає, питань, по суті, не виникає, а от у тих, у кого є гостра нестача грошей, стимул міняти унітаз самому є набагато вагомішим. Починається все з простих походів по магазинах, і думок, а чи варто купувати дорогий унітаз? Відповідь виникає сам по собі, дорогий не потрібен.

Правильне положення унітазу дуже важливе

Правильне положення унітазу дуже важливе

Що найбільше хвилює

В суворій реальності все набагато простіше, не потрібен золотий трон – унітаз, досить цілком звичайного керамічного, білого і надійного, в стилі пережитого «совкового періоду». Коли настає час змінити старий унітаз на новий, всі спочатку хвилюються наскільки це можливо, як багато доведеться поламати, підлога, стіни, і в скільки це обійдеться.

Старі унітази не сильно відрізняються від нових, тут все залежить від моделі і кріплення. Перш ніж починати ламати старий унітаз варто задуматися, наскільки необхідна його заміна, підходящий час для таких робіт, вартість робіт і вартість самого унітазу. Зваживши всі за і проти, можна приймати рішення. У разі якщо фінансова сторона не так сильна, як потреба заміни, можна подумати, як поміняти унітаз самостійно. І не варто поспішати з демонтажними роботами, буде вельми необдумано зламати те, що є, не купивши попередньо нове. Сама заміна унітазу, в умілих руках, триває не більше двох годин, але якщо ви міняєте унітаз самостійно, не будучи професіоналом, то процедура може затягнутися.

Після всіх обдумувань та прийняття рішення що заміна унітазу необхідна, потрібно детально обміряти приміщення, зробити нескладні креслення того що є в наявності, тобто самого унітазу і підведених до нього водопроводу і каналізації. Як правило, кут нахилу стічної горловини 45 градусів, але перевірити для більшої впевненості треба, не завадить і сфотографувати хоча б на телефон. Ситуації бувають різні, і врахувати недосвідченому оку, що важливо, а що ні, дуже важко. У разі якщо причина заміни це капітальний ремонт або перепланування санвузла, то питання про збереження кахлю відпадає. З таким кресленням можна сміливо відправлятися в магазин, вибирати унітаз. Довіряти власній думці при відсутності досвіду на 100% не можна, краще отримати додаткову консультацію у продавця, вона зайвою не буде.

Що треба купити для заміни унітазу

У стандартний набір при покупці нового унітазу, входять – водопровідний шланг (довжину проміряти і дати запас), гнучка гофрована труба (в народі гофра), унітаз (у комплекті з кріпленнями), зливний бачок. Бувають випадки, коли в комплект зливного бачка не входить начинка, тобто система зливу (в народі фарш), тоді її треба купити додатково. Ще одна важлива рекомендація. Не варто сподіватися на те, що в аматорському наборі, будинки, знайдуться дюбеля різної довжини та діаметру, з приводу цього, краще купити окремо дюбеля діаметром 8мм, 10мм, і 12мм, при цьому різної довжини, від 80мм і до 140мм. Такий запас зайвим не буде і грошових значущих втрат не принесе, а стати в нагоді, може.

Базовий комплект можна сміливо доповнити, ФУМ-стрічкою, герметиком силіконовим (Не акриловим) прозорим або білим, і гумовими прокладками для водопровідної трубки. Це доповнення аргументовано досвідом роботи, а для недосвідчених працівників більш ніж необхідність.

Список інструментів відносно скромний, молоток, долото, маркер, набір гайкових ключів і викруток, рулетка, шприц для герметика, перфоратор з набором перфораторних свердел, або ударний дриль і свердла, гострий ніж і ганчір’я. Якщо перфоратора або дриля в господарстві не водиться краще не «мудрувати» а взяти інструмент в оренду. Зібравши все необхідне, можна починати.

З чого почати

Заміна починається з демонтажу старого унітазу. У далекому минулому унітази в основному встановлювалися на розчин, при цьому ретельно обмазувалися розчином біля основи, тому вилучити його цілим і неушкодженим точно не вийде, особливо якщо стічну горловину запакували дрантям з фарбою (в більшості випадків саме так).

Старий унітаз і фанова труба

Класичний приклад

Церемонитися не варто, приготувавши багато дрантя і відра треба від’єднати водопровідну трубку від зливного бачка, злити воду, і відкрутити бачок, після чого можна ламати. Кращим способом вважається удар по стічній горловині, більше гарантії що від вібрації підставка унітазу відстане від розчину, крім того, від удару горловина б’ється, так що унітаз тепер не пов’язаний зі стічною трубою. Дуже важливо не бити по стічній трубі, так як вона, швидше за все чавунна. А чавун при ударі колеться, це зайві проблеми.

Видаляти залишки обов'язково і акуратно

Видаляти залишки обов’язково і акуратно

У разі якщо після того як горловина розбилася а унітаз не рухається, потрібно буде зубилом і молотком попросту колоти унітаз біля основи. Під час демонтажу треба бути готовим до того, що з розбитого унітазу потече вода (швидше за все зовсім не чиста), тут придадуться ганчір’я і відра. Ретельно видаливши залишки унітазу з його «гнізда» і видаливши залишки розчину, потрібно буде очистити стічну трубу, від залишків горловини. Видаляються ці залишки дуже акуратно, так щоб не пошкодити трубу, тут добре допомагає долото і старі викрутки.

Необхідно усунути вади

Після того як старий унітаз видалений, задаватися питанням як його поміняти своїми руками буде вже пізно, і дороги назад немає, тому краще акуратно не поспішаючи продовжувати.

Перш ніж поспішати ставити новий унітаз на старе місце, треба переконатися, що місце, на яке він буде кріпитися, придатне для цього. Як правило, старі унітази у багато квартирних будинках ставилися на розчин, але виправляючи огріхи, чи то сантехніків чи то тих, хто вирівнював підлоги, часто підкладали дерев’яні бруски і дошки. У разі якщо видалити ці бруски, не пошкоджуючи великої площі, не представляється можливості то краще їх залишити. Якщо необхідно вирівняти гніздо яке утворилось, його можна заповнити цементно-піщаним розчином або плитковим клеєм.

Примірка зайвою не буде

Після того як основа готова, заміну унітазу можна продовжити. Перше що треба зробити, це приставити унітаз на передбачуване місце монтажу. Оцінити ситуацію, наскільки все сходиться, конкретно важливо чи збігається горловина зі стічною трубою по висоті і приблизно кут нахилу. Якщо все сходиться, можна продовжувати монтаж.

Розмітка перед установкою

Наступний етап це розмітка положення унітазу та свердління кріплення. Не зайвим буде зазначити, що посадочне місце повинно бути не менше 75 см, це якщо поряд з унітазом буде згодом монтуватися біде, або встановлюватися пральна машина. Не варто зменшувати ширину посадкового місця, згодом це буде доставляти масу незручностей, точніше буде тісно.

Розмічати положення унітазу треба наступним чином. Вимірявши реальну ширину приміщення і вичисливши середину, вісь унітазу, ставиться сам унітаз на відстані 10см-15см, від горловини стічної труби. Це відстань необхідно для гофри, вона компенсує можливу невелику різницю висоти між горловиною унітазу і стічної трубою, так само можлива розбіжність кута труби і горловини (краще приміряти з одягненою гофрой). Вирівнявши унітаз по осі, крізь кріпильні отвори розташовані на підставці маркером на підлозі ставляться мітки майбутніх свердлінь кріплення, можна для впевненості змалювати маркером підставку унітаза.

Збірка зливної системи

Розмітивши свердління кріплення, унітаз готується остаточно до монтажу. Перш ніж прикручувати унітаз до підлоги, його треба зібрати, тобто прикріпити до нього зливний бачок. Попередньо прочитавши інструкцію по збірці нутрощів зливного бачка, дотримуючись послідовність всіх прокладок і шайб, здійснюється складання фаршу, після чого бачок прикріплюється до унітазу.

Коли унітаз буде стояти в зібраному стані забезпечений зливним бачком, в якості пробної спроби можна надіти гофру на горловину, прикрутити водопровідний шланг відповідно до інструкції з монтажу зливної системи і, вставивши гофру в стічну трубу, включити подачу води в бачок. Коли бачок наповниться уважно оглянути місця з’єднання бачка з унітазом на предмет протікання води. Якщо протікання відсутні то все просувається з позитивним результатом, а значить варто перевірити роботу зливу, уважно оглядаючи місця з’єднання гофри і унітазу, також стічної труби і гофри на предмет протікання. Як правило, при перших зливах протікань не буває, але перевірка зайвою не буде.

Приблизний варіант з’єднання і примірки

Упевнившись, що протікань немає, подача води в бачок знову перекривається, вода з бачка зливається, причому унітаз треба злегка підняти і нахилити його назад, щоб якомога більше води злити і щоб гофра була без води. Зливши воду і від’єднавши гофру, продовжуємо заміну. Перфоратором або ударним дрилем свердляться кріпильні отвори. Дуже часто для установки унітазу застосовують гумову підкладку, це не обов’язково, гумову підкладку замініть на силікон.

Герметизація з’єднань

Наступний крок це герметизація гофри, якщо гофра хороша, то герметизація не потрібна. Оскільки хорошу гофру знайти важко, гофра герметизується. Для цього гофра витирається дрантям насухо і ребра гумки входить до стічну трубу рясно промащуються силіконом, хвилястою смугою, особливо не шкодуючи. Схожу процедуру необхідно повторити з іншою стороною гофри, з тією, яка одягається на горловину унітазу.

Герметизувати треба надійно

Герметизувати треба надійно

Після чого забивши в кріпильні отвори пластикові дюбелі, одягається гофра на горловину унітазу, далі протилежний кінець вставляється в стічну трубу по самий край гумки. Коли гофра стоятиме на своєму місці, на змальоване посадочне місце унітазу, по периметру наноситься товстий шар силікону.

Встановлення

Унітаз ставиться на своє місце і прикручується до підлоги, тим самим притискаючи і видавлюючи зайвий силікон назовні. Коли унітаз прикручений до підлоги, надлишки силікону видаляються мокрим пальцем, так щоб не забруднити нічого, палець проводиться по кутку який утворився між підлогою і унітазом.

Висновок!

Після того як всі процедури по заміні унітазу закінчені, проводиться контрольний запуск і злив, проводиться перевірка на предмет протікання. Заміна унітаза пройшла успішно, повноцінно користуватися унітазом можна через 12:00. Отримавши свій перший досвід, наступного разу питання про те, як поміняти унітаз своїми руками, не буде таким страшним.

(Visited 652 times, 1 visits today)