Самостійне укладання тротуарної плитки

         

Тротуарна плитка більше не є недозволеною розкішшю для багатьох дачників і власників приватних будинків. Різні технології процесу укладання, а також великий асортимент матеріалів дозволяють будь-якій людині створити красу і зручності на території свого будинку. При цьому, сама укладання тротуарної плитки – процес, який не викликає труднощі, особливо у тих, хто має хоч якимись знаннями про будівництво.

Як покласти тротуарну плитку своїми руками

Як покласти тротуарну плитку своїми руками

Необхідні інструменти

Для того, щоб провести укладання плитки своїми руками, необхідно мати в наявності такі інструменти та матеріали:

  • Кельма;
  • Ручна (або автоматична) трамбування;
  • Гумова киянка;
  • Щітка;
  • Будівельний рівень;
  • Шнур-рядовка;
  • Щебінь;
  • Пісок.

Покроковий процес укладання тротуарної плитки

Перше, з чого все повинно починатися, – це траншея. Копаючи поглиблення, необхідно переконатися у відсутності коренів і насіння на глибині 15 см. Крім цього, виривати траншею слід під ухилом, так як це допоможе забезпечити правильний стік води і запобіжить утворенню на доріжці калюж.

Наступним етапом буде утрамбовка днища поглиблення. Це можна зробити за допомогою ручного / автоматичного трамбування або ж, як роблять це багато дачників, просто скористатися колодою. На цьому етапі також важливо зробити канавки для бордюрів і бортового каменю.

Після цього висипається щебінь в 20-сантиметровий шар. Як тільки щебінь буде покладений, на нього потрібно вилити води і все це утрамбувати. Після всіх цих операцій, шар повинен скоротитися до 15 сантиметрів.

Четвертий крок – установка бортового каменю в заздалегідь підготовлену канавку. При цьому, необхідно не забути про те, щоб засипати канавку щебенем. Бордюр є важливим елементом в загальній конструкції, так як саме він надає майданчику необхідну форму.

Далі утрамбована траншея з щебенем засипається 15-сантиметровим шаром піску. Подушка з піску також повинна бути утрамбована.

На шостому етапі відбувається вже безпосередня укладання тротуарної плитки. Вона повинна обов’язково укладатися на рівний і правильно підготовлений шар. Утрамбовка шару плитки відбувається за допомогою гумової або дерев’яної киянки.

Під час укладання важливо стежити за рівнем укладається плитки. Фахівці рекомендують середину робити трохи вище, так як це дозволить дощовій воді стікати вниз і не утворювати калюжі.

Як тільки процес з укладання плитки буде закінчено, можна приступати до обробки швів цементно-піщаною сумішшю, яка зробить полотно ще більш цілісним.

Фінішним етапом буде рясне заливання всієї тротуарної плитки водою. Важливо переконатися в тому, щоб вода просочилася в усі щілини між плитами.

Укладання тротуарної плитки своїми руками

Укладання тротуарної плитки своїми руками

Особливості роботи з тротуарною плиткою

Для того, щоб робота протікала швидко, а результат був якісним, слід враховувати такі нюанси:

– Плитка повинна володіти правильною геометрією, адже саме це дозволяє виконувати укладання швидко і без особливих труднощів.

– Під час всіх процесів, починаючи від підготовчих і закінчуючи фінішними, важливо використовувати будівельний рівень і гумовий молоток.

– Після завершення всіх робіт, конструкція повинна підсохнути, а, отже, переміщатися по ній небажано.

– Підготовчі роботи відіграють найважливішу роль, тому необхідно стежити за якістю всіх перших етапів дуже ретельно.

Висновок

Отже, на сьогоднішній день тротуарна плитка користується великою популярністю, так як забезпечує всю територію будинку красивим зовнішнім виглядом і створює зручності для комфортного переміщення. Укладання не є дуже складним процесом, а це означає, що при бажанні будь-який дачник зможе виконати всі вищезгадані дії і додати своєму будинку новий вид.

(Visited 876 times, 1 visits today)