Як правильно клеїти фотошпалери

         

Кожна людина хоче, щоб в його будинку було затишно, красиво і тепло. Але разом з тим, кожен мріє, щоб його будинок відрізнявся хоча б чим-небудь від звичайних сірих будівель і непоказних квартир. Саме тому люди вдаються до різних способів індивідуального оформлення власного житла, в тому числі і до фотошпалер. Ми не будемо розглядати процес підготовки стін, а тільки розповімо вам, як поклеїти фотошпалери, тому що процес підготовки практично нічим не відрізняється від підготовки стін під поклейку звичайних шпалер.

Сьогодні фотошпалери в інтер’єрі користуються величезною популярністю. Адже набагато приємніше побачити гарний мальовничий малюнок, який на мить переносить вас на узбережжя теплого моря, в гори чи в нічний Париж.

Варіант красивого поєднання фотошпалер та інтер'єру

Варіант красивого поєднання фотошпалер та інтер’єру

Перший етап

Якщо ви вирішили приступити до обклеювання, то повинні розуміти як правильно поклеїти фотошпалери. Насправді ж така поклейка – це не настільки складний процес, як може здатися з боку, але ряд нюансів все-таки існує.

Для цього виду шпалер треба підбирати спеціальний клей. Після цього слід зайнятися попередньою підготовкою стіни до обклеювання. Щоб поклеїти фотошпалери на стіну своїми руками, її треба попередньо очистити від різного сміття і залишків старих оздоблювальних матеріалів. Закінчивши з цим, стіну треба якісно прошпаклювати, щоб залишилася тільки рівна поверхня. Не забудьте заздалегідь зняти плінтуса. Врахувати варто і те, що фотошпалери більш примхливі – вони найбільше потребують рівності стіни.

Способи поклейки

А ось на основних етапах монтажу фотошпалер давайте зупинимося детальніше. Найпоширенішими є два способи поклейки – внахлест з прорізкою шва і встик.

Поклейка шпалер зі стикуванням швів

Хочеться відзначити, що саме по якісному стику країв шпалер і оцінюється професіоналізм майстра, який взяв на себе таку делікатну роботу. Саме тому наклеювання встик – одна з найважчих робіт, хоча поклеїти фотошпалери своїми руками цілком реально.

Якщо аплікація розділена (що буває досить часто), то починати потрібно з великих фрагментів зображення – це полегшить роботу в майбутньому. До речі, бажано пронумерувати всі фрагменти в послідовності наклеювання на стіну, що допоможе вам не збиватися і діяти за планом. Якщо фотошпалери будуть займати всю стіну, тоді починати роботу слід від кута, але якщо вони є частиною складної композиції, комбінується з іншими шпалерами, починайте від краю полотна і працюйте завжди встик.

Перед тим як почати роботу, на стіну потрібно нанести вертикальну прямовисну лінію, по якій будуть рівнятися шпалери. Промазати клеєм полотно і притискати за допомогою валика треба з середи і до країв, щоб не залишалося повітря.

Після завершення роботи нижні і верхні залишки шпалер (якщо такі є) треба акуратно видалити гострим ножем. Правильно приклеєні фотошпалери мають мати ідеально рівні шви при повному висиханні.

Поклейка внахлест з прорізкою шва

Серед професіоналів-майстрів цей спосіб є більш поширеним, так як дана технологія має цілий ряд переваг. Звичайно ж, щоб поклеїти фотошпалери внахлест з прорізом шва потрібен чималий досвід і тверда рука. Результат правильного використання технології виправдає всі трудовитрати!

По-перше, шви між двома полотнами будуть по-справжньому ідеальними і практично непомітними. По-друге, поклейка шпалер внахлест – єдиний порятунок, якщо використовується текстурний матеріал. Саме якісний проріз шва зможе позбавити вас від наявності бахроми на краях.

Перед тим, як поклеїти фотошпалери внахлест знайте, що шов прорізається ще по-сирому, від верхнього краю до нижнього, після чого смуга, яка становить нахлест – відділяється.

Фотошпалери, які допомагають розслабитися і відпочити

Фотошпалери, які допомагають розслабитися і відпочити

Поради

Іноді трапляється так, що на місці поклейки фотошпалер розмістилася електрична розетка. Що робити? По-перше, треба знеструмити приміщення, зняти розетку, приклеїти фотошпалери і зробити невеликий розріз на місці розетки. Після цього розетку можна повернути на колишнє місце.

Але не варто залишати порожнім простір під розетку, якщо ви вирішили не псувати розеткою малюнок, прибравши її. Звичайно ж, її треба повністю ізолювати і заповнити порожній простір. Інакше, хто-небудь зможе спертися на стіну і прорвати шпалери.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам поклеїти фотошпалери у вашому будинку якісно. Чекаємо ваших рецензій та порад!

(Visited 733 times, 1 visits today)