Що означають кольори будівельних касок

         

Каска стала постійним аксесуаром безпеки на будівельних майданчиках по всьому світу. Думки різняться щодо того, коли і де вони були вперше використані.

Багато хто вважає, що перше широкомасштабне використання було в Америці для масштабних будівельних проектів 1930-х років, включаючи міст Золоті Ворота в Каліфорнії і греблю Гувера. Існує навіть така думка, яка приписує легендарному чеському письменнику Францу Кафці розробку цивільної каски. Вважається, що вона була розроблена в Інституті страхування робітників від нещасних випадків в Королівстві Богемія в 1912 році, хоча це не підтверджено.

Будівельна каска – незмінний атрибут на будівельному майданчику

Як би вони не з’являлися, каска- це аксесуар який відповідальний за порятунок незліченних тисяч життів за ці роки. В даний час це є юридичною вимогою на майданчиках в Європі, Америці та в нашій країні. Ця міцна конструкція зі скловолокна, або жорсткого пластика забезпечує безпеку голів по всьому світу.

Однак, що ви можете не знати, так це те, що різні кольорові каски означають на будівельному майданчику, дозволяючи працівникам знати, хто є хто, і яку роль виконують працівники. Хоча ця система колірного кодування відрізняється від країни до країни і навіть всередині окремих організацій, існує кілька основних правил, які можуть допомогти вам ідентифікувати працівників за кольором їхніх касок.

Які бувають кольори будівельних касок

  • Менеджери, майстри, інженери або супервайзери зазвичай носять білі каски.
  • Жовтий – колір для робітників і землерийних машин.
  • Теслі та інші технічні оператори, включаючи електриків, зазвичай носять блакитні каски, а помаранчеві носять дорожні бригади.
  • Зелений часто позначає інспектора з безпеки, але також може використовуватися новими працівниками на майданчику або випробувальним персоналом.
  • Стропальщики / зв’язківці, або дорожні працівники (в основному люди, які працюють на висотних роботах) носять помаранчеві каски. Для прикладу: оператор крана.
  • Пожежники зазвичай носять червоні каски.

Як згадувалося вище, ця система колірного кодування є загальним і неписаним правилом в будівельній галузі. Деякі компанії не будуть використовувати точну систему, згадану вище, тому варто запитати, перш ніж починати роботу на будь-якому об’єкті.

В кінцевому результаті, хоча система колірного кодування дуже корисна і має потенційні переваги для безпеки, будь-яка каска будь-якого кольору краще, ніж взагалі ніякої. Хоча були випадки, коли робота припинялася через те, що співробітники на місцях носили каски неправильного кольору. У 2008 році робота в торговому комплексі вартістю 285 мільйонів фунтів стерлінгів в Абердіні (Великобританія)  була припинена через те, що на місці працівники не носили каски правильного кольору.

Кольори будівельних касок. Білий для керівництва

Вжити до

Ще один маловідомий факт про каски – у них є термін придатності! Оскільки каски зроблені з пластика, матеріалу, який з часом псується і слабшає, вони мають тільки певний гарантований термін придатності. Щоб допомогти користувачам визначити, коли прийшов час замінити каску, у них є тиснення з датою виготовлення або друк на пластику.

Інші каски мають стікери, які міняють колір, візуально повідомляючи, що прийшов час замінити ваш шолом. Як довго користуватись каскою, залежить від середовища, в якій вона була, або від того, чи була вона пошкоджена. Обов’язково проконсультуйтеся з конкретним виробником про те, як часто ви повинні міняти засіб захисту голови.

Незалежно від того, звідки вони з’явилися і коли вперше використовувалися, каски були найбажанішим доповненням до законодавства Євросоюзу в галузі охорони здоров’я та безпеки. Ділянки можуть бути небезпечними і ризикованими для роботи, тому носіння засобів індивідуального захисту дає вам найкращу можливість мінімізувати особистий ризик на роботі, якого б кольору вона не була.

(Visited 1,644 times, 1 visits today)