Що потрібно знати, роблячи ремонт своїми руками? 5 порад!

         

Перед косметичним ремонтом квартири, ознайомтеся з деякими рекомендаціями, які дозволять краще зробити ремонт своїми силами! Ремонт квартири це не найпростіший етап в житті сім’ї. Ступінь незручності, викликана ремонтом, без сумніву, залежить від планованого обсягу ремонту. Але навіть порівняно невеликий косметичний ремонт в квартирі необхідно ретельно зважувати та планувати заздалегідь.  По можливості зменшити вплив ремонту на повсякденне життя мешканців квартири.

Перед початком ремонту важливо відповісти на кілька суттєвих питань, а також ретельно спланувати як процес, так і його можливу тривалість та бюджет, щоб полегшити собі життя і уникнути зайвих витрат.

Планування: що, хто і де?

Чим раніше ви відповісте на кілька порівняно простих запитань, пов’язаних з ремонтом, тим більше безболісним і передбачуваним буде сам процес. Перший крок, який потрібно зробити, – це усвідомити масштаб ремонту.

Ремонт в квартирі необхідно ретельно зважувати та планувати заздалегідь

Чи слід ремонтувати всю квартиру?  Можливо, варто обмежитись декількома окремими приміщеннями? Чи слід ремонтувати тільки житлові приміщення – вітальня і спальня, або в контексті ремонту захопити складніші приміщення, такі як ванна і кухня? Слід чітко знати, що в кожному приміщенні повинно бути зроблено: чи потрібно міняти підлогове покриття і вікна, або тільки пофарбувати стіни і стелю та купити нові меблі?

Відповіді на питання про масштаб ремонту допоможуть знайти відповідь на наступне питання – хто буде робити ремонт? Плануючи проведення ремонту власними силами, необхідно реалістично оцінити межі своїх здібностей – робили ви раніше щось подібне? Звичайно, є прості роботи, яким можна навчитися, подивившись відео на каналі Youtube. Але якщо, наприклад, слід зробити серйозний ремонт ванної кімнати, то свій творчий хист слід оцінювати більш критично. Якщо має бути великий ремонт, то обов’язки з певністю можна розділити:

  • що простіше можна зробити самостійно, заощаджуючи, таким чином, кошти за оплату праці
  • копіткі роботи, наприклад, заміну плитки і каналізаційної системи ванної кімнати краще залишити для фахівців. Для прикладу, ось така компанія надає послуги з «ремонту квартири під ключ».

Як правильно планувати ремонт у власній квартирі

Ще важливо пам’ятати, що життя, врешті-решт, не зупиняється під час ремонту. Якщо потрібно відремонтувати тільки частину квартири або, якщо плануєте ремонтувати по одній кімнаті, звичайно, можна продовжувати і під час ремонту жити в квартирі.

Якщо потрібно відремонтувати ванну і кухню, то проживання в такій квартирі під час ремонту буде ускладнено, і рекомендується подумати про інше короткочасне місце проживання. Крім того, проживання в іншому місці має бути єдиним розумним та можливим рішенням в тому випадку, якщо ремонт йде одночасно у всій квартирі.

Бюджет – магічні 15%

Можливо, ваші можливості планування прекрасні, ви точно визначили ціни для кожного крихітного шматочка, який знадобитися під час ремонту – ви знаєте ціни для кожної рейки і карнизу, а таблиця Excel – ваш кращий друг на етапі планування ремонту.

І все ж, закладіть в бюджет ремонту додатково 15% від загальної суми на непередбачені витрати. Такі є завжди. І навіть якщо таких немає, то закладена в бюджет додаткова сума позбавить від стресу – краще нехай буде більше, ніж не вистачить.

Навіть якщо ви не помилилися в розрахунках, ніколи не знаєш, скільки часу займе робота в ситуації із залученням працівників. Звичайно, можна заздалегідь передбачити кількість оплачуваних робочих годин (якщо платити робітникам за годину роботи), але в дійсності такий розрахунок тільки приблизний.

Можливо, доведеться купити більше матеріалів, ніж передбачалося раніше, так як під час ремонту виявилися непередбачені обставини, наприклад, підлоги або стіни пошкоджені більше, і для їх ремонту потрібно більше матеріалів на відновлення.

Справи, які зробити самому, і які залишити іншим

Про залучення найманої робочої сили слід задуматися ще на самому початку, коли відповідаємо на питання – що я зможу зробити сам, а що ні? І все ж, якщо ви досить компетентні і вважаєте, що більшу частину робіт можете виконати самостійно, то перед початком робіт варто пройти весь процес ремонту.

Рекомендації професіонала дозволять вам зробити не тільки більш якісний, але і, в кінцевому рахунку, більш дешевий ремонт

Можливо, ви дійсно здатні зробити роботи досить високої якості без залучення додаткових сил, але і в цьому випадку варто створити порівняльні числові таблиці у файлі Excel.

Чи варто, наприклад, брати відпустку, щоб робити ремонт? Або, наприклад, пожертвувати на ремонт всі літні вихідні? І, врешті-решт, можливо, в грошовому плані ваш час коштує більше? Може бути, зручніше і навіть дешевше заплатити кому-небудь, хто зробить цю роботу замість вас?

Безумовно варто ділити роботу – робіть те, що приносить радість, що порівняно просто, наприклад, фарбування стін. Можна навіть влаштувати «ремонтну вечірку», під час якої за допомогою друзів зробити прості роботи – в хорошій компанії і прекрасному настрої.

Можливо, вам потрібні не тільки робочі руки, а й порада професіонала при плануванні ремонту? Подумайте про залучення таких професіоналів, тому що дуже ймовірно, що оцінка і рекомендації професіонала дозволять вам зробити не тільки більш якісний, але і, в кінцевому рахунку, більш дешевий ремонт.

Скупий платить двічі

Всі ми чули цей вислів, але особливо корисно пам’ятати про нього під час ремонту. З моральної точки зору це не просто – ви вже витратили багато грошей, зіткнулися з безліччю непередбачених витрат, тому хочеться спробувати заощадити, де це можливо.

Можна купити більш дешеві меблі, більш дешевий кухонний гарнітур, ніж планували … В деяких випадках це може спрацювати, а в інших може трапитися зовсім навпаки. Якщо ви знаєте, що можете дозволити собі купити пару предметів дешевих меблів для вітальні, яка рідко використовується, то чому б і ні.

Але якщо ви хочете заощадити, наприклад, купуючи дешевшу сантехніку для кухні або для ванної кімнати, подумайте ще раз, тому що, швидше за все, заощадити таким чином не вдасться. Навпаки, через неякісні матеріали наступний ремонт доведеться робити набагато швидше, ніж варто було б, якби ви вибрали якісні і відносно більш дорогі матеріали.

Якщо ви вирішили відремонтувати кухню – варто переїхати в інше тимчасове житло

У цій ситуації може стати в нагоді порада професіонала – досвідчений фахівець зможе оцінити, в яких ситуаціях економія дійсно буде економією, а в яких – бомбою уповільненої дії.

Ефект має значення

Якщо ви розумієте, що великий ремонт, навіть якщо він необхідний, в конкретний момент неможливий, подумайте про менш болючі та дешевші способи поліпшення зовнішнього вигляду житлового середовища в короткостроковій перспективі. Пофарбувати стіни зовсім не дорого – світлі стіни додадуть будь-якому приміщенню свіжий вигляд, як і заміна пари дверей або меблів.

Можливо, у вашій квартирі є одна кімната, яка дійсно нагадує про ті часи, які ви хотіли б стерти з пам’яті – почніть з такої дрібниці! Замініть некрасиву лампу на дійсно якісну, якщо все інше в кімнаті виглядає більш-менш прийнятним, таке тимчасове рішення зовсім не з найгірших.

Замініть тільки ті речі, які не доведеться міняти після того, як ви приступите до більш серйозного ремонту. Вибирайте тільки ті матеріали, предмети та декоративні елементи, які здатні подумки інтегруватися в майбутній дизайн вашого будинку, і в цьому випадку не варто платити двічі …

(Visited 731 times, 1 visits today)