В загальному варіанті приховану електропроводку можна розділити на змінну і незмінну. Змінна електропроводка — це варіант прокладки, який дозволяє здійснювати заміну та (або) ремонт електропроводки (проводів) в процесі експлуатації без руйнування будівельних конструкцій.
Що таке незмінна електропроводка
Незмінна електропроводка — це та електропроводка, яку неможливо замінити і (або) відремонтувати без руйнування будівельних конструкцій або порушення цілісності штукатурки. Звичайно, що для житлового будинку краще підходить змінна електропроводка. Бувають різні випадки, коли електропроводка потребує заміни або ремонту (хоча б в банального вдосконалення для підключення більшої кількості споживачів електроенергії).
І якщо для кожного ремонту потрібно буде пробиватися через штукатурку, заміна або ремонт електропроводки обійдеться в досить солідну суму, не враховуючи таких «дрібниць», як тривалий час ремонту і сміття в житловому приміщенні.

Прокладка електропроводки в заміському будинку
Способи прокладання прихованої електропроводки
Залежно від класу безпеки приміщення застосовуються різні способи прокладання прихованої електропроводки. Так, у вибухонебезпечних зонах (деякі типи виробничих приміщень) прихована електропроводка прокладається в сталевих водогазопровідних трубах. Пожежонебезпечні приміщення вимагають тонкостінних та електрозварних труб.
Не варто думати, що пожежонебезпечне приміщення зустрічається тільки на виробництві. Воно може бути і в звичайному будинку. Для прикладу, досить часто у приватних котеджах або будинках влаштовують слюсарні або механічні майстерні. Зрозуміло, такі майстерні невеликі, але тим не менш вони є пожежонебезпечними (деревна стружка, іскри від металу, ганчір’я, що валяється в кутку, та ін). До пожежонебезпечних приміщень можна віднести і гараж, особливо якщо він розташований під будинком (паливо, мастильні матеріали та ін — все це горючі рідини).
Тому, перш ніж нехтувати пожежною безпекою, як слід подумайте: чи не підпадає будь-яке приміщення у вашому будинку під категорію підвищеної пожежної небезпеки? Якщо приміщення не відноситься до категорії вибухонебезпечних або пожежонебезпечних зон, то приховану проводку можна прокладати в гнучких металлорукавах, коробах, трубах з поліетилену, поліпропілену, вініпласту або в резинобітумних трубах.
Висновок
Спосіб прокладки електропроводки і її вигляд вибирають залежно від умов навколишнього середовища, вимог пожежної безпеки і марок використовуваних проводів і кабелів. Тому планування електропроводки слід починати з оцінки приміщення.