Що таке заклепка?

         

Болти, цвяхи і гвинти – це звичайні кріпильні елементи, які ви, ймовірно, використовували неодноразово при ремонті квартири. Але є ще один вид кріплення, який ви не часто використовуєте: заклепка. Ось що вам потрібно знати про заклепки.

Що таке заклепка?

Заклепка – це постійний механічне кріплення, використовуваний для з’єднання двох пластин. Оскільки вони носять постійний характер, їх сполуки схожі на з’єднання клейових або зварних з’єднань. Вони дуже сильні.

Як виглядає заклепка

Заклепка це циліндричний шматок сталі, який зазвичай виготовляється з низьковуглецевого матеріалу, але іноді з алюмінію, монелю або міді. У нього є тіло, так званий  хвостовик, кована головка на одному кінці, яка скріплює два окремих матеріалу, і хвіст, який загинають.

Велика заклепка може з’єднувати шматки металу, а малі заклепки можуть навіть з’єднуватися з папером або деревом, що робить їх універсальною застібкою. Хоча такий вид кріплення зазвичай використовується для підтримки зсувних навантажень, які перпендикулярні осі вала, хоча болти і гвинти краще підходять для цього типу з’єднання.

Типи заклепок

Є кілька різних типів заклепок, в залежності від функції, які вони будуть виконувати вони виготовляються з різних матеріалів та бувають різні за формою. Вони бувають  стандартні з круглою головкою, напівтрубчасті, приховані, сліпі, з фрикційним фіксатором та самопробивні.

Сліпа заклепка, стандартна заклепка і заклепка з потайною головкою є найпопулярнішими типами, що використовують по сьогодні. Стандартний тип використовується, коли не потрібна естетики вигляду, або на поверхнях, які не підходить по іншому з’єднати. Тип з потайною головкою використовується на плоских поверхнях, де є потреба у гладкому зовнішньому вигляді. Глуха, або прихована заклепка використовується, коли можливо отримати доступ тільки до однієї сторони з’єднуювальних пластин.

Заварювання головки заклепки в промисловості за допомогою паяльника

Заклепка в минулому

Заклепки використовувалися сотні років. До того, як зварювання і пайка не стали настільки поширеними, заклепка була кріпленням для важкої промисловості. Ними з’єднували мости,будували хмарочоси, використовували в суднобудуванні. Літаки, автомобілі та будівлі також були з’єднані один з одним за допомогою клепки. Вони навіть використовувалися на Титаніку, на кораблях під час Першої світової війни і в танках під час Другої світової війни. Хоча клепка зараз не найпопулярніша форма кріплення, вона все ще знаходить застосування в наші дні.

Заклепка як вид кріплення часто використовували для побудови мостів

Як кріплять заклепку

Заклепка поміщається в попередньо просвердлений або пробитий отвір. Потім кріплення вбивають молотком або інструментом спеціальної форми в отвір, який його деформує, щоб він розширювався в отворі, повністю його заповнюючи. По суті, по хвосту стукають до тих пір, поки він не деформується і не перетворюється в нову «голову», приймаючи форму гантелі. Це тримає заклепку на місці.

Спеціальний пневмопістолет використовують при роботі з поп-заклепками

Переваги та недоліки заклепок, як виду кріплення

Хоча вони не є найпопулярнішою формою кріплення, заклепки все ж мають свої переваги. Вони недорогі і прості в збірці. Крім того, вони довговічні, міцні і легкі, їх можна використовувати для з’єднання практично будь-яких матеріалів. Вони також можуть бути відполіровані і пофарбовані для гладкої поверхні в естетичних цілях. Заклепка має один головний недолік: сталість. Оскільки це постійний кріплення, розібрати його не так просто. Що розібрати такий вид з’єднання, заклепку потрібно висверлювати.

Ручний недорогий пістолет для поп-заклепок

Що таке поп-заклепка і як вона працює?

Поп-заклепка також називається сліпою або порожнистою заклепкою і використовується там, де ви можете працювати тільки з одного боку заклепки. Спеціальний пістолет або інструмент для витягування заклепок втягує головку  в корпус заклепки, яка потім розширюється на глухій стороні з’єднання. Як тільки він зустрічає поверхню з глухого боку з’єднання, оправлення замикається, викликаючи викид стрижня для створення щільного з’єднання. Поперечна заклепка може використовуватися в якості заміни гайок та болтів, гвинтів, зварних швів чи клеїв.

(Visited 1,111 times, 1 visits today)