Скління балкона, здійснюване з виносом

         

Останнім часом, з метою збільшення ефективної площі приміщення квартир, скління балкона часто стали здійснювати з виносом. Особливо актуально це для малометражних квартир, побудованих ще в 60-70-х роках минулого століття  іменованих в народі «хрущовками». Не можна сказати, що подібний проект узгоджується із законодавством, але, з урахуванням особливостей нашої країни, прецеденти такі зустрічаються повсюдно, і вже вибудуваний балкон з виносом (навіть у таких будинках) поки ніхто з наглядових органів не зносив.
З цієї причини ми і будемо розглядати варіант скління балкона з виносом, своїми руками відразу з урахуванням спорудження будинку при НЕЗАБУТНЬОМУ Микиті Сергійовичу або дещо пізніше.

Скління балкона в «хрущовці» з виносом

Перш за все, необхідно визначитися з переліком необхідних інструментів і будівельних матеріалів. Список в цьому випадку буде виглядати так:

 • апарат для зварювання з комплектом електродів;
 • металевий профіль (для зварювання каркаса);
 • болгарка і диски до неї;
 • перфоратор і електрична дрель (+ свердла до них);
 • схил і рівень;
 • набір шурупів-самонарізів з шуруповертом;
 • дерев’яні дошки і рейки;
 • тепло-, паро- та гідроізоляційні матеріали;
 • будівельні суміші для підлоги;http://helpremont.in.ua/sajdyng-z-dpk/
 • плитка (кераміка);
 • система «теплої підлоги»;
 • сайдинг для обшивки.

Кількість буде залежати від попередньо зроблених замірів та розрахунків, а також від прийняття рішення про те, яким буде утеплення, освітлення та обігрів балкона.

Конструкції балкона з виносом

Конструкції балкона з виносом

Демонтаж старих конструкцій

На цьому етапі  потрібно звільнити балкон від всіх колишніх конструкцій, після чого металеві елементи необхідно зрізати болгаркою (залишивши кілька сантиметрів металу для кріплення до штирів нової каркасної основи).

Монтаж нового каркаса

Здійснюється зварюванням ( з обов’язковим урахуванням несучих можливостей старої балконної плити). У хрущовках її міцність залишає бажати кращого, з причини чого, виносну конструкцію треба буде зміцнити не тільки до плити, а й до несучої стіни будівлі.

Схема виносу балконів

Схема виносу балконів

Крім того, в таких будинках бажано робити винос мінімальним (оптимально – тільки для розміщення утеплювача, що складе не більше 40-50 см).

Пристрій виносу балкону

Пристрій виносу балкону

Після закінчення зварювальних робіт всі елементи з металу необхідно покрити грунтовкою, щоб не допустити в подальшому появи корозії.

Покрівля

Укласти і закріпити просту односхилу покрівлю над каркасом зазвичай не складає труднощів, варто лише використовувати для неї полегшені матеріали (на кшталт ондуліна).

Система утеплення

При монтажі скла важливо пам’ятати про необхідність встановити відлив і козирок (при бажанні – ще і підвіконня). Якщо балкон буде виключно «літнім» – найкраще підійде розсувна система. Для використання ще й  в зимовий час краще поставити склопакети.

Після заливки усіх щілин монтажною піною беремося за  утеплення   балкона.  Першим шаром на металі буде пінополіуретан з тепловідбиваючою фольгою, на який монтується решетування з дерев’яних рейок. Отримані осередки заповнюються утеплювачем, утворюючим другий шар, після чого накладається і закріплюється (зазвичай степлером) третій – гідроізоляція.

На підлогу накладаємо дерев’яні лаги. Між ними поліуретанове покриття. Засипаємо шаром керамзиту 20-30 см. Заливаємо складом для вирівнювання підлоги. Далі монтуємо систему обігріву. Робимо її відповідно до інструкції або запрошуємо підготовлених фахівців.

Система обігріву

Оптимальним рішенням буде «тепла підлога» – установку якої слід проводити в точній відповідності з інструкцією в наборі (при цьому попередньо проконсультувавшись з фахівцями). Однак цілком можливо забезпечити балкону тепло і звичайними ІЧ-нагрівачами.

Зовнішня і внутрішня обробка

Зовнішню обробку сайдингом (враховуючи необхідність працювати на висоті) краще залишити професіоналам. Усередині ж можна «розгулятися» як завгодно, у відповідності зі своїми смаками. Головне – швидко не перетворювати такий балкон в чергове місце збору непотрібного мотлоху.

Внутрішнє оздоблення балкону

Внутрішнє оздоблення балкону

(Visited 906 times, 1 visits today)