Снігоприбиральна техніка для прибирання снігу

         

Снігоприбиральну техніку давно взяли на озброєння жителі приватних будинків. Вибираючи снігоприбиральну машину, потрібно врахувати умови експлуатації, площа і рельєф ділянки. І, знаючи все це, підібрати машину з потрібними типом і потужністю двигуна.

Снігоприбиральна машина

Отже, снігоприбиральні машини – спеціальна техніка, призначена для прибирання снігу. Конструкція машини, перш за все, включає в себе двигун, бензиновий або електричний. Двигуни бувають двох типів: лаповий або фрезерний (фрезерно-ротової, шнекороторний, роторний).

Зібраний шнеками (стрижень, який має гвинтову грань, що проходить уздовж його осі) переважно без опадів або відразу відводиться через спеціальний канал, або направляється в обертовий ротор, або крильчатку (у формі циліндра), за допомогою якої відкидається на віддалене відстань. Воно безпосередньо залежить від потужності машини. Рухається борець зі сніговими заметами на колесах або гусеницях.

Різниця між ними – в здатності проходити складні ділянки. Напрямок руху машини задається за допомогою рукояток, але є більш потужні моделі з сидінням, на яких можна пересуватися.

Трактор для прибирання снігу

Для прибирання вулиць і тротуарів використовують механізовану техніку

Снігоприбиральна машина з електричним двигуном

Снігоприбирачі з електричним двигуном вважаються малопотужними (не більше 5 к.с.). Їх зручно використовувати на невеликій території для збору пухкого снігу, а ось чистка зледенілих ділянок їм протипоказана.

Один істотний недолік електричних снігоприбиральних машин – низька маневреність. По-перше, ви буквально прив’язані до проводу, який істотно обмежує руху, по-друге, при роботі з ними потрібно бути дуже обережним, щоб провід не потрапив під працюють ротори.

Снігоприбиральна техніка з бензиновим двигуном

Снігоприбиральна техніка з бензиновим двигуном дорожче електричних зразків, але має більш високими експлуатаційними характеристиками.

Снігоприбиральна техніка з бензиновим двигуном

Снігоприбиральна техніка з бензиновим двигуном

Вся справа в тому, що двигун на бензині має більший обсяг, тому забезпечує захоплення, а значить, і переробку більшої кількості снігу. Знаючи продуктивність машини, можна приблизно розрахувати час, який їй буде потрібно для прибирання окремої ділянки, але тут потрібно буде врахувати рельєф і стан снігу (тільки випав м’який або вже злежаний і зледенілий).

Бензинові двигуни

Бензинові двигуни, якими оснащуються снегоуборщики, існують двох типів: дво- і чотиритактні. Перші заправляються малобензіновой сумішшю, що дозволяє економити на паливі, але несе за собою інші складності. Наприклад, при низьких температурах такий двигун може не завестися.

Особливу увагу потрібно приділяти кількості масла, що заливається: наллєте менше, ніж потрібно, – збільшиться знос двигуна, переборщіть – погубите свічі запалювання, до того ж будь-яке порушення пропорцій призведе до викиду токсичних відходів.

Чотиритактний двигун, в свою чергу, має набагато більший ресурс роботи. Хоча працює виключно на бензині, але використовує його він набагато економічніше, такий двигун простіше запускати, і вироблені їм вихлопні гази менш токсичні.

Так що, вибираючи між бензином і електрикою, подумайте, що для вас важливіше: велика потужність і продуктивність або низька ціна і екологічна безпека.

Для роботи снігоприбирача на бензиновому двигуні необхідно паливо марки А-92. Півторалітрового бака, яким володіє більшість машин, вистачить приблизно на 45 хвилин роботи. Також для «заправки» будуть потрібні антифризи і масла синтетичного або напівсинтетичного походження.

Несамохідні снігоприбиральні машини

Несамохідні снігоприбиральні машини споряджають як бензиновими, так і електричними моторами. Для зручності у використанні виробники подбали про порівняно невеликій вазі техніки (близько 40 кг). Двигун в такій машині, як правило, має не перевищує 6 л. с. потужність, смужка снігу, яку вони захоплюють, шириною від 50 см.

Крильчаткою, яка збільшує відстань викиду снігу, ці моделі не оснащуються, так як є одноступінчастими. Тому зібраний сніг ви віддаліть максимум на 10 метрів. Це економічний варіант для тих, хто доглядає за невеликим за площею рівним ділянкою. Він легко маневрує навіть в маленькі закутках.

Завдяки тому, що такі машини обладнані прогумованими шнеками, вони незамінні при чищенні поверхонь, викладених керамічною плиткою, або, наприклад, крихкого крижаного катка.

Самохідні снігоприбиральні машини

Цей тип снігоприбирачів потужніший за попередній. Головний плюс – відстань, на яке вони здатні викидати сніг може досягати 18 м. Все завдяки системі збору снігу: в них обертається ротор, відповідальний за викид снігу, незалежний від шнеків, подрібнюючих і збирають його.

До того ж, самохідні машини обладнані металевими шнеками і іноді додатковими зубцями, тому з заледенілими ділянками, спресованим снігом справляються без праці. Найчастіше самохідні снігоприбиральні машини оснащуються бензиновими двигунами, але бувають і з електричним мотором.

Самохідні снігоприбиральні машини часто оснащуються підсвічуванням для роботи в темний час доби – на них встановлюється галогенова фара. Виробники піклуються і тому, щоб у людини, керуючого технікою, не замерзли руки, для цього в рукоятки вбудовується підігрів.

(Visited 235 times, 1 visits today)