Способи кріплення гіпсокартону

         

Для вирівнювання стіни і позбавлення від недоліків її покривають гіпсокартоном. Після проведення оцінки стану поверхні можна визначити спосіб монтажу. У будівництві в основному користуються попитом два варіанти: монтаж на каркас з металопрофілю або на клей.

Монтаж на каркас

Застосовують конструкцію з металопрофілю, коли стіна нерівна і поганої якості, перепади складають більше 20 мм. Такий спосіб обробки стіни досить простий і зручний, крім того, залишається простір для монтажу електрообладнання. Профіль стандартного розміру, тому його легко кріпити до стіни за допомогою підвісів.

Для досягнення рівних вертикальних і горизонтальних ліній використовують рівень і шнурок. Конструкція не повинна мати опуклостей і западин. Спочатку по всій довжині стіни монтується направляючий металопрофіль, потім в паз кріпиться шурупами стієчний профіль. Стієчний профіль потрібно фіксувати від кута стіни на відстані 60 сантиметрів один від одного. Слід мати на увазі, що ширина гіпсокартону 120 см, а довжина 250 сантиметрів.

Монтаж гипсокартону на клей

Монтаж гипсокартону на клей

Профіль можна чіпляти на підвіси або безпосередньо до стіни, використовуючи дюбель необхідного розміру. Після створення всієї конструкції з профілю можна приступати до монтажу самих листів. Листи пригвинчуються шурупами, відстань між ними 10-15 см, капелюшки потрібно топити, щоб потім можна було закласти шпаклівкою. Стики обробити, застосовуючи стрічку і шпаклівку. Після висихання шпаклівки нерівності згладити наждачним папером.

Монтаж гипсокартону на клей

У тому випадку, коли стіни більш-менш рівні, можна кріпити листи гіпсокартону на клей. Якщо хочете заощадити, то можна взяти гіпсову штукатурку. Її можна застосовувати, якщо перепади не більше 10 міліметрів.

Перед обклеюванням листів, слід прогрунтувати поверхню стіни. Потім нанести клей або шпаклівку по периметру аркуша і посередині. Притиснути гіпсокартон в потрібне місце і притиснути. Використовуючи будівельний рівень, вирівняти лист. При необхідності поглиблення гіпсокартону, простукати по ньому гумовим молотком, використовуючи в якості страховки дошку. Вона захистить від продавлювання в гіпсокартоні. Перший лист потрібно виставити максимально точно.

Монтаж гіпсокартону на каркас з металопрофілю

Монтаж гіпсокартону на каркас з металопрофілю

Для монтажу наступного листа використовувати алюмінієве правило і молоток. За зазорам визначити, де просадити, а де додати більше клею. Якщо на стінах є великі нерівності, то потрібно нарізати шматки гіпсокартону розміром 10х10 см і приклеїти в необхідних місцях, а вже після клеїти до них весь лист.

Після оздоблювальних робіт готова стіна завжди буде рівна і готова до наступних опоряджувальних і декоративним роботам.

(Visited 1,182 times, 1 visits today)