Способи підключення вимикачів і їх види

         

Установка вимикача в приміщенні одна з найвідповідальніших процедур під час ремонту квартири або будинку. Коли людина вирішує, що йому необхідно провести в своєму приміщенні капітальний ремонт, він, звичайно ж, замислюється не тільки про те, щоб поклеїти шпалери і побілити стелю, але і замінити вже стару, яка вийшла з ладу електропроводку. На прилавках будівельних магазинів у відділі електрики сьогодні можна придбати найрізноманітніші товари з цієї галузі, іноземного або вітчизняного виробництва, вам варто тільки вибрати необхідні для вас моделі, які будуть відповідати всім будівельним нормам.

Вимикач в домі

Вимикач в домі

З приходом нових сучасних стандартів або як їх називають європейськими, все частіше люди виправляють пережитки комуністичної епохи, високо вмонтовані розетки і вимикачі. Нові будинки вже спочатку здаються з електричними пристроями, встановлені за новими правилами, що дозволяє новоселам не переробляти, а тільки замінити непривабливі вимикачі на інші, більш якісні та оригінальні. Власникам старого житла, щоб відповідати всі сучасним нормам доводиться повністю замінювати вже не придатну проводку, на більш поліпшену і практичну.

Європейські стандарти побутових електричних пристроїв:

 • Вимикачі встановлюють зазвичай на висоті 80-90 сантиметрів від підлоги, яка відповідає опущеній руці до долоні, таким чином, не треба піднімати вгору руку, щоб включити світло.
 • Розетки монтуються на висоті приблизно 20-30 сантиметрів від підлоги, це допомагає заховати дроти, щоб вони не бовталися і не псували зовнішній вигляд приміщення.

Під час розробки дизайн проекту ви можете розглянути, як вам зручно можна розставити вимикачі та розетки, адже не обов’язково слід притримуватись певних норм, тому що ремонт квартири ви робите для себе і своєї сім’ї, де має бути все практично і комфортно.

Сучасні вимикачі: види і функції

Перед тим як придбати необхідний для вас вимикач вам слід ознайомитися з широким асортиментом електричних товарів, представлених у різних будівельних магазинах. Для того щоб вам було простіше розібратися з необмеженим вибором цих популярних електричних приладів, розглянемо з якими пристроями ви зможете зіткнутися.

Вимикачі випускаються:

 • для прихованої проводки – це завжди елегантні та декоративні пристрої, які прилягають щільно до стіни, які сьогодні користуються великою популярність серед населення.
 • для відкритої проводки або як їх ще називають «накладні» – це недорогі моделі, досить сильно виступають від стіни, і використовувалися в старих квартирах.

Види вимикачів:

 • Одноклавішних – для управління одним джерелом світла.
 • Багатоклавішні – допомагають управляти відразу декількома джерелами світла, і дозволяють включати тільки необхідне для вас освітлення.
 • З підсвічуванням – чудово допомагає орієнтувати в темний час доби, зручно використовувати для ванни і туалетної кімнати.
 • З дистанційним управлінням – дозволить, не встаючи з дивана керувати будь-яким джерелом світла.
 • Прохідні вимикачі – володіють функцією перемикання світла, такі пристосування зручно встановлювати у великих приміщеннях, щоб не створювати зайвого ходження уздовж кімнат, щоб вимкнути світло.
 • З диммером або світлорегулятором – дозволять регулювати потрібну яскравість освітлення для приміщення. Такі вимикачі допоможуть заощадити час, сили і звичайно електроенергію.
 • Вимикачі, призначені для приміщень з підвищеною вологістю і вуличного використання – вони оснащені спеціальними кришками, які захищають пристрої від попадання води і бруду
Вимикач з підсвіткою

Вимикач з підсвіткою

Типи підключення проводів до вимикача

Перед тим як самостійно встановити електричний вимикач вам слід детально вивчити кожну деталь цього дивного і корисного пристрою для домашнього вжитку. При покупці вимикача вам слід звернути, що існує два види підключень проводів до даного пристрою.

 • Самозажимні клеми – завдяки сучасним технологіям, майстри можуть за допомогою них досить швидко і легко встановити вимикач.
 • Гвинтові затиски – підготовлені дроти поміщаються в колодку, а потім закручуються гвинтами за допомогою викрутки. У цього виду є свої недоліки, з часом гвинт потихеньку розкручуються і кріплення слабшає, тому для підтримки відмінного стану доводиться постійно контролювати і підтягувати гвинтове з’єднання.

Етапи установки вимикача своїми руками

Багато хто робить часто ремонт квартири своїми руками, самостійно монтують різноманітні електричні пристрої. Для тих, хто вперше зіткнувся з цією проблемою постає питання, а як встановити вимикач, щоб він працював довго і надійно. У цій статті буде докладно описаний план дій монтажу електричного вимикача, який обов’язково допоможе впоратися з виниклим у початківців електриків питанням.

Перед тим як встановити вимикач вам слід обов’язково визначитися з моделлю пристрою, який ви плануєте прикріпити до стіни. Від цього буде залежати, яку схему підключення вам потрібно буде вивчити і дотримуватися під час проведення ремонтних робіт.

Для монтажу електричного вимикача вам будуть потрібні інструменти:

 • Індикаторна викрутка
 • Хрестова викрутка
 • Будівельний ніж для зняття ізоляції
 • Рівень
 • Олівець
 • Пасатижі

Установка вимикача своїми руками:

 1. Найголовнішим етапом роботи буде відключення електрики. Для цього вам слід в електричному щиті, який часто знаходиться в суспільному коридорі, важіль автоматичних вимикачів перевести в стан «ВИМК», тобто просто опустити його вниз. Потім вам потрібно переконатися, чи немає світла в кімнаті, в якій ви будете проводити ремонтні роботи. Найкраще встановлювати електричні прилади в світлий час доби.
 2. Підготувати монтажну коробку, очистивши її від пилу бруду, якщо у вас такий прилад відсутній, то радимо вам його обов’язково придбати, їх випускають в пластиковому корпусі з п’ятьма готовими дірочками для проводів. За допомогою такого корисного предмета в електриці ви легко і швидко, а також якісно можете провести роботи по з’єднанню електричних проводів.
 3. Потім за допомогою обраного вами вимикача, з гвинтовим з’єднанням або самозатискного, ви закріплюєте підготовлені дроти строго за готовою схемою підключення.
 4. Підготовлена монтажна коробка закріплюється в нішу стіни, так щоб вона щільно трималася і не випадала.
 5. Встановити декоративну рамку вашого вимикача.
 6. В електричному коридорному лічильнику відновити подачу електрики в кімнату.
 7. І останнім заключним моментом буде перевірка роботи встановленого вами вимикача.

Таким способом ви можете підключити абсолютно будь-якого виду, наприклад одноклавішний, двоклавішний, прохідний або іншої моделі вимикача. Робота не забере у вас багато часу, якщо будете дотримуватися інструкції монтажу електричних пристроїв, завдяки сучасним пристосування тепер будь-який бажаючий може стати домашнім електриком.

Установка вимикача своїми руками

Установка вимикача своїми руками

Техніка безпеки при самостійному монтажі вимикача

Обов’язково слід пам’ятати, що монтаж вимикача і розеток повинен проходити строго за певною схемою і при дотриманні всіх основних правил техніки безпеки, які допоможуть вам зберегти життя і здоров’я. Пам’ятайте, що всі роботи з електрикою ви повинні проводити не під напругою, для цього вам слід обов’язково вимкнути його в щитку, який знаходиться в коридорі. Після цього не забудьте перевірити відсутність світла в приміщення, в якому будете проводити ремонтні роботи і тільки тоді беріться до роботи пов’язані з електричними проводами.

(Visited 3,203 times, 1 visits today)