У наш час, люди все частіше звертають увагу на інноваційні проекти. Меблі, включаючи кухонні, не є винятком, адже при створенні використовуються сучасні матеріали, стильний дизайн, багатофункціональність. Сучасна кухня стане справжнім помічником господині і повною мірою створить комфортні умови при приготуванні їжі.
З безлічі новинок кухонних меблів, особливе місце займає модельний ряд декількох видів:
- кухні в стилі хай-тек;
- кухні в стилі арт;
- кухні в стилі мінімалізм.
Кухні в стилі хай-тек
Сучасний дизайнерський напрямок в кухонній промисловості хай-тек з’явився відносно недавно, проте став одним з найбільш популярних. Виробники кухонь в даному напрямку використовують правильні геометричні форми, що надає меблям досить строгий і прагматичний вид. Для того, щоб додати індивідуальність, використовуються різні сучасні, високотехнологічні будівельні матеріали в поєднанні з металопластиком, склом та ін.
Поверхня подібної кухні, найчастіше, гладка, з оцинкованим або металевим відтінком. Завдяки використанню сучасних будівельних матеріалів, які рясніють різноманітністю кольорових гам (найбільш часто використовується домінуючий колір у поєднанні з металевим відтінком), можна підібрати таку кухню, яка буде найкраще вписуватися в дизайн будинку або квартири в цілому.
Кухні в стилі хай-тек виділяються відмінними функціональними можливостями. У них монтуються новітні розробки зі світу кухонної техніки. Завдяки цьому, господині буде дуже комфортно готувати їжу в подібних умовах.
Купуючи подібну кухню, господар будинку кидає виклик сформованим багаторічним стереотипам, адже стиль хай-тек повністю відкидає застосування традиційних матеріалів, а також похідних від них.
Кухні в стилі арт
Подібні кухні – це плід поєднання двох дизайнерських напрямків: традиційний неокласицизм і новаторський модерн. Застосування даних стилів, в повній мірі, відтворюють оригінальний дизайн і розкішний інтер’єр. Кухні в стилі арт досить дорогі, однак барвисті відтінки і оригінальний стиль не залишить байдужим жодного з мешканців будинку.
Кухні в стилі арт найбільш підійдуть тим, хто, по-справжньому, є цінителем старовини та антикварних виробів, адже подібний предмет меблів щонайкраще буде поєднуватися з предметами мистецтва.
В якості матеріалів для виготовлення кухонних меблів у стилі арт використовується:
деревина (полірована, інкрустована, лакована) або похідні дерева – в якості основного матеріалу;
- метал – нержавіюча сталь або ж алюмінієві сплави;
- натуральна шкіра;
- Скло;
- шовкові або атласні тканини;
- Скло.
У класичному варіанті, кухні в стилі арт виробляються в чорно-білих тонах, проте в наші дні, для того, щоб загальний інтер’єр житла був максимально гармонійним, використовуються і інші поєднання: сріблястий і чорний, колір шоколаду і білий і т. д. Слід пам’ятати, що до основних гаммою кольорів кухонь в стилі арт відноситься металеві, кольору каменю і шкіри.
Кухні в стилі арт підкреслять вишуканість смаку господарів і прихильність до мистецтва.
Кухні в стилі мінімалізм
Подібний дизайнерський підхід найкращим чином підійде для тих, хто любить бездоганну чистоту і порядок. Кухні в стилі мінімалізм переважають тенденції компактності і простоти. У них не передбачені такі якісь надмірності декоративності. Зовні, з кухонь в цьому стилі виділяються тільки великі відкриті поверхні, без дрібних декорацій, і велика кількість вбудованої техніки.
Дані кухні виготовляються переважно з скла, пластику, металу з хромованим покриттям і алюмінієвих сплавів, набагато рідше з натуральних матеріалів (дерево, цегла, камінь, і ін.). Завдяки різноманітності кольорових гам застосовуваних матеріалів, вона ідеально впишеться в загальну картину інтер’єру в будь-якому житловому приміщенні.
Установка кухонь в стилі мінімалізм буде найбільш актуальна в квартирах і будинках, де площа кухонного приміщення невелика. До того ж, використання даного предмету меблів все частіше стало застосовуватися в комерційних закладах або ж у студіях, де зовнішній вигляд обідньої зони не грає великої ролі. Також, подібна кухня ідеально підійде для людей з обмеженим сімейним бюджетом, адже її собівартість невелика. Єдиний фактор, який може суттєво підвищити ціну – вибір техніки для монтування в кухонні меблі.