Світловідбивачі для дитини. Навіщо вони потрібні і які вибрати?

         

Безпека дітей на вулиці – дуже важлива тема. Кожні кілька днів в результаті дорожньо-транспортної пригоди одна дитина гине або отримує довічні каліцтва. Для будь-якої сім’ї смерть коханої людини – величезна трагедія. А якщо в аварії страждає дитина, горе стає непосильним. Мабуть, багатьох нещасть можна було б уникнути, якби малюка було видно на дорозі здалеку.
Для цього призначені світловідбиваючі елементи, прикріплені до одягу.
Не знаєте, який тип відблисків вибрати і як переконати сина чи дочку носити світловідбиваючі наліпки на одяг ?

Світловідбивачі для дитини. Навіщо вони потрібні і які вибрати?

Доцільність використання рефлекторів

Коли справа стосується безпеки дорожнього руху, час має першорядне значення. Водій, який помітив людину на проїжджій частині, має шанс загальмувати або виконати інший маневр. Однак те, що пішохід бачить машину на вулиці, не обов’язково означає, що його бачить водій. Пішоходи в темному одязі помітні з відстані близько 40 метрів. Часто цього недостатньо для того, щоб потрібні рефлекси водія спрацювали. У разі, якщо пішохід носить світловідбиваючий елемент, ця відстань збільшується до 150 м. Тоді керуючий транспортним засобом має додаткові секунди на реакцію. Ось чому так важливо, щоб кожен на дорозі носив світловідбиваючий одяг.

Дорожня безграмотність

Деякі батьки вважають відблиски непотрібною приналежністю. Вони стверджують, що завжди тримають дитину за руку і вночі нікуди з нею не ходять. По-перше, неможливо постійно супроводжувати сина або дочку. По-друге, нещасні випадки відбуваються не тільки з настанням темряви. Досить туманного або похмурого дня, щоб пішоходи без підсвічування були практично непомітні на дорозі.

Маленькі діти не підозрюють про небезпеки, що можуть трапитись з ними на вулиці. Старші часто відволікаються – повертаючись групами зі школи, дуріють або дивляться в телефон, забуваючи, що йдуть по узбіччю дороги. Всі ці обставини можуть привести до несприятливої ситуації або ДТП.

Види світловідбивачів для дітей

У магазинах можна знайти різні види світловідбивачів для дітей – бірки, стрічки, жилети, наклейки і навіть світловідбиваючі рюкзаки. Під час сімейних ярмарків і шкільних заходів, організованих поліцією, відбивачі часто видаються безкоштовно. Якщо ви зіткнулися з дилемою, який тип відбивачів купити, рекомендується звернути увагу на:

Жилети – це вид світловідбивачів, які охоче використовують дитячі сади. Їх перевага – великий розмір, а значить, велика поверхня, що відбиває. Жилет легко і швидко надягати поверх одягу дитини.

Світловідбиваючі наклейки і брелоки – це невеликі гаджети, які можна прикріпити, наприклад, до рюкзака або куртки. Завдяки тому, що вони прикріплені постійно, вам не потрібно пам’ятати про них перед виходом з дому. Великий вибір візерунків і кольорів (наприклад, теми з популярних мультфільмів) допомагає навіть більш старшим дітям зробити свій вибір.

Пов’язки на голову – вид відблисків, який найчастіше носять підлітки і дорослі. Проста форма робить смуги непомітними в повсякденному використанні, і вони виконують свою функцію після настання темряви. Аксессуарможно прикріпити, наприклад, до портмоне, ременя рюкзака або на манжеті куртки.

Відповідальна позиція батьків

Молодші діти не розуміють небезпек на дорозі, а старші вважають, що можуть захистити себе від них. На жаль, навіть чітке дотримання світлофора не завжди може захистити людину від біди. Діти повинні знати, що не всі ситуації на вулиці залежать від них. Дорослі пам’ятають принцип обмеженого довіри на дорозі, тому намагаються передати його дитині якомога раніше. Крім розмов і інформування дітей про небезпеки, що підстерігають на дорозі, потрібно радити їм, як захистити себе від них. Світловідбиваючі елементи на одязі можуть надати таку безпеку.

Що робити, якщо дитина, незважаючи на вагомі аргументи, відмовляється надягати світловідбивачі? Ось кілька порад:

Сходіть ввечері з дитиною в машину і покажіть йому, наскільки погано помітні пішоходи без рефлекторів. Намалюйте йому ситуацію з автомобілем, що рухається на високій швидкості та раптовою появою перед ним пішохода.

Відведіть дитину в затінену кімнату та покажіть, як працюють відблиски. Нехай він сам побачить, наскільки добре від них відбивається світло.

Вибрати відбивач дочка або син можуть самостійно. Якщо дитина хоче пов’язку на очі – купіть йому її. Сподобалася зв’язка ключів з улюбленою твариною – погодьтеся з бажанням дитини.

Будьте прикладом: самі носите світловідбиваючий елемент на своєму одязі. Діти люблять наслідувати дорослим.

Не потрібно стояти за ціною! Коли справа доходить до безпеки, гроші не мають значення, а за відсутність світловідбивних елементів після настання темряви стягується штраф.

(Visited 243 times, 1 visits today)