Тепла підлога – переваги, види, вимоги та властивості

         

Тепла підлога – це більш низьке споживання тепла і рівномірний розподіл температури в приміщенні. Обігрів поверхні, особливо підігрів підлоги, вважається найбільш сприятливою системою обігріву для людини з урахуванням фізіологічного розподілу температури тіла.

Це також дозволяє знизити температуру в приміщенні приблизно на 2 C, зберігаючи при цьому відчуття теплового комфорту, а це означає, що людина відчуває приємне тепло при 20, а не при 22 C, як при радіаторному обігріві. Серед іншого, з цієї причини підлоги з підігрівом встановлюються в наших будинках частіше, і не тільки у ванній, але і в інших кімнатах.

Монтаж теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги

Тепла підлога – переваги

З точки зору вимог, пов’язаних з раціональним споживанням енергії і в той же час забезпеченням комфортних умов для користувачів будівлі, одним з найбільш вигідних і все більш широко використовуваних рішень є системи поверхневого опалення, особливо теплі підлоги.

Використання теплої підлоги в будівлі дозволяє знизити рівень споживання тепла на експлуатаційні потреби, що безпосередньо впливає на зниження викидів продуктів згорання палива, в тому числі CO 2 та інших шкідливих речовин, в навколишнє середовище. Це особливо важливо при використанні вугілля для виробництва палива, палива з дуже високим ступенем роздратування в результаті його згоряння. Це досягається в результаті подачі тепла на велику площу, а не на окремі радіатори, як у випадку з традиційним радіаторні опаленням. Це дозволяє знизити температуру теплоносія, який можна виробляти завдяки пристроям, які працюють в низькотемпературних системах, які використовують відновлювану енергію від землі, сонячну радіацію та інші.

Підпідлогове опалювання, в порівнянні з традиційним радіатором, характеризується більш рівномірним розподілом температури в опалювальному приміщенні. В результаті можна знизити температуру повітря в приміщенні навіть на 2-3 До порівняно зі звичайним опаленням. З використанням теплої підлоги температура на рівні ніг людини вище, ніж на рівні голови, що сприятливо з фізіологічних причин. На відміну від нагрівання повітря, який також все частіше використовується, при нагріванні поверхні ефект тяги уникає завдяки тому, що тепло передається в навколишнє середовище, головним чином через явища теплового випромінювання. Ослаблення конвективного руху повітря в обговорюваній опалювальній системі сприяє зменшенню явища пилоутворення, що робить позитивний вплив на добробут людей з алергічними проблемами, а також із захворюваннями дихальних шляхів.

Переваги даної системи включають його вбудовування в конструкцію підлоги, що усуває необхідність в наданні місця для додаткового обладнання в просторі приміщення. Ця перевага іноді згадується як недолік, тому що воно створює обмеження в функціональному рішенні кімнат. Насправді, перед проектуванням установки потрібно визначити розподіл меблів та іншого обладнання в кімнатах, так щоб вони не покривали поверхню нагріву. Рекомендується використовувати меблі на ніжках, щоб забезпечити мінімальну циркуляцію повітря на поверхні нагрівання.

Що таке “поверх”

Варто пояснити проблеми понять, які часто використовуються неправильно. Термін «поверх» слід розуміти, як горизонтальну перегородку будівлі, зазвичай складається з декількох шарів і інших елементів, що виконують різні функції, серед яких слід згадати: ґрунтовку, вирівнювання, ізоляцію (з теплової та / або акустичною ізоляцією), а також водонепроникну і / або парашут.

Вся багатошарова система розміщується на будівельному шарі або вбудовується в несучу систему, як, наприклад, для підлог на балках або на фальшполах, де тепло- або звукоізоляція може заповнити простір між балками або стійками і гратами.

Структурним елементом в підлогах на землі зазвичай є бетонна плита, розташована на землі або фундаменті, а підлогу над кімнатами або повітряними просторами має стелю. Невіддільним елементом підлоги є шар або обробка на стороні приміщення, незалежно від використовуваного матеріалу, званого покриттям підлоги. Часто за аналогією з терміном, використовуваним в термінології використовуваного шару, слово «поверх» називається підлогою.

Тепла підлога у квартирі

Тепла підлога у квартирі

Тепла підлога – види технологій

Підлоги з підігрівом можна виготовляти по мокрій, сухий або змішаної технології. Це відноситься до будівельних, вирівнює і грунтовки верствам. У грунтовці теплих підлог, виконаної по мокрій технології, вмонтовані нагрівальні кабелі, завдяки чому цей шар стає плоским нагрівальним елементом. У сухій технології нагрівальні кабелі розміщуються безпосередньо під підлогою, вони часто поєднуються з елементами з алюмінієвого листа, у вигляді пластин, що утворюють ребра нагрівальних елементів. Кабелі також можуть бути розміщені в просторі під підлогою.

Робота підлогового опалення можлива завдяки використанню одного з двох видів енергії:

  • тепло, використовуючи воду і рідше повітря як енергоносій, звідси і термін вода або повітряне опалення;
  • електрику, завдяки якому кабелі, мати або нагрівальні плівки належним чином нагріваються.

Вимоги до теплоізоляції підлоги

Основним параметром, що позначає теплоізоляцію підлоги в захисної конструкції будівлі, є коефіцієнт теплопередачі U C, виражений у Вт / (м 2) .K). Вимоги до цього параметру, зазначені в технічних умовах будівництва, сформульовані в першу чергу для конструкцій з неопалювальними статями.

Однак, оскільки підлоги з підігрівом також використовуються в зовнішніх перегородках, тому частина перегородки, яка знаходиться між нагрівальними елементами і неопалюваним або опалювальним приміщенням, але з набагато більш низькою температурою, ніж в приміщенні з системою обігріву, також повинна забезпечувати належну теплоізоляцію.

Висновок

Підігрів підлоги забезпечує більший комфорт і менші втрати енергії, ніж установка з радіаторами, а його елементи приховані і не псують ваш інтер’єр. Але вибір залишається за вами.

(Visited 3,092 times, 18 visits today)