Чому для теплових насосів необхідне низькотемпературне опалення

         

Якщо ви використовуєте теплові циркулярні насоси в своєму будинку, вам настійно рекомендується доповнити їх низькотемпературними системами опалення. Якій системі віддати перевагу, щоб не пошкодувати про свій вибір в подальшому?

Серед найбільш популярних і які найркаще зарекомендували себе систем виділяють наступні:

  1. Система водяного обігріву – також її називають «тепла підлога»
  2. Опалення за допомогою повітря

З усіх представників теплових систем саме ці найбільш оптимально і успішно справляються із завданням автономного опалення, при цьому їх можна підключати також і до центральної опалювальної системи.

І все ж, чим хороша саме низькотемпературна опалювальна система?

Низькотемпературна система опалення

Низькотемпературна система опалення

Якщо ви використовуєте сучасну радіаторну систему, можна помітити дуже маленьку різницю в температурі на вході і виході. У разі коли в двотрубний генератор подається теплоносій, він має температуру 55 ° C, температура на виході буде складати не більше 45 ° C. При використанні системи водяного обігріву «тепла підлога» різниця вхідної температури і температури на виході може бути не набагато менше.

Через що таке відбувається?

Розгадка криється в тому, яким чином працює компресор у такого виробу, як тепловий поверхневий насос. Для кращого розуміння цього процесу можна звернутися до прикладу роботу будь-якого автомобіля.
Можна витрачати паливо в автомобілі найбільш оптимально, грунтуючись на марці, а також моделі цього автомобіля. Інтенсивність, з якої витрачається паливо, може збільшуватися або зменшуватися, цей показник залежить від того, до якої швидкості розганяється автомобіль. Як правило, найбільш оптимальний результат спостерігається при розгоні до швидкості 90-100 км / ч. Ситуація з компресором насоса схожа на ситуацію з автомобілями. Компресор буде найбільш ефективний, якщо його нагріти до 30 ° C. Це правило застосовується до будь-яких сучасних компресорів від будь-яких виробників.
Як ми можемо використовувати цю закономірність на практиці? У таких системах як геотермальний колектор температура теплоносія досягає 5-10 ° C. Аналогічна температура спостерігається також у відкритих водяних систем. Слід віддавати перевагу таким системам, де теплоносій нагрівається до 30-40 ° C. Дане співвідношення максимально економічне і оптимальне за всіма параметрами.
Саме такого співвідношення дозволяють домогтися системи повітряного опалення, а крім них ще й системи водного обігріву, звані «теплою підлогою». На цих системах засновані сучасні насосні станції. Якщо грунтуватися на будівельних свідченнях і свідченнях, що відносяться до здоров’я людей, температура в теплоносіях таких систем повинна утримуватися на рівні 35 ° C.
Якщо перевищити дані температурні показники, повітря в будинку може стати занадто теплим і сухим. При подібних умовах у деяких людей може спостерігатися ускладнене дихання, також високі температури підвищують ризик пожежі.
На цих та деяких інших перевагах грунтується популярність «теплих підлог». Ці системи дозволяють найбільш ефективно витрачати електроенергію, підтримувати комфортний мікроклімат в приміщенні. Все це робить їх кращим варіантом при виборі системи опалення.

(Visited 677 times, 1 visits today)