Тротуарна плитка своїми руками

         

При облаштуванні під’їзних шляхів для автомобіля у дворі будинку, або благоустрою території все більшої популярності набуває застосування тротуарної плитки. Для відповідності вимогам якості, необхідно дотримуватися кількох правил при її виготовленні.

По-перше, визначитися для чого потрібно плиткове покриття. Якщо потрібно окультурити пішохідну зону, то відразу варто подумати про зимових умовах. Краще використовувати шорстку поверхню виробу, щоб було відсутнє ковзання при утворенні льоду. Це буде оптимальним вимогою і для автотранспортного проїзду. Для економії коштів, в першому випадку можна зупинитися на товщині плитки 20-25 мм. Плитка під транспорт має бути товщиною не менше 40 мм.

По-друге, вибрати колір і форму тротуарної плитки. Важко порадити щось конкретно, оскільки у кожної людини є своє особисте сприйняття естетичних понять. Однак, виходячи з досвіду, для садових доріжок краще застосовувати вироби прямокутної форми, які легко можна обмежити поребриком (або бордюром). Господарський дворик власного будинку можна викласти з фігурною плитки. Причому конструкція буде органічно виглядати, якщо буде застосовано два кольори, наприклад, бордовий і білий. Варто пам’ятати, що з часом забарвлення плитки втратить насиченість, тому необхідно закладати відразу підвищену кількість барвника. Процес виготовлення описаний у багатьох джерелах. Особливу увагу варто приділити застосуванню в процесі виробництво спеціального пластифікатора, що дозволяє плитці при морозах не наражатися на додаткових навантажень.

По-третє, до укладання тротуарної плитки необхідно зробити обрамлення будівельного майданчика бордюрним каменем. Далі, в залежності від призначення, засипається піщано-гравійної сумішшю (ПГС) підстава ділянки. Рекомендована товщина під пішохідну доріжку 10-15 см, а під автомобільний транспорт до ПГС слід засипати щебінку шаром 5-10 см. Після розрівнювання суміші поверхню необхідно рясно змочити водою по всьому периметру. Потім укладена суміш трамбується ручним або автоматичним трамбователем.

По-четверте, слід суворо дотримуватися пропорційне співвідношення піску, щебеню та цементу при замішуванні бетонного розчину для заливки виробів. Марка цементу повинна бути не менше 500. Якщо цей параметр менше, то термін служби плитки буде невеликим. Через утворення тріщин, сколів і раковин доведеться міняти окремі ділянки, що має на увазі і додаткові витрати в майбутньому. У виробництві бажано застосування вібростола, що дозволяє позбутися від пухирців в розчині і отримати якісний склад по всьому об’єму.

По-п’яте, укладання плитки проводиться за допомогою спеціальних інструментів. Якщо використовуються вироби з великими розмірами, то необхідні гаки для розвантаження і монтажу. Також необхідно застосовувати гумові киянки для більш ефективної посадки на піщану суміш. Для підрізання крайок можна використовувати плиткоріз або болгарку з абразивним кругом підвищеної твердості.

По-шосте, після облаштування майданчика поверхню посипається дрібним піском, який поступово заповнить технологічні отвори 5-10 мм між окремими плитками, що оберігають покриття від швидкого руйнування.

(Visited 592 times, 1 visits today)