Типи та особливості тротуарної плитки

         

Найпопулярніший вид покриття тротуарів, а також ділянок біля будинків і комерційних будівель – це тротуарна плитка. Завдяки перевагам, вона все більше і більше завойовує популярність серед покупців.

Почнемо з головних переваг

  • Термін служби виробу.
  • Міцність і легкість укладання.
  • Покриття витримує перепади температур і інші негативні атмосферні явища.
  • Економічне рішення.
  • Гамма відтінків і форм радує око.
  • Легко ремонтувати і доглядати за покриттям.
Монтаж тротуарної плитки

Монтаж тротуарної плитки

Типи матеріалу

Сьогодні виробники покриттів для тротуарів готові запропонувати покупцям великий вибір товарів. Плитка для тротуарів може бути різних конфігурацій та видів. Плитка буває двох видів – зроблена шляхом вібропресовки або вібролиття.

Вібролиту тротуарна плитку можна навіть зробити самостійно в домашніх умовах. Для цього знадобиться вібраційний стіл. На ньому розміщуються форми із заздалегідь підготовленим розчином. Завдяки вібрації плитка ущільнюється і в результаті досягається необхідна міцність.

Технологія укладання тротуарної плитки

Технологія укладання тротуарної плитки

Вібролита тротуарна плитка містить в складі щебінь, пісок, цемент, пластифікатор і барвник. Незважаючи на нехитрий склад суміші, вимоги до якості сировини незмінні. Сировина має містити тільки якісні матеріали. Відсів і щебінка повинні бути чистими, без домішок кислот і вапна. Пісок повинен бути грубозернистим, а цемент без добавок.

У складі таких плиток містяться: пісок і вода, цемент, щебінь, пластифікатори, а також спеціальні гідрофобні присадки. Відмінність від інших видів – це добавка невеликої кількості води, яка вливається в бетонну суміш. Завдяки наявності мінімальної кількості вологи, матеріал став стійкий до знижених температур.

Вібропресовка вимагає автоматизованої лінії з мінімумом людського втручання. Для виробництва знадобиться спеціальний прес, який приводиться в дію при повній автоматизації процесу. Плитки ущільнюються шляхом пресування і вібрації.

Технічні характеристики у таких плит кращі – матеріал довговічний, стійкий до негативних атмосферних впливів. Завдяки наявності в складі різноманітних добавок і присадок, з’явився шанс зробити продукцію стійкою до стирання і вологи.

Гіперпресована плитка виготовляється шляхом сухого здавлювання. Для її виготовлення знадобиться взяти спеціальну домішку, яка дозволить збільшити ефективність технології напівсухого здавлювання і підвищити візуальну характеристику готової плитки. Матеріали, які використовуються для покриття зобов’язані мати класифікацію. Міцною гіперпресована плитка стає після проведення процедури попереднього здавлювання.

Гіперпресована тротуарна плитка

Гіперпресована тротуарна плитка

За технологією для виготовлення такої плитки доведеться стиснути вихідний розчин з вологістю до 10%. Потужність тиску не менше 20МПа.

У промислових умовах доступний ще один вид виробництва тротуарної плитки. Це плитка, яка виготовлена ​​з натуральних гірських порід – граніту, мармуру, пісковика. Відрізняється непоганими експлуатаційними характеристиками. До недоліків часто відносять те, що вона коштує недешево і неможливість виготовлення в домашніх умовах.

Виробники плитки подбали про дітей і спортсменів. Тому вони пропонують спеціальну плитку з гумовим наповнювачем. Такий вид покриття пружинить під час удару, що дозволяє запобігти можливим травмам у дітей і дорослих.

Висновок

При виникненні проблем з вибором – звертайтеся до професіоналів. Фахівці дадуть цінні рекомендації!

(Visited 506 times, 1 visits today)